Kontakt

zbuntowaniobywatele@onet.pl

14 odpowiedzi na „Kontakt

 1. pope pisze:

  Pomimo spełnienia wszystkich warunków ustawy o rencie rodzinnej ZUS
  odmówił jej wypłacenia, oczekując aż umrę zanim nastąpi wyrok sądu.
  Mam II grupę inwalidzką przed 16 rokiem życia orzeczoną wyrokiem sądu
  z roku 1992 i całkowitą niezdolność do pracy za okres 1.1.2017 –
  31.12.2019
  Zus twierdzi że prawomocny wyrok sądu jest dla nich nieważny bo ważne
  jest dalej toczące się inne postępowanie o ustalenie stopnia
  niepełnosprawności. Zaległe kilkadziesiąt tysięcy złotych nie zostało
  wypłacone i nie mam środków do życia.

 2. W zakresie odpowiedzialności Sądu Okr i Apelacyjnego w Lublinie od 2012 roku sądzę się o pozbawienie mnie składek z Krus i pozorne wsteczne objęcie mnie składkami w ZUS
  Od 1989 roku prowadziłem działalność 1 osobową przez 27 lat – składki z KRUS skradziono w całości – po prostu komuś je wypłacili w gotówce – nie wiadomo komu – brak dowodów przelewów zwrotu składek – ktoś wyrzucił – normalnie -taki zwyczaj.

  W Zus po prostu sfałszowali decyzję o objęciu mnie wstecznie – i teraz mam orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy z ZUS – bez prawa do renty – już od 3 lat sprawy się toczą po prokuraturach i Sądach lubelskich – : „no i co Pan mi zrobi – nie mam pańskiego płaszcza i już”
  Nawet w cyrku nie jest tak śmiesznie – tak śmiesznie to jest tylko na cmentarzu gdzie mnie w końcu przekierują bez zasiłku pogrzebowego oczywiście.
  Paweł – przedsiębiorca lubelski – po 27 latach płacenia składek

 3. Zbuntowany Obywatel pisze:

  Żyjemy w systemie który jest jak piramida finansowa, Ci którzy zarabiają pracą własnych rąk są na dole a kasa płynie do tych co im wyżej tym mają więcej.
  A oni nie szanują tych pieniędzy bo lekko przyszły i jest ich dużo:(

  Aktywizacja bezrobotnych może być również zlecona agencjom zatrudnienia – do nich kierowani będą długotrwale bezrobotni, dla których ustalono profil pomocy II lub III ? mówi Dorota Strzelec ze StaffPoland Sp. z o.o. – Wybrana agencja będzie zawierała z marszałkiem województwa oraz z PUP ?umowę o świadczenie działań aktywizacyjnych? na rzecz grupy co najmniej 200 bezrobotnych na ustalony okres czasu ? dodaje ekspert.

  Wynagrodzenie dla agencji zatrudnienia za aktywizację jednego bezrobotnego nie może przekroczyć trzykrotności przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego w dniu zawarcia umowy o świadczenie działań aktywizacyjnych (czyli obecnie ponad 11 tys. zł). Będzie ono wypłacane agencji maksymalnie w 4 transzach stosownie do osiąganych efektów:

  1) 20 proc. wynagrodzenia (ok. 2.500 zł za bezrobotnego) za dokonanie diagnozy sytuacji zawodowej bezrobotnego i zaprojektowanie działań aktywizacyjnych mających na celu podjęcie przez niego odpowiedniej pracy lub działalności gospodarczej;
  2) 20 proc. wynagrodzenia (ok. 2.500 zł za bezrobotnego) za doprowadzenie bezrobotnego do podjęcia odpowiedniej pracy lub działalności gospodarczej trwającej przez okres co najmniej 14 dni;
  3) 30 proc. wynagrodzenia (ok. 3.000 zł za bezrobotnego) za utrzymanie przez bezrobotnego odpowiedniej pracy lub działalności gospodarczej podjętej w wyniku działań agencji przez okres minimum 90 dni;
  4) 30 proc. wynagrodzenia (ok. 3.000 zł za bezrobotnego) za utrzymanie przez bezrobotnego odpowiedniej pracy lub działalności gospodarczej podjętej w wyniku działań agencji przez okres minimum 180 dni.

