Ogromne możliwości sędziów

BANKOWY TYTUŁ EGZEKUCJI, KTÓREGO NIEKONSTYTUCYJNOŚĆ ZAUWAŻYŁ SĘDZIA Z KONINA

Dyskryminacja, nierówność wobec prawa dopada zwykłych obywateli Polski praktycznie na każdym kroku. Dłużnicy oczywiście powinni spłacać swoje zobowiązania, ale prawo w zakresie między innymi egzekucji nie może być instrumentem dyskryminacji i wyniszczania ludzi.

Przeróżnych przepisów uchwalonych przez parlament oraz organa samorządowe, które są sprzeczne z Konstytucją, mamy całą masę. Nie sposób wręcz się przed tą plagą bronić, gdy
w polskich sądach w swej większości pracują tchórzliwi, stronniczy i nie douczeni sędziowie.

Tymczasem zobaczcie, jak dużo może jeden odważny i kompetentny sędzia, który skierował pytanie do Trybunału Konstytucyjnego, który to Trybunał w zakresie bankowego tytułu egzekucji orzekł o niezgodności przepisów z Konstytucją.

Kadencyjność funkcji publicznych

Dokładnie tak powinno wyglądać stanie sędziów na straży praworządności. Sędzia w pierwszej kolejności powinien badać czy prawo na podstawie którego orzeka, jest zgodne z Konstytucją, która jest najwyższym prawem w Polsce. Gdy sędzia ma wątpliwości co do zgodności ustaw lub innego prawa z Konstytucją, natychmiast powinien kierować problem do rozstrzygnięcia do odpowiedniego sądu lub Trybunału Konstytucyjnego,choćby stając jak sędzia z Konina przeciwko ogromnemu lobby, ale jednocześnie świadcząc pracę zgodnie z umową, wywiązując się z nałożonych obowiązków.

Barbara Berecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Informacje z kraju, Komentujemy na bieżąco, Najważniejsze informacje i wiadomości, Przeciwko człowiekowi i prawu, Wolność i demokracja, Wszystkie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.