Gorączka złota

MAJOWE WOLNE DNI

WIELKA POLITYKA, WIELKIE INTERESY

W Polsce znaczna część ludzi odpoczywa, korzysta z wolnych dni i uroków wiosny, która jest wyjątkowo piękna w tym roku. Ci którzy muszą pracować, organizują sobie tak czas, by pracować możliwie krótko. W Lublinie spora część sklepów, biur dzisiaj nie jest czynna.

Jutro święto, znowu większość będzie mogła odpocząć, ładować akumulatory. Stało się już tradycją, że w pierwsze dni maja znaczna część Polaków odpoczywa.

Nasze wyciszenie, spokój mącą informacje ze świata, które do nas docierają.  Media dominują doniesienia o śmierci Bin Ladena i rzekomej bombie, która może być zdetonowana w Europie.

Bardzo trudno jest odnosić się, komentować wydarzenia, które zna się jedynie z przekazu, bez dostępu do materiałów źródłowych. Niestety bardzo często z przekazem medialnym jest podobnie jak z zabawą w głuchy telefon. W zabawie prawie zawsze jest tak, że informacja, która jest nadana nie dociera końca ” linii”. Z reguły jest tak, że nadana jest zupełnie inna informacja niż ta, która przekazana jest przez ostatniego w ” linii” uczestnika zabawy. Niestety z informacjami przekazywanymi przez współczesne mediami jest podobnie. Nie bardzo wiadomo, które informacje są prawdziwe, które zniekształcone, zmienione.

Faktem wydaje się być, że ogromne emocje, konflikty, niepokoje społeczne przyczyniają się do ” gorączki złota” czyli gwałtownego wzrostu cen złota, które na niespokojne czasy wydaje się być bezpieczną lokatą.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentujemy na bieżąco. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.