Paweł Kukiz znakiem rozpoznawczym aktywizujących się Polaków

PRACUJMY I WYMAGAJMY WPROWADZAJĄC NOWE STANDARDY

Już dawno przewidziałam i mam na to świadków, że Paweł Kukiz jest tą osobą, która jest w stanie uruchomić energię tkwiącą w Polakach. Właśnie dzieje się coś takiego bardzo fantastycznego, że ludzie z własnej inicjatywy chcą pomagać, działać.

Jednocześnie musimy pamiętać, że uruchomienie i w jakimś stopniu sformalizowanie ruchu obywatelskiego jest ogromnym wyzwaniem organizacyjnym. Nie wiem jak Wy, bo ja mam przekonanie, że by wymagać od innych, trzeba samemu się zdyscyplinować oraz wymagać od tych, którzy przyjęli na siebie określone obowiązku.

W nowo powstającym ruchu nie wyobrażam sobie, byśmy byli traktowani podobne jak przez rządzących. Nie wyobrażam sobie, by rosły jakieś lokalne gwiazdy, które nie mają wiele do zaproponowania, tylko chcą być ważne.

Jest ogromna praca do wykonania i na pozycje w środowiskach lokalnych trzeba sobie zapracować ciężką pracą, poważnym traktowaniem ludzi i przyjętych obowiązków. Trzeba zwyczajnie stawiać na ludzi, którym można zaufać, którzy mają zmysł organizacyjny, by inicjatywę obywatelską rozwijać i umacniać jej siłę.

Barbara Berecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Dyskusje bardzo polityczne, Informacje z kraju, Najważniejsze informacje i wiadomości, Wszystkie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.