Zmanipulowani ludzie, zniewolone umysły

Zapraszamy do lektury i dyskusji: Przeciwko człowiekowi, przeciwko rodzinie

Polski raport w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej pokazuje ponury obraz państwa polskiego, gdzie funkcjonariuszom publicznym brakuje wyobraźni, kompetencji merytorycznych i moralnych do wykonywania świadczonej pracy.

Zapraszamy do lektury i dyskusji: Niszcząca, ogromna siła polskiej biurokracji

Przecież w sprawie nie chodzi o konkretny pułk wojska, polską armię czy Ministerstwo Obrony Narodowej.
Tu w stronie, opisujemy podobny bałagan jaki panował w pułku przewożącym Vipów w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, w polskich sądach, w ZUS. Tak jak funkcjonował 36 pułk lotnictwa, tak działają polskie instytucje publiczne, tak działa polski rząd, to przecież widać gołym okiem.

Zapraszamy do lektury i dyskusji: Dość paplaniny i przekraczania dopuszczalnych granic. Trzeba stosować prawo

Podobnie jak gołym okiem widać, że mamy nadmiar stanowionego prawa w którym nikt nie jest w stanie rozeznać się. Funkcjonowanie państwa z nadmierną ilością przepisów jest bezcelowe, nie służy niczemu pozytywnemu.

Zmanipulowani ludzie ze zniewolonymi umysłami nie chcą przyjąć do wiadomości, że ustawiczne uchwalanie prawa, szczegółowe regulowanie każdej dziedziny życia, jest przeciwko człowiekowi, przeciwko rodzinie, służy jedynie interesom tych, co zarabiają na uchwalaniu, wykonywaniu i egzekwowaniu prawa.

Zapraszamy do lektury i dyskusji: Jaka powinna być nowoczesna Polska?

Przez ogromny bałagan w strukturach państwa i nadmiar prawa degradują Polskę i Polaków, ale zmanipulowani ludzie ze zniewolonymi umysłami domagają się dalszych regulacji prawnych, godzą się na rządzenie krajem ludzi, którzy działają przeciwko interesom Polaków i Polski.

Zapraszamy do lektury i dyskusji: Sekretarze jeździli do Moskwy

W Onet.pl przeczytałam na temat różnorodności ofert ubezpieczenia: ”Klientów owa różnorodności wcale nie cieszy. ?Sprawdzałam ostatnio oferty kilku firm ubezpieczeniowych i różnice w wycenie samochodu w dwóch z nich wyniosły aż 14 tys. zł. Składka ubezpieczeniowa w jednej wyniosła 2, a w drugiej 3 tysiące złotych. W końcu o moim wyborze zadecydowała cena polisy? ? żali się pani Anna, właścicielka trzyletniej mazdy.

?Ułatwieniem podczas porównywania ofert różnych zakładów ubezpieczeń mogłoby być opracowanie przez rynek standardów ogólnych warunków dla ubezpieczenia autocasco czy następstw nieszczęśliwych wypadków? ? proponuje Marcin Orlicki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podobny system został wprowadzony w Niemczech z inicjatywy samych firm ubezpieczeniowych”.

Brak słów na stanowiska zaprezentowane w materiale.

Zapraszamy do lektury i dyskusji: Deszcz nawalny i osuwanie się ziemi

Dla zmanipulowanych ludzi ze zniewolonymi umysłami najlepiej było by, gdyby ręcznie sterować rynkiem. Demokracja, wolność, wolny rynek tak, pod warunkiem, że wszystkie firmy ubezpieczeniowe będą oferowały usługi z identyczną odpowiedzialnością, za taką samą cenę?

Zapraszamy do lektury i dyskusji: Ubezpieczenie od powodzi

Zauważcie, że otwartość umysłu, nie koniecznie zależy od posiadanych dyplomów ukończenia szkół czy uczelni, od zdobytych tytułów naukowych.

Przy zakupie konkretnego towaru lub usługi trzeba kierować się potrzebami, możliwościami finansowymi, a nie jakimiś nikomu do niczego potrzebnymi standardami.

