Zatrudnianie w KRUS na kierowniczych stanowiskach, ponoć spełnia wymogi prawa

W TRYBIE INFORMACJI PUBLICZNEJ PYTAŁAM KONKRETNIE O WYKSZTAŁCENIE I DOŚWIADCZENIE W PRACY ZWIĄZANEJ Z UBEZPIECZENIAMI, KTÓRE MOGLIBYŚMY OCENIĆ SAMI

Moje pismo z dnia 11 października 2016 roku, skierowane do Prezesa KRUS Adama Wojciecha Sekścińskiego, na które odpowiedziała dyrektor Biura Organizacyjno-Prawnego Centrali KRUS Monika Przygucka-Gawlik brzmi:
Bardzo proszę o udzielenie informacji, w trybie ustawy o udzielaniu informacji publicznej, z dokładnym wskazaniem kompetencji merytorycznych i doświadczenia w pracy z zakresu ubezpieczeń kadry zatrudnionej w 2016 roku począwszy od kierowników placówek terenowych, dyrektorów oddziałów regionalnych i ich zastępców oraz kadry kierowniczej w Centrali KRUS.
Informacja jest niezbędna, byśmy jako zwykli obywatele mogli ją ocenić i odnieść się do niej.

Zamiast konkretnych danych o wykształceniu i doświadczeniu w pracy w branży ubezpieczeniowej, osób zatrudnionych w KRUS na kierowniczych stanowiskach w 2016 roku, otrzymałam opinię dyrektor Biura Organizacyjno-Prawnego, że wszystko jest zgodne z wymogami prawa. Jaka demokracja, kontrola funkcjonariuszy publicznych przez zwykłych obywateli, taka odpowiedź.- Co to jest, jak nie nadużywanie władzy, pełnionych funkcji i lekceważenie zwykłych ludzi?

Mnie jako zwykłego człowieka, prezesa zarządu obywatelskiego stowarzyszenia, traktowanego przez urzędników KRUS jak bezrozumną istotę pozbawioną wszelkich praw, nie interesuje opinia w zakresie zatrudniania kadry kierowniczej w KRUS dyrektor Moniki Przyguckiej-Gawlik. Ja prosiłam o konkretne dane, których nie otrzymałam, które mam prawo zinterpretować bez pomocy urzędniczki, które mają prawo samodzielnie ocenić inni obywatele osobiście.

Prezes KRUS ignoruje przepisy kodeksu postępowania administracyjnego

Demokracja polega między innymi na kontrolowaniu przez zwykłych obywateli poczynań funkcjonariuszy publicznych, w tym przy zatrudnianiu kolejnych.

Barbara Berecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Wolność i demokracja, Wszystkie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.