Niszczące postawy znacznej części funkcjonariuszy publicznych

WSZELKIEJ MAŚCI POLITYCY, PRZEDSTAWICIELE PAŃSTWA I INSTYTUCJI PUBLICZNYCH, SPRÓBUJCIE DZIAŁAĆ Z KORZYŚCIĄ DLA ZWYKŁYCH LUDZI, A ZOBACZYCIE, JAKĄ TAKIE POSTAWY MAJĄ MAGICZNĄ MOC!

Dobro czyni dobro, a zło czyni kolejne zło. Niestety w szeroko rozumianej polskiej sferze publicznej zatrudnionych jest o wiele za dużo osób w których skumulowana jest negatywna energia, które czynią zło, które rozprzestrzenia się po Polsce w zastraszającym tempie i na nieprawdopodobną skalę.

Pochodzę z niezbyt dużej wsi położonej na Lubelszczyźnie. Pamiętam jeszcze takie czasy, kiedy w pokoleniu moich dziadków i rodziców nikt w społeczności nie pozostawał sam, choć nie było tak sformalizowanej pomocy społecznej i setek innych służb.

Jeszcze całkiem niedawno temu ludzie nie mówili o solidarności, tylko po prostu byli solidarni z tymi, którzy pomocy potrzebowali. Gdy na przykład komuś spaliła się stodoła, to natychmiast uruchomiane były nieformalne działania samopomocowe i poszkodowany rolnik dostawał od okolicznych mieszkańców paszę dla swoich zwierząt. To było takie oczywiste, że zdarzenia losowe mogą w różny sposób dotknąć każdego i udzielenie pomocy przez członków społeczności było oczywiste.

W ostatnich latach struktury państwa i samorządów zostały rozbudowane do granic absurdów. Zabierają nam coraz więcej dochodów i dysponują naszymi pieniędzmi według widzi mi się. Formalne struktury zaczęły teoretycznie rzecz ujmując, brać na siebie coraz więcej zadań tak, że ta autentyczna solidarność społeczna wydawała się zbędna, bo od rozwiązywania wszelkich problemów są przecież opłacani ludzie, którzy zatrudniani są przez państwo lub samorządy.

W jedności siła

Czy tak jak jest obecne, jest dobrze? Według mnie jest nawet bardzo źle. Z jednej strony Polacy są wręcz oskubani ze swoich dochodów do granic absurdów, z drugiej strony ci, którzy zatrudnieni są na etatach, zamiast służyć postawili się na miejscach naszych panów i robią z nami, co im się tylko podoba.

Barbara Berecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, współpraca i współdziałanie, Życie społeczno - polityczne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.