  Agencja jest zobowiązana do udokumentowania działań aktywizacyjnych podejmowanych wobec bezrobotnych i podlega kontroli Wojewódzkiego Urzędu Pracy. – W przypadku nieosiągnięcia ustalonego w umowie wskaźnika skuteczności zatrudnieniowej, agencja musi zwrócić WUP nienależną część wynagrodzenia danej transzy w ciągu 14 dni od daty doręczenia jej wezwania do ich zwrotu ? zaznacza ekspert StaffPoland Sp. z o.o.

  Up płaci spółce StaffPoland za aktywację bezrobotnych, ciekawe co to za spółka, kolesie znowu zarobią na biednych bezrobotnych.
  Czy nie lepiej by było dać te pieniądze bezrobotnym żeby nie tyrali za 1200zł i po pracy nie musieli dorabiać zbieraniem puszek.
  Gdyby dodali do pensji bezrobotnym ułamek pieniędzy które idą na PUP i teraz na StaffPoland Sp. z o.o. to by jeszcze bezrobocie znikło i co?

 4. SZANOWNI RODACY POLACY !

  Jak czytam komentarze na stronach internetowych na temat sytuacji w Polsce ,to zastanawiam się skąd tyle pesymizmu u moich rodaków. Stawianie sprawy w takim aspekcie, że to już koniec, że nic się nie da zrobić, powoduje, że naprawdę ręce opadają i nie chce się nic robić.
  Nie raz i nie dwa przyszła mi do głowy taka myśl, po co się szarpiesz, ty i inni, a takich w Polsce naprawdę jest wielu. Po co np. pan Kazimierz Świtoń mieszkając najpierw w namiocie, a potem w przyczepie kampingowej, przez niemalże rok , bronił krzyża na żwirowisku w Oświęcimiu. Dla kogo tacy ludzie jak ks Jerzy Popiełuszko i Anna Walentynowicz poświecali swoje życie. Jak my się im odpłacamy?
  Ja już nie mam żalu do młodych którzy nie pamietaja tamtych czasów, ale nie potrafię naprawdę zrozumieć tych, którzy brali udział w budowaniu struktur Solidarności. Wiem my Polacy mamy w sobie coś takiego, że nie lubimy jak nam ktoś nasze błędy wytyka, ale mnie nie zależy na popularności! Mnie zależy na wolnej Polsce i pomyslności JEJ Obywateli.
  To się samo nie dzieje, nikt nam nie odbiera naszych praw do wolności, bez naszego w tym udziału. Podczas spotkań z ludźmi słyszę ciągle to samo: co ja mogę, mój głos nic nie znaczy – to odpowiadam, a czy ty w ogóle chcesz móc coś zrobić? To jest podstawowe pytanie.
  Każdy z nas coś może, tylko wielu w siebie nie wierzy. Każdy z nas ma jeden głos podczas wyborów i niech dobrze się zastanowi, czy w sposób własciwy tym głosem rozporządzał. Od tamtego czasu kiedy ogłoszono oficjalnie w TVP, że w Polsce upadł komunizm, minęło 24 lata. To jest wystarczający czas żeby każdy, kto był uprawniony do głosowania zadał sobie jedno podstawowe pytanie, jak ja głosowałem, na kogo ?
  Nie można za wszystkie nasze nieszczęścia obwiniać tylko polityków, media, obce agentury! Oni za nas nie stawiali X przy nazwiskach na listach wyborczych. To my sami za siebie podejmowaliśmy decyzje na kogo zagłosujemy . A może to my ponosimy odpowiedzialność za to, że po raz kolejny zagłosowalismy za tym samym Tuskiem, który zaczynał w KLD , z której minister Lewandowski prywatyzował nasze zakłady pracy. Kiedy się zorientowali że spada ich popularność w sondażach, to przegrupowali sie do UD , z UD przeszli do AWS, a po upadku AWS-u założyli PO.
  Czy w ciągu 24 lat nikt z wyborców, którzy nadal chodzą na wybory nie zauważył, że to są wciąż wybieranymi ci sami ludzie? To jest wprost niewiarygodne, ile razy można dawać się oszukiwać.
  Jak opowiadam o tym w USA profesorom, z którymi się znam, to z niedowierzaniem kiwają głowami Chciałoby się zawołać na cały głos LUDZIE !!! co się z wami porobiło ? Zatraciliście instynkt samozachowawczy? Nieraz sobie pozwalam zażartować z tej sytuacji i mówię do znajomych, wy tutaj narzekacie, biadolicie na trudne warunki życia, a ONI tam w rządzie, sejmie i senacie nawet nie mają o tym pojecia skoro podczas kolejnych wyborów przychodzicie do urn wyborczych i oddajecie swój głos na tych, na których narzekacie od 20 lat, bo tak to trzeba liczyć.
