Wotum zaufania dla nowego rządu

Jak nie trudno było przewidzieć, znając układ sił w Sejmie, nowy rząd z Donaldem Tuskiem w roli prezesa rady ministrów dostał wotum zaufania.

Teoretycznie rzecz ujmując mamy dość stabilną i komfortową sytuację. Po wyborach parlamentarnych bardzo sprawnie doszło do wymiany rządu.
Tylko widzicie, część Polaków woli pracować i żyć np. w Belgii, gdzie politycy dość długo nie mogli porozumieć się w sprawie utworzenia rządu.

Faktycznie spokój i komfort mają ludzie władzy. W terenie wieje grozą.
Na Lubelszczyźnie dzieje się coś bardzo złego. Kryzys dopadł większość przedsiębiorców, którzy zwracają uwagę na ogromną drożyznę, potwornie wysokie koszty utrzymania firm, ciągłości świadczenia usług lub produkcji.

Przed nami zima, konieczność ogrzewania pomieszczeń, co jeszcze bardziej podnosi koszty funkcjonowania firm i prowadzenia gospodarstw domowych.

Słaba kondycja firm natychmiast przekłada się na wysokość wynagrodzeń pracowników najemnych oraz na kondycję finansową gospodarstw domowych.

Uważam, że w obecnej sytuacji niezbędne są zdecydowane zmiany, których celem będzie ograniczenie ingerencji państwa w życie człowieka i firm, znaczne ograniczenie kosztów funkcjonowania państwa.

Pan premier zdaje się nie rozumieć, że przekroczone zostały wszelkie granice sterowania czym się da przez funkcjonariuszy publicznych. Zamiast uwolnienia rynku ubezpieczeń zdrowotnych, będzie nakładany kolejny obowiązek na rolników opłaty obowiązkowej składki na ubezpieczenie zdrowotne. Urzędnikom musi ciągle żyć się dobrze?

Zapraszamy do lektury i dyskusji: Zbuntowani Obywatele, ludzie świadomi

Niezależnie od tego jak pięknie mówią i obiecują wydaje się, że nowy rząd nie jest gotowy na wykorzystanie przyzwolenia społecznego na dokonanie gruntownych zmian w sposobie funkcjonowania państwa polskiego. Oni ciągle myślą o podwyższaniu danin na rzecz państwa, a nie o zdecydowanym odchudzaniu państwa, ograniczaniu kosztów.

Kolejny raz władza powiedziała, że nam nie wierzy, nie ma do nas zaufania. Oni wiedzą lepiej, dlatego muszą utrzymywać ogromny aparat państwa.

Wotum zaufania dla rządu pozwoli na spokojne rozpoczęcie pracy zmodyfikowanego po wyborach parlamentarnych. Obawiam się jednak, że rządowi w obecnym składzie zabraknie odwagi, determinacji do niezbędnych zmian. Mało tego oni tego co najważniejsze nie dostrzegają. Oni ciągle zamierzają utrzymywać osaczający ludzi, ogromny aparat państwa.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dyskusje bardzo polityczne, Komentujemy na bieżąco, Najważniejsze informacje i wiadomości, Wolność i demokracja, współpraca i współdziałanie, Życie społeczno - polityczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Wotum zaufania dla nowego rządu

  1. Megan pisze:

    Nice blog, keep it going!

Możliwość komentowania jest wyłączona.