Dajmy sobie wzajemnie zarabiać, nie trwońmy pieniędzy na zbędną biurokrację, uchwalanie prawa, standaryzowanie.
Trzeba korzystać z usług fachowców nie tylko takich jak prawnicy czy lekarze. W ogólnym rozrachunku wyjdzie i tak taniej, niż gdy zgodzimy się na jakieś standardy, za tworzenie i trwanie których przecież świadomie lub nie będziemy musieli zapłacić. Nie ma nic za darmo.

Zapraszamy do lektury i dyskusji: To jest biznes, szantaż nie jest wskazany

Na terenie całej Polski dostępni są agenci ubezpieczeniowi, którzy pomogą ustalić potrzeby, zwrócą uwagę na zakres odpowiedzialności. Co do wyceny wartości pojazdów, to na rynku funkcjonują katalogi na podstawie których wyceniane są pojazdy z których korzystają firmy ubezpieczeniowe i agenci. W przypadku wyboru firmy przez którą zamierzamy ubezpieczać, podobnie jak w innych dziedzinach trzeba zwracać uwagę na jakość świadczonych usług, a nie tylko cenę usługi. Różnica składek o wartości 1000 zł mogła wynikać z różnicy 14000 zł w wycenie pojazdu.

Cytowana w materiale Onet.pl pani Ania, odniosłam wrażenie, że chciała kupić ubezpieczenia za niewysoką składkę, choć powinna była zwrócić jeszcze większą uwagę na wycenę wartości pojazdu i zakres ubezpieczenia. Pani Ani nie potrzebne jest kosztowne standaryzowanie usług, tylko potrzebny jest jej dobry, zaufany agent, który pomoże następnym razem wybrać ubezpieczenie odpowiednie do potrzeb, podpowie jak prawidłowo wycenić ubezpieczane mienie.

Firmy ubezpieczeniowe prowadzą działalność biznesową, a nie charytatywną. Gdy w zakresie ubezpieczenia będzie rozwinięty katalog odpowiedzialności, to prawdopodobieństwo wypłaty odszkodowania jest wyższe. Nie ma cudów, składka powinna być wyższa.

Podobnie jest z wartością ubezpieczanego mienia. Jeżeli wartość mienia jest wyższa, to składka przy identycznym zakresie będzie również wyższa, np. autocasco przy sumie ubezpieczenia 14000 zł i stawce za ubezpieczenie od wartości pojazdy 7 % wychodzi 980 zł. Wyliczenie jest oczywiście bardzo szacunkowe, bo do stawki podstawowej mogą być doliczane zwyżki i zniżki, np. za przebieg ubezpieczenia, sposób płatności składki. Ale zobaczcie, np. na terenie województwa lubelskiego 7 % stawka składki od wartości samochodu przy ubezpieczeniu AC jest bardzo realna.

Zapraszamy do lektury i dyskusji: Zbuntowani Obywatele, ludzie świadomi nie ulegają łatwo manipulacji

Nie bardzo wiem, jakie cele mają standaryzacja i porównywanie ogólnych warunków ubezpieczeń przez klientów?

Cuda panie, cuda, magiczne narzędzia. Tu klikniesz, tam klikniesz, zobaczysz to, co chciałbyś zobaczyć i ci się wydaje, że już wszystko wiesz.

Rynkiem usług ubezpieczeniowych zajmuję się od 14 lat. Ciągle się muszę uczyć, ciągle się coś zmienia. Niektórzy z komentatorów strony zwracali uwagę, że raczej do mało rozgarniętych osób nie należę, wręcz może nawet przeciwnie, wyróżniam się pozytywnie z tłumu.

Panują dość powszechne opinie, że w Polsce źle jest z potencjałem społecznym i świadomością prawną.

Zapraszamy do lektury i dyskusji: Kiedy to do ludzi dotrze, że król jest nagi?

