To jest wojna o Polskę, walka o państwo dla obywateli

PAWŁOWI KUKIZOWI UDAŁO SIĘ ZAINSPIROWAĆ URUCHOMIENIE OGROMNEGO POTENCJAŁU TKWIĄCEGO W POLAKACH

Paweł Kukiz w KatowicachNigdy nie patrzę na wszelkie inicjatywy i działania bezkrytycznie. Retoryka wojenna nie mieści się w moich klimatach. W Polsce zrobiono wiele, by większość obywateli była bierna, by ludzie władzy robili z nami to, co im się podoba. A teraz, gdy obywatele masowo organizują się wokół Pawła Kukiza, to w wypowiedziach dla wiodących mediów można usłyszeć i przeczytać, że „Im szybciej ta siła zostanie zniszczona, tym lepiej” – to co to jest, jak nie wojna słowna i psychologiczna o Polskę, a w Polsce o państwo dla obywateli?

Mam świadomość, że wskazanie kandydatów faktycznie obywatelskich przed wyborami parlamentarnymi nie będzie łatwe. To jest wyjątkowo ważna sprawa, kto dostanie rekomendację do startu w wyborach, bo to głównie od posłów będzie zależało w jakim kierunku pójdą zmiany nie tylko na szczeblu centralnego rządzenia Polską. Trzeba pamiętać również, że parlamentarzyści mają spore możliwości prawne, społeczne i finansowe do inspirowania oraz wspierania zmian w swoich okręgach wyborczych.

W sprawie ogromne zadanie do wykonania mają ludzi identyfikujących się z Ruchem Pawła Kukiza, którzy muszą wymagać aby na listach znaleźli się ludzie odważni, z dorobkiem w walce z patologiami w państwie polskim, którzy od lat podejmowali działania na rzecz zmian rządzenia krajem.

Masowa aktywność obywatelska nie może zakończyć się w momencie wygrania wyborów parlamentarnych, na co są ogromne szanse. Swoim, którzy zostaną posłami, senatorami lub zaczną pełnić inne funkcje we władzach, nie można będzie odpuszczać i pobłażać.

WP_20150207_15_31_14_Pro Przed Polakami jest ogromne wyzwanie, zadanie, którego nie są w stanie wykonać tylko osoby delegowane do władz. Cały czas niezbędna będzie masowa aktywność obywatelska. Będziemy musieli wspomagać rządzących. Nie możemy zapominać, że demokracja nie jest ustrojem opartym na zaufaniu tylko na kontroli. Swoim też trzeba będzie patrzeć na ręce. Trzeba będzie rozliczać ich z poziomu świadczenia pracy, działań podjętych na rzecz przywracania państwa obywatelom.

Będą oczywiście na nas pluć! A My musimy robić swoje! Skoro mają takie potrzeby, to niech sobie upuszczą przynajmniej trochę jadu, niech udowadniają jak są niekompetentni: ”- Sojusz Kukiza z PO jest możliwy. Wiele postulatów Kukiza to postulaty Platformy z 2001 roku. Kukiz zarabia na koncertach, które finansują samorządowcy z Platformy. Dużą część zaplecza Kukiza stanowią samorządowcy z platformerskiego układu. Sojusz z PO uważam jednak za fatalny scenariusz. Kukiz to destrukcyjna siła w polskiej polityce. Nic dobrego z jego obecności w polskiej polityce nie wynika. Im szybciej ta siła zostanie zniszczona, tym lepiej – mówi Wirtualnej Polsce Jakub Majmurek. W drugiej części rozmowy publicysta wyjaśnia, dlaczego populizm Kukiza jest dużo gorszy od populizmu Leppera, dowodzi, że Kukiz bardzo szybko politycznie wypali się i zużyje, że jego hasła to ostro podkręcone postulaty, które od dawna istnieją w Platformie i w PiS-ie oraz, że ludzie którzy z muzykiem chcą wejść do sejmu „to nie jest sympatyczne towarzystwo”” – cały tekst: http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Jakub-Majmurek-Kukiz-to-destrukcyjna-sila-Im-szybciej-zostanie-zniszczona-tym-lepiej,wid,17635492,wiadomosc.html?ticaid=115137.

Niestety jest ryzyko, że cwaniacy będą usiłowali wypłynąć na fali Ruchu Obywatelskiego, ale takiego zagrożenia w żaden sposób nie może wykorzystywać do nastawiania ludzi przeciwko organizującym się obywatelom, poprzez wypowiadanie niedopuszczalnych słów, twierdzeń typu, że: „Kukiz to destrukcyjna siła w polskiej polityce. Nic dobrego z jego obecności w polskiej polityce nie wynika. Im szybciej ta siła zostanie zniszczona, tym lepiej”. Normalnie strach się nie bać!

Retoryka oponenta Ruchu Obywatelskiego Pawła Kukiza jest iście wojenna. – RUCH OBYWATELSKI TRZEBA ZNISZCZYĆ? – Bardzo ciekawa jestem, jakie metody gotowi są zastosować, by zniszczyć organizujących się do wspólnego działania Obywateli Polski? Opresyjny od lat system sprawowania władzy, wyniszczanie aktywnych obywateli przez funkcjonariuszy publicznych, w tym urzędników i sędziów wyeliminował, ostatecznie, zniszczył tylko niektórych. Spora część aktywnych, zwykłych obywateli przetrwała. Jesteśmy „pobijani” przez przedstawicieli państwa, struktur samorządowych i instytucji publicznych, ale wciąż trwamy i walczymy o prawa swoje, swoich rodzin oraz społeczności.
To teraz trzeba nas ostatecznie zniszczyć, bo ośmieliliśmy się podnieść z ucisku, organizujemy się przeciwko pogardzie funkcjonariuszy publicznych wobec ludzi i prawa?

