W sądach nadal jest jak było!

SĘDZIOM SIĘ WYDAJE, ŻE LUDZIE NIE WIDZĄ I NIE SŁYSZĄ ORAZ NIC NIE ROZUMIEJĄ?

Jak długo jeszcze państwo polskie będzie nas narażać na władzę sądowniczą, która nie ma nic wspólnego z bezstronnością i podległością ustawom? Proces niszczenia przez część sędziów zwykłych ludzi, w tym mnie i mojego męża przekroczył już wszelkie granice. Ktoś z rządzących powinien to wreszcie przerwać!

Barbara Berecka Lublin 29 listopada 2017 roku
Prezes Zarządu Stowarzyszenia ISKRA 2015
Adres do korespondencji:
ul. 1 Maja 4B
20-410 Lublin
Prezydent RP
Prezes Rady Ministrów
Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny
Prezes Sądu Apelacyjnego w Lublinie

– Jak długo jeszcze w III Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie będzie trwała niedopuszczalna sytuacja, gdzie sędziowie robią, co im się podoba?
Co dalej przekłada się na naruszanie prawa w sądach podległych i powoduje faktyczny brak zabezpieczenia praw zwykłych ludzi w starciu z nadużywającymi siły potężnych instytucji publicznych przedstawicielami KRUS i ZUS, których w sposób niedopuszczalny wspierają sędziowie na których powołują się urzędnicy śmiejąc się nam w twarz?

Weryfikacja pełnomocnictw stron postępowania powinna odbywać się z urzędu. Czynność nie ma nic wspólnego z niezawisłością, powinna odbywać się zgodnie z wymogami prawa.
– Jak długo jeszcze sędziowie w ramach samowolnych działań, będą dopuszczać do postępowań przeciwko Prezesowi KRUS pracowników jednostki organizacyjnej KRUS OR w Lublinie, która nie jest organem rentowym? Co skutkuje tym, że pracownicy KRUS nie spełniają wymogu art. 465. § 1 (1) kodeksu postępowania cywilnego, by reprezentować Prezesa KRUS, ponieważ nie są jego pracownikami.
To co się dzieje w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie, jest pielęgnowaniem lokalnych, niedopuszczalnych powiązań urzędniczo-sędziowskich, które bardzo szkodzą zwykłym ludziom.
Urzędnicy ani sędziowie nie są uprawnieni do modyfikowania ustaw.
Lekceważenie ustaw, w tym zakresie wymogów jakie musi spełniać pełnomocnik organu rentowego, bardzo negatywnie wpływa na jakość zabezpieczenia praw zwykłych ludzi, poziom funkcjonowania organów rentowych i przyczynia się do nadużywania drogi sądowej przez ZUS i KRUS, która to instytucja nie ma nawet zdolności sadowej.
To, że przez lata popełniano uchybienia nie znaczy, że niedopuszczalna sytuacja może trwać nadal.
Dzisiaj była kolejna rozprawa III Aua 402/17 i temat wrócił jak bumerang.

Pracownica KRUS OR w Lublinie, która nie jest pracownikiem organu rentowego, Prezesa KRUS uczestniczyła w rozprawie. Kiedyś ta sama kobieta kwestionowała w Sądzie Okręgowym w Lublinie nasze ustalenia z Prezesem KRUS (marzec 2016 rok).
Kobiety, których znane są tylko imiona i nazwiska, których tożsamości nie sposób ustalić na podstawie wadliwych pełnomocnictw wydanych przez KRUS OR w Lublinie bardzo dobre są w tym, by iść w zaparte niezależnie od stanu faktycznego spraw i prawa. NIE, bo NIE!

– Czy zmieniło się brzmienie art. 377 kodeksu postępowania cywilnego, z którego wynika, że gdy jest publiczność na sali rozpraw, zdanie sprawozdania ze stanu sprawy przez sędzię sprawozdawcę jest obowiązkowe?
– Czy sędzia Barbara Mazurkiewicz-Nowikowska w poczuciu totalnej bezkarności dzisiaj dokonała manipulacji, by ominąć sprawozdanie w obecności sprawozdawcy na rozprawie, która wyznaczona była na godzinę 12:00?
Ponieważ było kilkunastominutowe opóźnienie przy rozpoznawaniu spraw, czekając na rozprawę wyznaczona na godzinę 12:20, weszłam na poprzedzającą posiedzenie rozprawę z godz 12:00 w charakterze publiczności. W miejscu dla publiczności był również młody mężczyzna.
Przywrócić właściwe znaczenie art. 4 Konstytucji
Sędzia przewodnicząca zasugerowała stronom, że mogą zrezygnować ze sprawozdania. Znam pracę sędzi, wiceprzewodniczącej wydziału z bardzo złej strony i nie rozumiem przyzwolenia do dalszych jej niedopuszczalnych działań. W sprawach chodzi o życie ludzi, jego jakość.

Barbara Berecka
Do wiadomości:
Przedstawiciele Organizacji Pozarządowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprawiedliwość po polsku i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.