Nie bez powodu w niektórych krajach zachodnich prestiż zawodu agenta ubezpieczeniowego porównywalny jest z zawodami prawniczymi. Ubezpieczenia oparte są na prawie, bardzo szczegółowym, często zmieniającym się prawie. Jak masz problem prawny, to prosisz prawnika o jego rozwikłanie, ale z zakresu ubezpieczeń, porównywania ofert, to jesteś specjalista, bo przecież potrafisz obsługiwać magiczne maszyny, które wiedzą wszystko? Może i tak.

Tylko co ci z tego porównywania ofert? Kto ci pomoże, podpowie jak rozwikłać problem, gdy okaże się, że te twoje kompetencje z zakresu ubezpieczeń nie są znowu takie imponujące, gdy nie będziesz w stanie poradzić sobie z problemem, który się pojawi?

Ubezpieczanie siebie lub majątku jaki posiadamy, nie polega przecież na porównywaniu ofert. Najpierw musimy sobie odpowiedzieć na pytania: czego potrzebujemy, czego potrzebuje nasza rodzina? Od jakich zdarzeń w pierwszej kolejności musimy zabezpieczyć się, a może będzie nas stać na rozszerzenie umowy o mniej dotkliwe zdarzenia?

Słuchajcie, wiele razy widziałam ”pajacujących” (z góry przepraszam za określenie) ludzi, którym wiodło się dobrze.

Zapraszamy do lektury i dyskusji: Jak ukruszyć ten mur obojętności i bezprawia?

Przecież wiedzieli lepiej, im nie może się przydarzyć nic. Z przykrością muszę o tym napisać, ale nie wszystkim było dane przyznać się do tego, że życie zweryfikowało ich stanowisko, nie ma ich już wśród żywych.

Ci którym się coś przydarzyło, ale dostali jeszcze koleją szansę, zawsze nabierają pokory.
Wiele razy widziałam łzy w oczach klientów, którzy dziękowali, że używając tylko sobie znanych sposobów, potrafiłam ich, opornych przekonać do zawarcia jakiejś umowy, dokupienia jakiegoś ryzyka.
Są też tacy, którzy informują o tym, co im się przydarzyło, a następnie bardzo szybko uzupełniają, że pamiętają składaną ofertę, zgłaszane obiekcje i sugestie.

Ktoś może powiedzieć, że poplątałam dzisiaj wątki, pomieszałam tematy. Tak może wyglądać to na pozór.

Tylko widzicie, zmanipulowanych ludzi ze zniewolonymi umysłami w Polsce mamy w nadmiarze, co jest przyczyną rządzenia krajem ludzi przypadkowych, niekompetentnych i bez wyobraźni, bo przecież ktoś tych ludzi, którzy rządzą Polską wybiera? Ktoś godzi się na grany przez elity polityczne teatr próżności i ogłupiającą propagandę w mediach?

Zapraszamy do lektury i dyskusji: Ma być syf i bezprawie, to jest założenie programowe

Brak rozumienia pojęcia demokracja i wynikającej z niego powinności rzetelnego wykonywania obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy publicznych, brak rozumienia pojęcia demokracja i wynikającej z niego możliwości wyboru powodują chaos, przyczyniają się do nadmiaru regulacji prawnych, osaczenia, zniewalania ludzi, powtarzania mitów, eksponowania bzdurnych opinii, utwierdzania ludzi w przekonaniu, że tak już musi być.

Nie istotne czy będzie to rządzenie krajem, kierowanie instytucją państwową, zakup ubezpieczenia lub innej usługi, czy towaru – mechanizm ciągle jest ten sam.
W Polsce nie ceni się doświadczenia życiowego, samodyscypliny, kompetencji, otwartości, nie wymaga się rzetelności, no i oczywiście znaczna część Polaków potrafi robić wszystko, a jak coś wychodzi nie tak, to koniecznie trzeba tworzyć kolejne prawo i standardy, dalej manipulować i zniewalać, hamować rozwój, samodzielne myślenie, blokować możliwość wyboru. Ot taka polska ”demokracja”, gdzie dominują zmanipulowani ludzie ze zniewolonymi umysłami.

Zapraszamy do lektury i dyskusji: Być w Europie, to znaczy również przestrzegać odpowiednich standardów

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wolność i demokracja, Wszystkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.