Zmarł Tadeusz Kukiz

OBYWATELSKIE POSTAWY NIE BIORĄ SIĘ ZNIKĄD!

Dziękuję Wam!

Jesteście Wielcy i Wspaniali!

Sam, bez Was, jestem nikim. Jeśli naszym znakiem będzie Uczciwość i Patriotyzm – wygramy Polskę. Jeśli choć cząstkę tego zgubimy- zdradzimy przyszłe Pokolenia.
To ogromna Odpowiedzialność. Święcie wierzę, że podołamy.

Teraz chwila odpoczynku. I zaraz potem dalej – po Polskę dla Obywateli.
Po naszą Polskę. Nasz Skarb.

Paweł Kukiz napisał Paweł Kukiz w swojej stronie internetowej.

Paweł od osób go wspierających musi dostać kilka dni więcej czasu, na uporządkowanie sobie spraw w związku ze śmiercią jego ojca Tadeusza Kukiza, o której informacja przekazana została przez Sztab Pawła kilka godzin temu.

Niezależnie od tego jak człowiek jest bardzo zaangażowany we wspólne sprawy, gdy odchodzą osoby najbliższe, ci których w sposób szczególny dotyczy strata, która tym razem dotyczy Pawła Kukiza, muszą mieć przede wszystkim czas dla siebie i swoich najbliższych, by po swojemu przeżyć trudne chwile, gdy człowiek wie, że to co się dzieje jest naturalną koleją losu, ale tak bardzo po ludzku trudno jest się w nowej sytuacji odnaleźć.

Polacy w dużej części zaufali Pawłowi. Z tekstu zamieszczonego powyżej wynika, że Paweł zdaje sobie sprawę, że jego ogromną siłą są Polacy, którzy go wspierają. To jest czas próby dla bardzo szeroko rozumianego Sztabu Pawła Kukiza, który musi dalej pracować, jednocześnie szanując potrzebę spokoju dla swojego lidera bodaj przez kilka najbliższych dni.

Śmierć Tadeusza Kukiza jest okazją poinformowania kim był, czym się zajmował. „W latach 1951?1957 studiował medycynę najpierw w Ołomuńcu, a później na akademiach medycznych w Zabrzu, Lublinie i Warszawie. Przez prawie 30 lat kierował oddziałem chorób wewnętrznych w szpitalu w Niemodlinie i kierował tamtejszym Kołem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Popularyzował historię i kulturę Kresów. Aktywnie uczestniczył także w działalności Związku Sybiraków” – źródło Wp.pl.

Ta bardzo krótka informacja z życiorysu ojca Pawła Kukiza mówi już bardzo wiele, o fundamencie jaki otrzymał lider ruchu obywatelskiego w swoim domu w zakresie poczucia tożsamości, postawy obywatelskiej.

Paweł Kukiz znakiem rozpoznawczym aktywizujących się Polaków

Obywatelskie postawy nie biorą się znikąd! Postawa Pawła Kukiza w zakresie spraw wspólnych jest na pewno efektem jego pracy nad sobą, słuchania ludzi, ale jest również efektem wieloletniej postawy jego ojca, któremu też nie było wszystko jedno, który był bardzo aktywny w sferze publicznej, cenił w sposób szczególny znaczenie historii i kultury środowiska z którego się wywodził.

Barbara Berecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Informacje z kraju, Wolność i demokracja, współpraca i współdziałanie, Wszystkie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.