Autor niedopuszczalnych słów, nawet jego nazwiska nie powtórzę, bo po co, wcielił się w rzecznika obecnie rządzących i zatracił się nieprawdopodobnie. Przedstawiciele państwa, struktur samorządowych, instytucji publicznych i wszyscy, którzy uważają się za światłych ludzi, świadomych obywateli, obowiązani są wspierać organizujących się zwykłych ludzi. Powinni działać na rzecz aktywności obywatelskiej w sferze publicznej, nie tylko wtedy gdy w okolicy jest zakrapiana piwem impreza w plenerze, a nie jak autor zacytowanych słów twierdzą, że to co się dzieje wokół Pawła Kukiza, jest złem, które trzeba zniszczyć. Trudno nawet wyobrazić sobie, by ktoś plótł większe bzdury ponoć w demokratycznym państwie prawa. – Aktywność obywatelska jest złem? Tak, tylko w autorytarnych, totalitarnych systemach rządzenia.

To co się dzieje wokół Pawła Kukiza, jest spełnieniem niezwykle odważnych marzeń w zakresie uruchomienia potężnego potencjału społecznego tkwiącego w Polakach. Marzeń, które jeszcze kilka miesięcy temu wydawały się nierealne. To co się dzieje, jest bardzo korzystne z punktu widzenia wymogów demokratycznego państwa prawa, którego nie ma, gdy obywatele są bierni i faktycznie nie funkcjonuje kontrola społeczna wobec poczynań ludzi władzy oraz osób pracujących w strukturach samorządowych i instytucjach publicznych.

Zgłaszajcie Pawłowi Kukizowi i ludziom z jego najbliższego otoczenia, dlaczego waszym zdaniem zaproponowana osoba nie powinna nas reprezentować, gdy tak będziecie uważać! oOczywiście rzeczowo argumentując i dokumentując stanowisko. NIE SIEJCIE PRZY TYM FERMENTU, NIE POTĘGUJCIE WOJNY POLSKO-POLSKIEJ, NIE DZIAŁAJCIE NA SZKODĘ PRZYWRACANIA PAŃSTWA OBYWATELOM.

Paweł Kukiz od lat współpracował z ruchami autentycznie obywatelskimi, w tym ze stowarzyszeniami działającymi na rzecz praworządności. Już wystarczająco doświadczyliśmy rozbijania poszczególnych grup, skłócania przedstawicieli poszczególnych stowarzyszeń, czyli faktycznego tłumienia i niszczenia aktywności autentycznie obywatelskiej, by ludzie władzy z Polakami, polskimi rodzinami i firmami mogli robić, co im się podoba. I robili oraz robią!

Słuchajcie, to co się dzieje w sferze psychologicznej oraz w dyskusji na temat polskich wspólnych spraw, to jest już wojna słowna i na inne działania o Polskę. To jest wojna psychologiczno – słowna o przywrócenie państwa obywatelom.

Ogromny szacunek dla Pawła Kukiza, za umiejętne zainspirowanie, uruchomienia, połączenie ogromnego potencjału społecznego tkwiącego w Polakach. Nie pomniejszając zasług Pawła w sprawie, nie można zapominać o tysiącach aktywnych obywateli Polski, w tym działaczy organizacji autentycznie obywatelskich, blogerów, faktycznie niezależnych dziennikarzy i pojedynczych, samotnie walczących od lat ludzi na rzecz zmian sposobu traktowania zwykłych obywateli i obowiązującego prawa przez funkcjonariuszy publicznych.

Gwałtownie rosnąca aktywność Polaków w sferze publicznej w ostatnich miesiącach, jest nie tylko efektem niesamowitej, autentycznej i charyzmatycznej postawy Pawła Kukiza. To jest efekt pracy w kilku ostatnich latach tysięcy ludzi jak Polska długa i szeroka, to jest efekt działalności stowarzyszeń z którymi Paweł był od lat, które powstawały w ostatnich latach jak grzyby po deszczu. Rozbijanie grup autentycznie obywatelskich opóźniło jedynie zmiany w sprawowaniu władzy.

Skoro nie dało się zmian przeprowadzić poprzez formalne struktury, np. stowarzyszenia, w ramach których byliśmy celowo skłócani, a nawet z których byliśmy wyrzucani za domaganie się transparentności działań i praworządności, to panowie wymyślili struktury bez struktur, które nie sposób jest dezintegrować i rozbijać. Na bazie pomysłu struktur bez struktur, obecnie uruchomiana jest ogromna aktywność obywatelska, wobec której dość bezradni są specjaliści od destrukcji, którzy zainteresowani są utrzymaniem obecnego układu władzy.

Mechanizm działania funkcjonariuszy publicznych

Słuchajcie, reasumując, to co się dzieje wokół Pawła Kukiza, czyli aktywizowanie się w sferze publicznej Polaków na niespotykaną od lat skalę, jest zjawiskiem bardzo pozytywnym, niezbędnym z punktu widzenia wymogów demokracji. Jest zjawiskiem bardzo pozytywnym z punktu widzenia wymogów demokratycznego państwa prawa, którego bardzo boją się oligarchowie obecnie rządzący Polską, oraz ich towarzystwo żyjące ponad stan, które żeruje od lat na pracy zwykłych ludzi i dalej by też tak chcieli.
Niech sobie ujadają, przy okazji pokazując, jak są niekompetentni w zakresie wymogów demokratycznego państwa prawa, autentycznej, a nie przyrządowej lub przy samorządowej aktywności obywatelskiej.
My musimy robić swoje, może nas nie zabiją!

Barbara Berecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dyskusje bardzo polityczne, Komentujemy na bieżąco, Wolność i demokracja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.