  Ale to już nie jest śmieszne, to jest żałosne a nawet tragiczne. Czym się kierujecie podejmując decyzję o udziale w wyborach? Czy magia telewizora tak na was działa, że pozbawia was logicznego myslenia? Przecież pies, jak by go ktoś raz uderzył czy rzucił w niego kamieniem, omijał by sprawcę z daleka, a Was biją po kieszeni i jeszcze w Was rzucają ustawami, które nie tylko naruszają wasze podstawowe interesy, ale nawet poniżają Waszą godność! Może wy tego nie czujecie, może nie rozumiecie, a może nie widzicie jacy jesteście upośledzeni? Nie zależy mi na splendorze, zależy mi na wolnej Polsce a Wy swoim postępowaniem przykładacie rękę do jej zniewolenia, do kolejnego rozbioru.
  Przestańcie więc biadolić i powtarzać jeden za drugim, że nic się nie da zrobić Od narzekania i biadolenia jeszcze nikomu się nie poprawiło! TO MY NARÓD jesteśmy właścicielami Polski! Jesteśmy spadkobiercami tych, którzy o tą Polskę walczyli przelewając krew. Jeśli już nie chcecie zrobić tego dla siebie, to zróbcie to dla nich, w imię pamięci pomordowanych, więzionych, torturowanych, wywożonych do obozów pracy, na Syberię!
  MY spadkobiercy ich poświęcenia dla OJCZYZNY mamy wobec NICH moralny obowiązek przekazania spuścizny naszym dzieciom, wnukom i prawnukom. Co im powiecie jak do końca utracimy naszą niepodległość ? Powiecie im że nie mieliście na to wpływu?
  Przeciez to nie prawda, sami dobrze to wiecie. Zastanówcie się proszę zanim kolejnym razem dacie się namówić księdzu proboszczowi , który w dniu wyborów odczyta wam podczas mszy apel Episkopatu Polski o obowiązku udziału katolików w wyborach. Zapytajcie księdza po mszy, a na kogo mamy głosować? Zobaczycie, co wam odpowie. Ja już to w Polsce testowałem.
  Episkopat Polski (czy jeszcze polski) zdradził nasze ideały w Magdalence za spory kawałek tortu z okrągłego stołu! Teraz odpłaca się temu reżimowi, który orientując się, że nie może już liczyć na polskie wojsko i policję, zabezpiecza się na wypadek buntu na większa skalę i wprowadza ustawę umożliwiającą użycie sił porządkowych z poza terytorium Polski.
  Czy zdajecie sobie sprawę, co to w praktyce oznacza? Ta władza nas zdradziła po raz kolejny. To jest akt naruszenia suwerenności Polski! Na co jeszcze czekacie, aż powstanie kolejna partia złożona z tych samych Tusków, Kaczyńskich, Millerów, Kwaśniewskich, Pawlaków, Palikotów i pozostałych ?? Wierzycie, że Ziobro czy Gowin zrobią coś, żeby wam się żyło lepiej. Naprawdę jesteście tacy naiwni? Zwracam się do tych wszystkich, którzy przeczytają ten apel, zastanówcie się proszę przed następnymi wyborami do sejmu w 2015 roku jak się zachować.
  Czy po raz kolejny iść i zagłosować na tych OSZUSTÓW, czy upomnieć się o godność, którą wam odbierają i odmówić władzy posłuszeństwa zostając w domu.
  ONI SIĘ SAMI NIE WYBIORĄ. Gdyby mogli się sami wybrać, to nie organizowali by igrzyska wyborczego za wasze pieniądze (setki milonów zł)! Zacznijcie się szanować Wasz głos, on jest naprawdę ważny nawet kiedy nie weźmiecie udziału w wyborach. Niech sobie policzą ilu Polaków z 30 milionów uprawnionych do głosowania ma jeszcze do nich zaufanie.
  Im niższa będzie frekwencja wyborcza, tym lepiej dla Was. Co macie do stracenia? Przez 24 lata chodziliście na wybory i Wasze niezadowolenie wzrasta. Spróbujcie chociaż raz postąpić inaczej niż do tej pory, a ja Wam gwarantuję, że nie pożałujecie!
  Władza tylko wtedy ustępuje społeczeństwu, kiedy widzi, że to społeczeństwo potrafi się zorganizować w buncie przeciwko tej władzy! I niech mi nikt nie mówi, że należy się zorganizować i iść na wybory. Według tej partyjnej ordynacji my społeczeństwo nie jesteśmy w stanie wygrać z tymi politycznymi OSZUSTAMI. Musimy upomnieć się o JOW i prawo do obligatoryjnego referendum ogólnopolskiego.
  Dopóki będziecie chodzili na wybory, dopóty nic się nie zmieni! Dlatego zastanówcie się dobrze i poprzyjcie apel wielkiej patriotki – matki Solidarności śp. pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów!
  Pani Ania napisała ten apel w 2001 roku, ale on nie stracił nic na aktualności. Wręcz przeciwnie, dzisiaj jest jeszcze bardziej na czasie, niż wtedy kiedy go pani Ania pisała. Jeszcze jest czas, ale potem może być już za późno!
  Pozdrawiam wszystkich Stefan Michał Dembowski Nowy York .

