Państwo – to prawo, w tym prawo proceduralne i procesowe

Państwo – to prawo, w tym prawo proceduralne i procesowe o czy powinni pamiętać przede wszystkim wszyscy funkcjonariusze publiczni.

Niestety choć od zmiany systemu politycznego minęło ponad 22 lata, to ciągle znaczna część funkcjonariuszy publicznych dość swobodnie traktuje prawo, prawo proceduralne również. Samowola wśród ludzi reprezentujących państwo i samorządy nie jest niczym wyjątkowym.

Fundamentem każdego państwa powinno być prawo. Gdy nie przestrzegane są ustalone zasady, to takiej organizacji nie powinno nazywać się państwem.

W Polsce ogromne szkody w zakresie psucia państwa wyrządziły i wyrządzają tak zwane elity polityczne,
które akceptowały tworzenie nadmiernej ilości prawa, zupełnie lekceważyły i niestety ciągle lekceważą samowolę w instytucjach, notoryczne naruszanie prawa.

Pamiętacie? ”Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa”.

Wiem, że to o czym piszę, jest bardzo nudne, ale jednocześnie Polacy i Polska bardzo potrzebują wprowadzenie tych nudnych zasad w życie. Nie może być dalszej zgody na samowolę i bezprawie, które utrudniają nam życie, czasami wręcz powodują, że staje się ono nie do wytrzymania.

Zbuntowani obywatele, ludzie świadomi nie ulegają łatwo manipulacji

Funkcjonariusze reprezentujący państwo i samorządy muszą działać zgodnie z prawem, to jest żadna łaska, taki mają obowiązek nałożony przez Konstytucję.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dyskusje bardzo polityczne, Sprawiedliwość po polsku, Wolność i demokracja, współpraca i współdziałanie, Życie społeczno - polityczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.