Nerwowy koniec roku – sprzeciw przeciwko bezprawiu!

Nie wiem jak to się stało, to graniczy prawie z cudem, ale po czterech latach i pięciu miesiącach Sąd Apelacyjny w Lublinie orzekł, że nie jesteśmy zobowiązani do zapłaty KRUS składki za okres, który już wcześniej zapłaciliśmy. W ostatnim roku mocno naraziliśmy się pracownikom Sądu Apelacyjnego w Lublinie, Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.
Publikowaliśmy ich twórczość w postaci orzeczeń, przesyłaliśmy swoje uwagi do odpowiednich urzędów, domagaliśmy się zmiany składu sędziowskiego. To co wyróżniało naszą walkę to posługiwanie się ogólnie akceptowanym słownictwem, byliśmy grzeczni do bólu, opieraliśmy się na stanie faktycznym i obowiązującym prawie. Czyli zachowywaliśmy się dokładnie odwrotnie, niż robi to większość Polaków. Niczego nie próbowaliśmy załatwiać, nikomu nie biliśmy pokłonów, nikomu nie ubliżaliśmy.

Jak nietrudno domyślić się, wpłaciliśmy znaczną część nienależnych KRUS pieniędzy, którymi instytucja bezprawnie dysponuje od lat. Oczywistą oczywistością jest, że nikomu z głowy nawet włos nie spadnie za wyłudzenie od nas pieniędzy.

Ciągle mamy kilkuletnie nie wykonane przez prezesa KRUS wyroki sądowe, które mają ogromny wpływ na naszą sytuację finansową.
PSL w nagrodę za ignorowanie prawa, nie wykonywanie wyroków sądowych wystawił na dzień dzisiejszy już byłego prezesa KRUS Henryka Smolarza wysoko na swojej liście kandydatów do Sejmu w Lublinie. Oczywiście bez przekrętu wyborczego Smolarz nie został by posłem. Wystawiono na liście PSL w Lublinie marszałka województwa Krzysztofa Hetmana, który zdobył mandat posła, a następnie się go zrzekł. W tym stanie rzeczy mandat dzięki ordynacji wyborczej przypadł innemu kandydatowi z listy PSL, którym w tym przypadku był Henryk Smolarz. Jaka partia, taki szacunek do ludzi. Jaka demokracja, takie prawo.

Jak tak sobie w miarę już na spokojnie analizuję, co się wydarzyło, to nabieram coraz większego przekonania, że elementarny brak wiedzy obywatelskiej działa na korzyść rządzących Polską.

Ludzie, w tym przywódcy partii opozycyjnych nie zdają sobie sprawy, jak wielką wartość stanowią ludzie tacy jak my w zakresie przygotowywania i kształtowania zmian w Polsce. To jest straszne, że odważni, aktywni Polacy walczą w małych grupach o swoje prawa, a w konsekwencji prawa innych bez wsparcia ze strony znaczących sił politycznych. Bo przecież oczywistą oczywistością jest, że większość działaczy partyjnych myśli tylko o sobie i swoim najbliższym otoczeniu.

My i nam podobni miotają się w osamotnieniu, marnowany jest potencjał i nasze ogromne doświadczenie.

Na szczęście tych małych, walczących grupek osaczonych ludzi, odważnych, aktywnych obywateli jest coraz więcej.

”Do stołecznego sądu trafił pozew zbiorowy 19 osób. Chcą by uznano, że ZUS postępuje bezprawnie, domagając się od nich zapłaty składek wraz z odsetkami za okres, w którym ich firmy były zawieszone – informuje „Rzeczpospolita”” – źródło Interia.pl.

Absurdalny system ubezpieczeń. KRUS powinien otrzymać mistrzostwo świata w marnowaniu publicznych pieniędzy, ignorowaniu ludzi i prawa

To jest jakiś niedopuszczalny koszmar, z tym wydawaniem decyzji przez ZUS lub prezesa KRUS za okres wsteczny. To jest skandal na który jest niestety zgoda polityczna różnych partii, w tym opozycji parlamentarnej.
Z procederami premier powinien skończyć w trybie administracyjnym bez dalszego dręczenia ludzi, generowania kosztów poprzez procesy sądowe.

Prezesi takich instytucji jak ZUS i KRUS za wydawanie decyzji z rażącym naruszaniem prawa, np. za okres wsteczny powinni wylatywać z pracy na zbity pyk w trybie natychmiastowym . Ci przestępcy, którzy przekraczają swoje uprawnienia w życiu publicznym w pierwszej kolejności powinni być izolowani przez koleżanki i kolegów ze swoich macierzystych partii. Bo przecież każdej szanującej się partii powinno zależeć na marce. No tak, jaka demokracja, takie marki partii, taki oczywiście szacunek do ludzi i prawa.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biznes i przedsiębiorczość, Dyskusje bardzo polityczne, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Komentujemy na bieżąco, Przeciwko człowiekowi i prawu, Sprawiedliwość po polsku, Wolność i demokracja, Wszystkie i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.