  PS
  Apel znajduje się na stronie internetowej http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com/ Zapraszam państwa do dyskusji

 5. adamus pisze:

  Tysiące słów pisanych w internecie a zero działania dlatego jest tak jak jest. Wystarczy tylko jedno słowo do Komitetu Wyborczego Opozycji Pozaparlamentarnej tzn. tak na adres adamusik8@wp.pl a będzie lepiej ale nikt tego nie chce bo o czym by później pisał dlatego Polak musi mieć ciągle źle.

 6. adamus pisze:

  Zamiast tysiąca słów pisanych w internecie zróbmy jeden krok zapiszmy się do Komitetu Wyborczego Opozycji Pozaparlamentarnej ale tego prawie nikt nie potrafi
  pozdrowienia adamusik8

 7. Piotr pisze:

  …a ten film powinien być lekturą szkolną !
  http://www.youtube.com/watch?v=25xcrE8wC2I

 8. Marek pisze:

  Cieszy mnie bardzo że wkońcu w Polsce rodzi się ruch oporu, masz wielkie ambicje jak ja.Chciałbym powiedzieć że masz racje co do tego o czym piszesz,jeśli jest takich ludzi wiecej a napewno jest, co by chcieli obalić obecny system i polityków! To musimy połoczyć siły i próbować.Siedząc nic się samo nie zrobi.
  Najlepiej było by jeszcze zredukować liczbe posłów, senatorów i ich chonoraria przez pół. Warto też by było założyć partię,która by zastąpiła te obecne totalitarne.
  Każdy zna obecną sytuacje polski,jak ją pogrążają Tusk i cała reszta.
  Chciałbym że byzmy mieli kraj prawa,żadnych imunitetów itp.że by to był kraj przyjazny społeczeństwu gdzie ludzie mieli by prace i godne załobki!!!
  Bo przecież mamy 38mil.społeczeństwa polskiego i każdy poczebuje różnych dóbr,jak odzież sprzed wszelkiebo rodzaju itp.Przecież można produkować od igły po helikopter,za miast importować możemy zrobić sami. Łoczmy się w siłę i nie podawajmy,każdy rząd da się obalić.Tak jak komunizm co przez lata mówiono to nie możliwe.To i w tym przypadku potrzebna jest rewolucja.

