Polska bieda płonie?

CZY BARDZO DOBRZE OPŁACANI FUNKCJONARIUSZE PUBLICZNI INTERESUJĄ SIĘ, CZYM BIEDNIEJSZA CZĘŚĆ POLAKÓW OGRZEWA DOMY I MIESZKANIA?

Dziesięć ofiar śmiertelnych zaledwie w kilka godzin pochłonęły pożary na terenie Polski.
Najgorzej było na Lubelszczyźnie, gdzie spłonęło najwięcej osób, są również ranni.

Przyczyny pożarów mogą być bardzo różne. Co nie zmienia jednak faktu, że ogromnym problemem dla znacznej części Polaków jest ogrzewanie miejsc w których mieszkają. Opłata rachunków za energię elektryczną też bardzo wielu zwykłym obywatelom sprawia problem. Trzeba wreszcie o sprawie zbyt wysokich kosztów utrzymania domów i mieszkań w stosunku do wynagrodzeń zacząć pisać i mówić bardzo głośno.

Wiem, że wielu z tych, którzy jeszcze jakoś dają radę, może powiedzieć, że przynajmniej część ofiar pochodzi z rodzin patologicznych, gdzie alkohol przyczynił się do tragedii. W jednym z przypadków pożarów tak się składa, że miałam możliwość sprawdzenia czy ofiary były trzeźwe.

Znaczną część Polaków doprowadzono do granic wytrzymałości. Ludzie inteligentni, pracowici i silni nie koniecznie dają sobie radę w Polsce, często ledwie wiążą koniec z końcem. Jesteśmy zmęczeniu i wyeksploatowani.
– Jaka jest sytuacja tych mniej inteligentnych, słabo wykształconych i mało zaradnych?

– Jak tu w tym pięknym kraju nad Wisłą żyć na trzeźwo? Pytanie nie jest drwiną z zagubionych ludzi, dla których Polska nie jest jak przystało matką, tylko bardzo złą macochą.
Pytanie jest dramatycznym wołaniem o opamiętanie dla ludzi władzy, którzy poprzyznawali sobie zbyt wysokie wynagrodzenie i nie mają pojęcia, jak można żyć za najniższą pensję krajową lub niewiele więcej.
Sposób rządzenia Polską, system podatkowo ubezpieczeniowy degraduje ludzi, zabiera im szansę na życie przynajmniej na poziomie minimum socjalnego.
Osaczenie, zagubienie, brak pieniędzy degradują ludzi, wpędzają w nałogi, doprowadzają do dramatów, tragedii.

„Folwark zwierzęcy Orwella” – moje bardzo współczesne skojarzenia

Polska bieda milczy i płonie czy do rządzących wreszcie to dotrze?

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wszystkie i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.