Na podstawie czego ZUS Oddział w Lublinie przetrzymuje nasze pieniądze?

SKŁADKI PRZEZ ZUS MOGĄ BYĆ PRZETRZYMYWANE NA PODSTAWIE DEKLARACJI PŁATNIKA LUB NA PODSTAWIE DECYZJI OSTATECZNYCH W KTÓRYCH WYMIERZONO WYSOKOŚĆ SKŁADEK!

W naszym przypadku za okres od 2005 roku do początków 2011 roku nie ma deklaracji, nic nam nie wiadomo o decyzjach, w których wymierzono by wysokość składek (art. 48. 1 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych). Zostały wydane nadal zaskarżone decyzje o odmowie zwrotu nadpłaty składki. Oni nie stwierdzili braku nadpłat składek, oni odmówili zwrotu nadpłat składek.

Naczelnik Ewa Kurnicka z Oddziału ZUS w Lublinie stwierdza w piśmie z dnia 6 marca, że stanowisko ZUS w sprawie zwrotu nadpłaty składki pozostaje aktualne.
A ja tym razem publicznie stawiam pytanie: na podstawie czego przetrzymywane są od lat pieniądze, skoro nie ma deklaracji podatników ani nic nam nie wiadomo o decyzjach ostatecznych w których wymierzono wysokości miesięczne składek? W aktach ZUS znajdujących się w sądach nie ma deklaracji ani decyzji wymiarowych za wskazany okres.

Mataczenie aktami, wręcz fałszowanie akt ZUS płatnika składek opisane w materiale
Cudowne rozmnożenie akt ZUS dotyczy spraw sądowych o zwrot nadpłaty składki.

Urzędnicy dzielnie wspierani przez sędziów tworzyli i nadal tworzą bez podstawy prawnej ogromne ilości kopii dokumentów, z których tworzą kolejne i kolejne tomy tak zwanych akt, które faktycznie są zbiorami bez wartości prawnej kopii papierów, zdarza się niestety, że wymieszanymi z oryginalnymi dokumentami. Tylko od lat wszyscy odpowiedzialni za proceder uchylają się od odpowiedzi na pytanie: na podstawie czego przetrzymywane są pieniądze?
Od lat wszyscy odpowiedzialni za proceder uchylają się od przedłożenia dokumentów, na podstawie których przetrzymywane są pieniądze.

Przypominam, że pieniądze mogą być przetrzymywane zgodnie z art. 48. 1 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych na podstawie deklaracji płatnika lub decyzji ostatecznych wymiarowych w których określono wysokość składek za poszczególne miesiące.

Barbara Berecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przeciwko człowiekowi i prawu, Sprawiedliwość po polsku, Ubezpieczenia społeczne, Wszystkie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.