 9. polacco pisze:

  A JA MAM DWIE PROOPOZYCJE ?
  PO PIERWSZE PRZESTAŃMY SIĘ ZWRACAĆ W SĄDACH NA ROZPRAWACH DO SĘDZIÓW ? WYSOKI SĄDZIE? BO TO NI SĄD WYSOKI, NI WIEDZA O PRAWIE I JEGO PRZESTRZEGANIU ŻADNA ? ZWRACAJMY SIĘ PANIE SĘDZIO LUB PANI SĘDZIO EWENTUALNIE W NAJGORSZYM PRZYPADKU ?PROSZĘ SĄDU? !!

  PO DRUGIE
  ? JEŚLI PISZEMY DO SĄDU CZY DO INNYCH ORGANIZACJI , PISZMY UŻYWAJĄC ZWROTÓW ? NIE ?SĄD ZWARZYŁ czy coś tam zrobił, ustalił , orzekł ? TYLKO KONKRETNIE : SĘDZIA K..W.. W SWOIM POSTANOWIENIU ZROBIŁA TO CZY TAMTO, ORZEKŁ TO CZY TAMTO. ? UŻYWANIE KONKRETNYCH NAZWISK SĘDZIÓW – nawet w korespondencji do sądów ? SPOWODUJE TO IŻ STANĄ SIĘ CHOĆ TROCHĘ JAWNI I PRZESTANĄ W SWOICH GŁUPAWYCH I STRONNICZYCH OSĄDACH UKRYWAĆ SIĘ ZA IMMUNITETAMI I WYGODNYM DLA NICH OKREŚLENIAMI : ?SĄD ZWAŻYŁ? bo to nie SĄD ZWARZYŁ I ZCHANBIŁ PRAWO W R.P. TYLKO KONKRETNY PATOLOGICZNY SĘDZIA LUB SĘDZINA.
  To samo stosujmy względem PROKURATORÓW ? też piszmy ich z nazwiska i imienia aby było wiadomo kto dany przekręt zrobił !

 10. Kretyn pisze:

  Pytanie w referendum o przesunięciu wieku przejścia na emeryturę będzie brzmiało: „Czy jesteś za przejściem na emeryturę w wieku 67 lat, czy też masz wątpliwości ?”

 11. Piotr pisze:

  PODSTAWOWY FAŁSZ DEMOKRACJI LIBERALNEJ ORAZ
  METODA ZMIANY SYSTEMOWEJ.

