Zatraceni, zagubieni

ZMIANY W KONSTYTUCJI W ZWIĄZKU Z CZŁONKOSTWEM W UE?

ŻĄDANIA PODWYŻEK PŁAC W SFERZE BUDŻETOWEJ

REKORDOWE BEZROBOCIE W HISZPANII

UNIEWAŻNIENIE WYBORÓW NA PREZYDENTA WAŁBRZYCHA

KTO ODPOWIADA ZA EMIGRACJĘ ZAROBKOWĄ?

Współczesne elity władzy na starym kontynencie zatraciły się w tworzeniu prawa, regulują wszystkiego co się da lub nawet nie da sformalizować.

W ostatnich latach polski parlament dosłownie zatracił się w uchwalaniu bardzo szczegółowego prawa. Jak do potrzeby tworzenia dodamy niskie kompetencje i lenistwo, to trudno dziwić się, że mamy, to co mamy.

Zmiany w konstytucji są konieczne, ale powinny być przeprowadzone całościowo i tylko w takim stopniu w jakim to jest niezbędne. Regulacje niezbędne z punktu widzenia zwykłych obywateli i państwa są oczywiście pomijane, trwa ponoć prawie, że już zgodna zabawa wokół przystosowania polskiej konstytucji do wymagań UE.

Czyje interesy reprezentuje polska władza ustawodawcza?

ŻĄDANIA PODWYŻEK PŁAC W SFERZE BUDŻETOWEJ

Inflacja szaleje, znaczny wzrost cen towarów i usług powoduje, że pensje mają coraz mniejszą wartość. Nie ma to jak pracować w budżetówce, można domagać się podwyżek płac korzystając różne sposoby nacisków. Tylko jest to niestety droga do na manowce. Część komentatorów w sieci uważa, że bardzo dobrze. Niech wymuszają, strajkują, to wreszcie się wszystko zawali. Szkoda tylko, że zagrożeń nie dostrzegają rządzący, odpowiedzialni za warunki do pracy i życia zwykłych ludzi.

Co mają robić przedsiębiorcy, kto im da podwyżki, im często przecież gorzej wiedzie się niż tym pracującym w budżetówce. Co z ludźmi pracującymi w firmach, które są w słabej kondycji finansowej, kto im da podwyżki?

REKORDOWE BEZROBOCIE W HISZPANII

Według informacji przedstawionej przez hiszpański rząd, w Hiszpanii bezrobocie wynosi 21,3 % – czy ktoś wie co robić, jak aktywizować rynek pracy, tworzyć miejsca pracy?

Brak pracy degraduje człowieka zarówno finansowo, społecznie i intelektualnie. Bezczynność, brak perspektyw są straszne.

UNIEWAŻNIENIE WYBORÓW NA PREZYDENTA WAŁBRZYCHA

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale przynajmniej wprowadza jakieś odstępstwo od reguły. Sąd Okręgowy w Świdnicy, który ponownie rozpatrywał wniosek jednego z kandydatów na prezydenta, po przekazaniu sprawy przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu do ponownego rozpoznania unieważnił II turę wyborów. Tym razem niedopuszczalne działania nie opłaciły się politykom. Podejrzenia o korupcję wyborczą doprowadziły do unieważnienia wyborów.

KTO ODPOWIADA ZA EMIGRACJĘ ZAROBKOWĄ?

Powoli do świadomości coraz większej liczby Polaków, w tym młodych osób dociera, że emigracja zarobkowa, konieczność opuszczania rodzinnych stron nie jest niczym dobry, a władzom, które przyjmują emigrantów nie ma za co dziękować. Młodzi, zdrowi, chętni do pracy ludzie budują pomyślność narodów i państw.

Kto w Polsce odpowiada za naruszanie interesów kraju poprzez brak warunków do rozwoju, brak pracy wynagradzanej przyzwoicie, pozwalającej godnie żyć? Obecny stan rzeczy jest przeciwko interesom Polaków, przeciwko Polsce.

Forum Młodych PiS zarzuca premierowi D. Tuskowi odpowiedzialność za falę emigracji. Według młodych polityków PiS działania premiera doprowadzą do kolejnych wyjazdów po otwarciu rynków pracy przez Niemcy i Austrię. Młodzi z PiS skierowali list do premiera.

Według nas winę za ogromną falę emigracji ponosi cała klasa polityczna, tak zwane elity władzy, które rządzą Polską po zmianie ustroju. Jak powszechnie wiadomo Donald Tusk od lat jest bardzo wysoko w różnego rodzaju władzach. Przez ostatnie trzy i pół roku on i jego rząd dbali jedynie by ludziom władzy, ich rodzinom i koleżeństwu żyło się dobrze. Przecież oni wszyscy ciągle mają dobrze.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentujemy na bieżąco, Wszystkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.