Zdaniem Ewy Kopacz, rząd zabrał się do pracy

PRZEZ 8 LAT „KRĘCILI LODY” DLA SIEBIE I KOLEŻEŃSTWA, MANIPULOWALI OBYWATELAMI ORAZ WYNISZCZALI LUDZI, POLSKIE RODZINY I KRAJ, A TERAZ ZABIERAJĄ SIĘ DO PRACY?

Brakuje słów, by w odpowiedni sposób podsumować rządzenie Polską w ostatnich latach. By ocena wyrażała w sposób właściwy, „dokonania” ludzi władzy. Złoty wiek dla cwaniactwa, interesowności, chamstwa, bezczelności, lenistwa i sadyzmu ludzi władzy wobec zwykłych obywateli.

”- Od wczoraj moja ekipa ruszyła do pracy. Mamy mnóstwo rzeczy do zrobienia – to są ustawy, które obiecałam podczas expose – mówiła Kopacz.

– W ciągu trzech dni, po niedzieli będziecie państwo już znali komplet nazwisk – zwróciła się premier do dziennikarzy. Dodała także, że listę nowych ministrów i marszałka ma już „ułożoną w głowie” – źródło Interia.pl

Praktycznie kończy się kadencja Sejmu, a faktycznie jednocześnie rządu, a oni pod koniec kadencji w sezonie urlopowym zabierają się wreszcie do pracy? Tylko kto im dał takie prawo, by przygotowywali ustawy, czytaj grunt do działania faktycznie już nowemu rządowi.

Mieli się czas wykazać, a nie teraz gdy afera goni aferę, ludzie mają ich dość, oni zabierają się do pracy? Zabrali ogromnej części Polaków i Polsce szansę na rozwój. Gardzili ludźmi i prawem, a teraz będą wreszcie pracować.

Ktoś powie, że przecież w ostatnich latach powstało wiele dróg i innej infrastruktury. A dlaczego niby miało nie powstać? Ludzie przecież pracowali i płacili podatki, bardzo wysokie podatki. Zresztą bardzo wiele rzeczy wybudowane zostało w ogromnej części za kredyty. Zadłużanie kraju, a w nim samorządów jest niewątpliwie ogromnym sukcesem inaczej rządów PO – PSL.

To, że rząd ponoć właśnie zabrał się do pracy, by realizować obietnice pani premier jest śmieszne. W sprawie przecież nie o obietnice chodzi, tylko o mądre rządzenie krajem z którego masowo ludzie wyjeżdżają. Polska ma przecież wszystko oprócz rządzących, którzy zawłaszczyli sobie państwo, by ludzie w większości mogli żyć tutaj dostatnio.

Potrzeba nam elit, nowych elit politycznych, które państwo potraktują faktycznie jako dobro wspólne. Potrzeba w sferze publicznej osób kompetentnych i odważnych, które z szacunkiem będą odnosić się do zwykłych obywateli i prawa. Potrzeba nam w sferze publicznej ludzi, którzy faktycznie będą służyć obywatelom, nie będą nas lekceważyć i łupić na każdym kroku bez opamiętania. Jak robili to rządzący w ostatnich ośmiu latach, co robiły zresztą tak zwane elity władzy nawet w ostatnich 26 latach.

Ludzie otwórzcie oczy

Pani premier Ewa Kopacz powinna przestać sobie żartować, że rząd w atmosferze afer i skandali właśnie zabrał się do pracy. Pani Ewa Kopacz może co najwyżej administrować do czasu powołania nowego rządu. Premier obowiązane jest się zastanowić i podjąć dialog z opozycją nie tylko parlamentarną: jak i kiedy zakończyć rządy PO-PSL, by ograniczyć dalsze wyniszczanie ludzi i kraju przez obecnie rządzących, by ograniczyć ośmieszanie kraju na arenie międzynarodowej poprzez już ustawiczną destabilizację polityczną w związku z pączkującymi i ujawnionymi aferami. Mamy już zdecydowanie dość państwa, w którym faktycznie większość funkcjonariuszy publicznych nie odpowiada za nic.

Barbara Berecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Dyskusje bardzo polityczne, Informacje z kraju, Wolność i demokracja, Wszystkie i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.