Oddolne organizowanie się

AKTYWNOŚĆ OBYWATELSKA O JAKIEJ DAWNO MARZYLIŚMY!

Warunki ekonomiczne dużej części Polaków, ogromna emigracja oraz wieloletnia praca przedstawicieli organizacji autentycznie obywatelskich przynoszą dawno oczekiwane efekty w postaci oddolnego organizowania się Polaków wokół Pawła Kukiza.

Ludzie chcieli by żyć spokojnie i dostatnio. A nie spora część nas dosłownie tyra i oblizuje się resztkami z pańskiego stołu współczesnych panów i władców, którzy pod przymusem prawnym zabierają nam ogromną część dochodów, które to pieniądze następnie trwonią bez opamiętania.

Że można rządzić inaczej, może być inaczej, widzą oraz doświadczają emigranci i ich rodziny oraz znajomi do których docierają informacje jaka jest pozycja, jak są traktowani, ile zarabiają zwykli obywatele w innych krajach.

Po jednej stronie Odry obywatel może być szanowany przez przedstawicieli państwa, może zarabiać tyle, by zaspakajać potrzeby swoje i swojej rodziny, to niby dlaczego nie może być podobnie po drugiej stronie tej samej rzeki?

Ano póki co nie może, bo obywatele Polski pozwolili na panoszenie się w strukturach państwa i samorządów leniwych, bez skrupułów cwaniaków, którzy dbają jedynie o siebie i swoje towarzystwo.

Co najmniej od kilku lat było widać rosnącą w siłę aktywności obywatelską poprzez liczne powstające stowarzyszenia, z którymi współpracował między innymi Paweł Kukiz. Przedstawiciele stowarzyszeń zaczęli ukrócać przyzwolenie do traktowania samorządów i państwa jak prywatnych folwarków. Stowarzyszenia zaczęły przystępować do spraw sądowych poszkodowanych obywateli, prowadzone były akcje informacyjne, w czym szczególną rolę odegrał internet. Osoby pracujące społecznie zaczęły coraz bardziej zdecydowanie przeciwstawiać się wyniszczaniu poszczególnych ludzi i polskich rodzin oraz firm. Destrukcyjne, rozbijające ruchy obywatelskie działania jak widać, nie zdały się na wiele. Odnosiły jedynie skutki chwilowe, doraźne. Spora część Polaków dojrzała do stanowiska, że Polska może i powinna być rządzona inaczej. Państwo powinno służyć obywatelom, a nie garstce interesownych cwaniaków i ich towarzystwu.

Sukces w wyborach prezydenckich Pawła Kukiza, który jest efektem postawy sporej części Polaków, dodał obywatelom Polski skrzydeł i entuzjazmu jednocześnie. Biegnący nieubłaganie czas i sytuacja osobista Pawła powodują, że nie oglądając się na przeszkody oraz trudności ludzie spotykają się jak Polska długa i szeroka, by skoordynować działania, które pomogą odnosić kolejne sukcesy.

Tego typu spotkanie odbyło się dzisiaj na Lubelszczyźnie w pod lubelskim Motyczu. Ci którzy stanęli po stronie Pawła Kukiza, po stronie przywrócenia państwa obywatelom, mieli okazję porozmawiać i ustalić plan dalszych działań. Na spotkaniu było sporo osób, które znały się już znacznie wcześniej, między innymi z pracy w ramach stowarzyszeń, inni dołączyli do aktywnych obywateli od niedawna.

Zbuntowani obywatele

To co się dzieje w zakresie aktywności obywatelskiej na terenie Polski, jest spełnieniem marzeń bardzo wielu Polaków, którzy od lat pracowali na to, by większości Polaków nie było wszystko jedno, gdy przedstawiciele władz i samorządów gardzą ludźmi i prawem. Gdy okradani jesteśmy z ogromnej części wypracowanego dochodu, gdy trwoniony jest nasz wspólny majątek, a miliony Polaków emigrują.

Barbara Berecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje z kraju, Informacje z regionu, Wolność i demokracja, współpraca i współdziałanie, Życie społeczno - polityczne i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.