  Polska należy do krajów które systemowo objęte są demokracją liberalną oraz wolnością gospodarczą.
  Do tego systemu należy większość krajów świata.
  Cechą wspólną, łączącą wszystkie Państwa , należące albo wciągnięte do systemu demokracji liberalnej, jest znaczne zadłużenie gospodarek narodowych w Bankach Prywatnych i Instytucjach Finansowych (BPiIF).
  Przykładowo w Polsce, wysokość; PKB za rok 2005 wyniósł ok. 983 mld i w tym czasie zadłużenie w BPiIF wynosiło 430 mld zł a w roku 2009 PKB wyniósł 1.344 mld zł a zadłużenie wynosiło 670 mld zł.
  Co ciekawe, Państwa należące do kręgu demokracji liberalnej, przy optymalnie nastawionej na zysk gospodarce, wewnętrznie przynoszą stratę, ze szkodą dla własnego Narodu a zewnętrznie, w interesie BPiIF, przynoszą zyski.
  Rocznie Polska, w roku 2009 przy sumarycznym zadłużeniu 670 mld zł, odprowadziła ok. 33,7 mld do kasy BPiIF w postaci odsetek od kredytów zagranicznych, kredytów krajowych (zaciągniętych na poziomie NBP, Rządu oraz Samorządów), odsetek od obligacji skarbu państwa, itp.
  Skala odprowadzanych kwot do BPiIF jest niemała, bo w przypadku Polski wg danych z roku 2009, przy PKB 1.334 mld zł, zadłużeniu 670 mld zł, wszystkich odprowadzanych rocznych podatków od osób fizycznych i prawnych 93,4 mld zł, to kwota 33,7 mld jest to kwota znaczna i co ciekawe odpowiada:
  – w przybliżeniu rocznemu wzrostowi PKB (33,7 do 1.334 to 2.5%).
  – ponad 1/3 wpływów państwa do budżetu z tytułu podatków od osób fizycznych i prawnych
  (33,7 do 93,4 to 36 %)
  Powyższy fakt ukazuje 2 zjawiska:
  1. Dochód Państwa demokracji liberalnej, wyrażony w przyroście PKB jest
  w całości pochłaniany przez BPiIF
  2. Dochód Społeczeństwa wyrażony w sumie odprowadzanych podatków od osób
  fizycznych i prawnych jest pochłaniany ponad 1/3 przez BPiIF
  Co to oznacza?
  System podatkowy de facto jest narzędziem legalnego wyprowadzania z systemu finansowego Państwa olbrzymiego strumienia pieniędzy w kierunku BPiIF.
  W majestacie prawa (podatki podlegają systemowi prawnemu) system władzy ustawodawczej (sejm i senat), wykonawczej (rząd, prezydent) oraz sądowniczej wraz z decydentami środków przymusu danego kraju w tym służby specjalne wojska i policji, oprócz standardowych funkcji pracują świadomie, rzadziej nieświadomie dla utrzymania systemu odprowadzania ogromnego w skali gospodarki kraju strumienia pieniędzy w kierunku BPiIF.
  Czy można zmienić system demokracji liberalnej tak ażeby funkcjonował dla dobra Narodu a nie dla dobra BPiIF?
  Rozwiązanie systemowe jest tak proste, że aż nieprawdopodobne żeby umknęło uwadze ekonomistów (chyba że co ważniejsi też pracują na rzecz BPiIF ).
  Rozwiązanie systemowe wymaga wprowadzenia do konstytucji krajów demokracji liberalnej 1 (słownie: jednego) przepisu prawnego.
  Ten zapis mówiłby o zakazie udzielania kredytów Państwu ze źródeł BPiIF, czyli innymi słowy wprowadzony zostałby:
  Rozdział Kapitału Prywatnego od Państwa.
  Banki Prywatne i Instytucje Finansowe mogłyby udzielać kredytów tylko i wyłącznie osobom prywatnym a Bank Narodowy miałby finansować sprawy ponad prywatne
  (Rządowe i Samorządowe).
  Odsetki od kredytów udzielonych przez Bank Narodowy Rządowi i Samorządom
  trafiałyby z powrotem do Banku Narodowego przez co wzrost PKB byłby rzeczywistym wzrostem odzwierciedlonym w finansowej kondycji Państwa.
  Co ciekawe Rozdział Kapitału Prywatnego od Państwa, automatycznie wymusiłby na wszystkich Partiach Politycznych funkcjonujących na scenie teatru politycznego danego Państwa Rozdział Ideologii od Państwa.
  Należy zauważyć, że w Polsce i nie tylko, nikt od skrajnej prawicy do skrajnej lewicy, nie porusza zakazu finansowania Państwa na poziomie Rządu czy Samorządu a chodzi tylko o jeden prosty i logiczny zapis (drugi ‚rozdział’ automatycznie zacznie funkcjonować).
  Efektem widocznym, potwierdzającym skuteczność Rozdziału Kapitału Prywatnego od Państwa jest niewyobrażalny dynamizm rozwoju gospodarczego Chin gdzie Państwo finansuje infrastrukturę i udziela kredytów na Inwestycje Rządowe i Samorządowe.
  Co to oznacza?
  Partie polityczne, działające w ramach Rezydentury BPiIF, tak naprawdę posługują się ideologiami (świadomościami fałszywymi) tylko po to, ażeby skłócać i poróżniać społeczeństwo na poziomie prywatnym każdego człowieka jakim jest wiara, niewiara, światopogląd i upodobania.
