PO partia anty obywatelska walczy o przetrwanie wbrew interesom obywateli i kraju

TERAZ PRZESZKADZA IM JUŻ NIE TYLKO PIS ALE I RUCH KUKIZA

Czego wy się boicie szanowni politycy PO i PSL, PiS-u oraz Ruchu Kukiza? Dlaczego tak panikujecie, skoro jest tak dobrze? Zmiana rządzących jest naturalną rzeczą w demokratycznym państwie prawa. Przecież Polacy doświadczają złotego wieku demoralizacji i życia ponad stan ludzi władzy, to będą stać za wami murem, a może mi się tylko tak wydaje? Nic tylko się cieszyć i głosować na was, by wam, waszym rodzinom i waszemu towarzystwu żyło się dalej dobrze, byście funkcjonowali nadal w oderwaniu od prawdziwego życia.

Polacy według was są bezrozumnymi istotami, którymi można manipulować do zatracenia się i do tego zwykli obywatele Polski, to bezinteresowni altruiści, którzy uwielbiają być poniewierani czyli nie ma problemu, wszystko jest we właściwym porządku. Pogarda wobec ludzi i prawa w urzędach, organach ścigania oraz sądach, której skutkiem jest dość masowe wyniszczanie Polaków, polskich rodzin i firm, to jest przecież tylko szczegół, który nie interesuje koleżeństwa, któremu zależy tylko na utrzymaniu się przy władzy, by dalej być bezkarnymi, by dalej im żyło się dobrze. Taka to jest nowa jakość w wydaniu koalicji PO-PSL. Byle tylko utrzymać się przy korytach i za nic nie odpowiadać gotowi są każdego, każdą grupę obrzucić fekaliami i posądzić o wszystko!

”- To będą najważniejsze wybory po 1989 roku. Nawet jeśli Platforma uzyska najlepszy wynik, ich stawką jest zatrzymanie koalicji PiS-Kukiz, by nie miała konstytucyjnej większości ? mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Tomasz Siemoniak.

Wicepremier i szef MON podkreśla też, że stawką jesiennych wyborów do parlamentu będzie utrzymanie ścieżki rozwoju Polski, którą podąża ona od 25 lat.

? Z błędami i problemami, ale i z wielkim skokiem cywilizacyjnym ? dodaje.

? PO ma dwa atuty: Europa i konstytucja. Tylko musimy być wiarygodni i nie kojarzyć się z aferą podsłuchową, ośmiorniczkami i urzędasami w garniturach. W Polsce są miliony ludzi, którzy wypracowali sobie swój własny osobisty i rodzinny sukces i mają wiele do stracenia w sytuacji, jeżeli miałoby się to zdestabilizować ? mówi dalej Tomasz Siemoniak w rozmowie z Renatą Grochal.

Dopytywany o sukces Pawła Kukiza wicepremier przypomina, że skoro 40 procent jego wyborców zagłosowało w drugiej turze na Bronisława Komorowskiego, a 60 procent ? na Andrzeja Dudę, to ich antysystemowość jest bardzo umowna.

? W miarę jak Kukiz będzie odsłaniał swój program, to będzie tracił. Celowo więc zwleka z ogłoszeniem programu, bo wie, że gdy odsłoni karty, zrazi do siebie część wyborców ? czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

? Dziś sytuacja jest tak labilna, że nikt nie jest w stanie przewidzieć wyniku wyborów parlamentarnych. Wynik PO może być od bardzo wysokiego do bardzo słabego ? dodaje szef ministerstwa obrony narodowej” – źródło Onet.pl.

Pan wicepremier Siemoniak odleciał hen gdzieś wysoko i buja w obłokach, bojąc się odpowiedzialności za sprawowanie władzy w ostatnich latach. Szanowny panie Siemoniak, to niewątpliwie będą najważniejsze wybory od 1989 roku, tylko w sprawie ważne jest to, że nie tylko przedstawiciele PiS czy Ruchu Kukiza mają już zdecydowanie dość wszej interesowności, egoizmu, niekompetencji, pogardy wobec ludzi i prawa. To ogromna część zwykłych obywateli ma was już serdecznie dość, w tym ja i moja rodzina poniewierani przez urzędników KRUS, ZUS i sędziów od lat wbrew logice, poprawnemu rozumowaniu i obowiązującemu prawu.

Zbuntowani obywatele

W swym lęku i chęci dalszego sprawowania władzy bez odpowiedzialności oraz żyjąc ponad stan, zapomniał się pan, że PiS ani Ruch Kukiza nie wezmą sobie władzy sami. Przedstawiciele bardzo szeroko pojętej opozycji, będą musieli wam patrzeć na ręce, byście nie narobili znowu cudów nad urną. Panie Siemoniak, czy to się panu podoba czy nie, faktem jest, że to zwykli obywatele poniewierani przez was od lat, dostaną możliwość upoważnienia przedstawicieli Ruchu Kukiza, PiS i ewentualnie innych opozycyjnych grup obywatelskich, by mogli zacząć przywracać państwo obywatelom. Wszelkie techniki propagandy i manipulacji przestają działać, a was strach oblatuje tak dużo wyrządziliście zła w czasie swoich rządów!

Barbara Berecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Dyskusje bardzo polityczne, Informacje z kraju, Wolność i demokracja i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.