Cały rząd jest z PSL?

Chcieć, to móc, tylko czy oni chcą?

Słuchajcie, człowiek dowiaduje się w różnych miejscach bardzo ciekawych rzeczy. Dzisiaj na bardzo poważnym spotkaniu biznesowy usłyszeliśmy pytanie:

Czy zdajecie sobie sprawę, że cały rząd jest z Polskiego Stronnictwa Ludowego?
Większości słuchaczy, w tym ja – wytężyła słuch – co też dowcipnisie znowu wymyślili?

Wiecie dlaczego cały polski rząd jest z Polskiego Stronnictwa Ludowego? Bo ponoć wszyscy ministrowie są zieloni.


Nie pozostało już nam nic innego, jak tylko się śmiać. Śmiech oczywiście jest przez ogromne łzy.
Jak trzeba być naiwnym, by uwierzyć, że ci ludzie, którzy od lat funkcjonują w polityce – zadłużyli państwo ponad wszelkie dopuszczalne granice, natworzyli idiotycznego prawa, które nas osacza, które utrudnia nam życie – teraz nagle zaczną sprawnie rządzić. Gdyby zabrali się skutecznie do reformowania państwa, zdarzyć by się musiał cud.

Oni znowu pięknie mówią, że szkoda nawet czasu na słuchanie tego co mówią.

„Donald Tusk zapowiedział również zmiany w ulgach podatkowych, becikowym oraz ulgach dla grup zawodowych. – Będziemy używać instrumentów finansowych na rzecz wzmocnienia polskiej populacji. Chcemy podwyższyć o 50 proc. ulgę prorodzinną na trzecie i każde kolejne dziecko. Ulga na dwoje pierwsze dzieci pozostaje bez zmian – oświadczył Tusk (…).

Od lutego 2012 roku nowy rząd ma zaproponować zmianę systemu emerytalnego w odniesieniu do rolników. Państwo ma w dalszym ciągu opłacać składkę za najbiedniejszych rolników, którzy mają do 6 hektarów. Rolnicy posiadający gospodarstwa od 6 do 15 hektarów będą płacić połowę składki a rolnicy mający gospodarstwa powyżej 15 hektarów będą płacić całą składkę zdrowotną.
Zmiana systemu waloryzacji emerytur i rent ?

Premier Donald Tusk zapowiedział również podniesienie wieku emerytalnego. – Nie utrzymamy tego systemu emerytalnego, jeśli nie zdecydujemy się na ten bardzo twardy krok – powiedział premier. Wiek emerytalny ma być podnoszony stopniowo do 67 roku życia. Ma być równy dla kobiet i mężczyzn. Co cztery miesiące wiek emerytalny ma być przesuwany o kolejny miesiąc, co oznacza, że z każdym rokiem pracować będziemy o trzy miesiące dłużej. Poziom 67 lat w przypadku mężczyzn osiągniemy w 2020 a dla kobiet w roku 2040. Głównym celem podniesienia wieku emerytalnego jest uzyskanie stabilności Polski w sferze finansowej. – Ubocznym efektem tej reformy jest to, że te emerytury będą wyższe. Pójdziemy na nie później, ale będą one wyższe – – dodał Tusk (…)

Klub SLD zdecydował dzisiaj, że będzie przeciwko udzieleniu wotum zaufania rządowi Donalda Tuska. Podobną decyzje podjęło także PiS, Ruch Palikota oraz Solidarna Polska – informuje Onet.pl.

My oczywiście nowemu rządowi życzymy powodzenia. Sukces rządzący oznaczałby nowe szanse dla Polaków i Polski.
Ale niestety jesteśmy realistami. Czym innym są nasze oczekiwania, życzenia powodzenia, a czym innym możliwości tkwiący w rządzących, ich potencjał, odwaga do podejmowania niepopularnych decyzji. Przecież w większości to są spece od dobrego wrażenia, które ponoć jest już samo w sobie sukcesem, w utrzymywaniu się przy władzy. Chciałabym się mylić, ale oni nie są zdolni do podejmowania odważnych decyzji, które wymagają narażania się różnym ludziom.

Dla mnie wizytówką ogromnej słabości nowego rządu jest Joanna Mucha.
Która w trakcie kampanii wyborczej na Lubelszczyźnie pokazała kim jest. Śliczna buźka wisiała w tysiącach miejsc publicznych, w tym w obrębie rond i skrzyżowań na drogach. Ona była najważniejsza! Widać było, że za nią ktoś stoi, komu bardzo zależy, by wypchnąć ją na szczyt. Niektórzy twierdzili, że jej wynik wyborczy, to jakiś sukces. Dla nie jest to efekt ogromnej propagandy w postaci plakatów, bilbordów za które zapłacone zostały ogromne pieniądze.

Posłanka Mucha w poprzedniej kadencji Sejmu nie wykazała się niczym szczególnym z punktu widzenia merytorycznej pracy. Miała kilka poważnych wpadek w trakcie wypowiedzi w mediach. W czasie kampanii wyborczej pokazała, jak mocno zapatrzona jest w siebie, jak daleko w głębokim poważaniu ma obowiązujące prawo, które ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Jedyne pocieszenie w tej bardzo trudnej, przygnębiającej sytuacji jest to, że Joanna Mucha objęła ministerstwo sportu bez którego spokojnie można się obyć.

Szczególne życzenia powodzenia mam dla Jarosława Gowina, nowego ministra sprawiedliwości. Uważam, że większość Polaków, w tym opozycja parlamentarna powinny zrobić wszystko, by zachęcić nowego ministra do zakasania rękawów, rozpoczęcia przywracania właściwej roli wymiarowi sprawiedliwości. Tak dalej być nie może. Trzeba skończyć z poniewieraniem ludźmi przed wysoką sprawiedliwością. Sędziowie muszą zająć właściwe sobie miejsce w szeregu. Oni podobnie jak wszyscy inni obywatele podlegają ustawą. Gdy naruszają obowiązujące prawo w trakcie wydawania orzeczeń przekraczają swoje uprawnienia za co powinni odpowiadać w postępowaniach dyscyplinarnych i karnych.

Przeciwko człowiekowi, przeciwko rodzinie

Czy nowy rząd jest z PSL, bo jest zielony – okaże się bardzo szybko. Chciało by się, żeby nawet ministrowie z legitymacją PSL wykazali się inwencją, troską o ludzi i kraj. Chcieć, to móc, tylko czy oni chcą?

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dyskusje bardzo polityczne, Komentujemy na bieżąco, Najważniejsze informacje i wiadomości, Przeciwko człowiekowi i prawu, Wolność i demokracja, Życie społeczno - polityczne i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.