  W tym samym czasie, w sztucznie wywoływanym szumie ideologicznym, okradana jest KASA PANSTWA wybranego Narodu przez BPiIF i ograniczana suwerenność MENNICY PANSTWA.
  Gdyby służby specjalne przykładowo w Polsce ABW, CBS czy WSI oraz wymiar sprawiedliwości, w tym Prokuratura, były w pełni suwerenne (niepodatne na wpływy BPiIF), to fakt dopuszczenia Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych do finansowania Państwa, dawno byłby odczytany jako działanie na szkodę Państwa, ponieważ w sposób jednoznaczny osłabia strukturę finansową Państwa powodując ciągłe i pogłębiające się problemy z deficytem budżetowym.
  Wydatki budżetowe obejmują m.in. sprawy obronności i bezpieczeństwa Państwa a wiec, fakt drenowania skarbu Państwa przez BPiIF wpływa również bezpośrednio na osłabienie bezpieczeństwa i obronności Państwa
  Sprawa Kasy Państwa i Samorządów jest jedynym obszarem który łączy Naród we wspólnym interesie ponieważ sprawy wiary, niewiary, światopoglądu i upodobań są prywatnymi sprawami obywateli.
  W momencie ustanowienia rozdziału Kapitału Prywatnego od Państwa:
  nastąpi rzeczywisty wzrost gospodarczy Państwa a w Skarbie Państwa nastąpi zwiększenie budżetów wymiaru sprawiedliwości, sfery obronności i bezpieczeństwa Państwa, służby i ochrony zdrowia, edukacji narodowej, na pomoc społeczną, zasiłki dla bezrobotnych czy w ogóle nie pracujących, na inwestycje narodowe : medialne, energetyczne, transportowe, budownictwo mieszkaniowe; ogólnie na rozwój cywilizacyjny narodu.
  Oczywiście podatki od osób fizycznych i prawnych, VAT-y, akcyzę, koszty paliw, składki na fundusze zdrowia, podatki od nieruchomości itp., zostaną obniżone, ponieważ Państwo na poziomie Rządu i Samorządu nie będzie przynosiło więcej strat na rzecz BPiIF.
  Państwo należy do spraw narodowych, ponad prywatnych i jest nielogiczne ażeby Państwo działało na swoja szkodę i szkodę swojego Narodu .
  P.S.
  Dane liczbowe, przytoczone w Eseju, inżynierii finansowej państwa w Polsce dostępne na stronach NBP, GUS, SEJMU oraz Ministerstwa Finansów. Zadłużenie innych krajów dostępne w internecie.
  Kwota odsetek odprowadzana rocznie do BPiIF obliczona przy uśrednionej stopie udzielonych przez BPiIF Państwu kredytów oraz wyemitowanych przez Państwo obligacji skarbowych i papierów dłużnych.

 12. Piotr pisze:

  …a „konkurencja” komentuje to tak (polecam film – jest wymowny !):
  http://niepoprawni.pl/blog/1489/na-schodach-kancelarii-rzeszy-czyli-debesciaki

 13. mikuno pisze:

  Dobry komentarz.Bez niepotrzebnych złośliwości brawo.

 14. Piotr pisze:

  …a może trzeba tak ?

  „…NAJWIĘKSZA TAJEMNICA MEDIALNA XXI WIEKU- ISLANDIA

  Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie „przerabianym” przez Grecję podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonlizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii. Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania. Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii? Oto krótka chronologia faktów: Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii, Glitnir Banku, w wyniku czego giełd zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju. Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory. Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent. W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji. Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie. Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu. W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii. W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co „przerobionej lekcji”. W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej „25%u2033 – poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej – była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią „Magna Carty”. Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście – NIE! W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi. Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego „legendę” przekazywaną z ust do ust. Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba …”

  autor mi nieznany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*