„Dość władzy szkodników!”

POLACY PROTESTUJĄ W RÓŻNYCH MIEJSCACH POLSKI

Trudno już wymienić miejsca w Polsce, gdzie dzisiaj odbyły się protesty. Tak było ich dużo. Protest tysięcy rolników w Warszawie, w tym przed Sejmem i Kancelarią Premiera.
W różnych miastach Polski, w tym w Lublinie protestowali i prowadzili akcję informacyjną przedstawiciele największych związków zawodowych, w tym Solidarności oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, którym nie jest wszystko jedno.

WP_20150219_15_34_04_ProWP_20150219_15_28_52_Pro

Tytuł materiału: „Dość władzy szkodników!” jest przeniesiony z transparentu spod Kancelarii Premiera, które to zdanie myślę, że bardzo dobrze oddaje to, co czuje spora część Polaków. Ludzie mają dość nieudolnego, szkodliwego rządzenia.

W stronie Gdańskiego Regionu Solidarności widziałam postulat: „Domagamy się, żeby państwo ścigało przestępców’. Dodaję do postulatu, myśl, że nie tylko od siebie: przestępców pracujących w sferze publicznej w szczególności. Nie zapominając o tych, którzy pracują w sądach, urzędach, ZUS i KRUS oraz innych miejscach opłacanych z pieniędzy publicznych.

Byłam na proteście w Lublinie. Oprócz przedstawicieli Solidarności, którzy byli organizatorami protestu i byli jednocześnie najbardziej widoczni, najlepiej oznakowani, widziałam członków OPZZ i ONR na czele z Marianem Kowalskim, kandydatem na prezydenta Ruchu Narodowego.

Obojętność jest najgorsza, najbardziej szkodliwa. Bo jest przyzwoleniem na wszelkie nikczemności i draństwa ludzi władzy. Ale to nie tak miało być! Aktywność obywatelska powinna być uwzględniana w trakcie funkcjonowania organów władzy, przy pracy samorządowców. Tymczasem Polacy są lekceważeni na każdym kroku. Po stronie większości ludzi władzy i samorządowców jest hulaj dusza, piekła nie ma. Podczas gdy lekceważona, pomiatana jest spora część obywateli Polski przez znaczną cześć ludzi władzy i samorządowców. Taki sposób rządzenia i funkcjonowania struktur samorządowych, musiał skończyć się protestami. Innej możliwości nie ma. Na co zwracałam uwagę wielokrotnie.

Platforma Obywatelska, która z obywatelskością niewiele ma wspólnego oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, które kierowane jest przez grupę wyjątkowo interesownych ludzi, którzy wyspecjalizowali się w utrzymywaniu się przy korycie. Faktycznie nic innego ich nie interesuje oprócz czerpania korzyści z rządzenia dla siebie i koleżeństwa.

Rządzący Polską doprowadzili do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Przez lata złego rządzenia, opartego na nieprawdopodobnej pogardzie wobec ludzi i prawa, interesowności, trwonieniu publicznych pieniędzy, wyciągnęli znaczną część obywateli na ulice.

Kim my jesteśmy w swojej Ojczyźnie?

Nad bardzo uzasadnionym oburzeniem z punktu widzenia lekceważenia ludzi i prawa, potężnych problemów finansowych i społecznych w roku podwójnych wyborów, w tym najważniejszych do parlamentu, bardzo trudno będzie zapanować. Jak jakiś ochłap rzucą górnikom, którzy nie przestali się jeszcze oburzać, to protestują rolnicy. Skoro rzucili coś górnikom i rolnikom, to kolejne grupy zawodowe też będą chciały. Bo niby dlaczego nie? Przecież różnicowanie obywateli, różne traktowanie czyli dyskryminacja są w Polsce prawem zabronione.

Barbara Berecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje z kraju, Informacje z regionu, Najważniejsze informacje i wiadomości, Protesty, manifestacje i strajki, Przeciwko człowiekowi i prawu, Wszystkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „„Dość władzy szkodników!”

 1. Niewolnik pisze:

  Kim Ty jesteś współczesny Polaku? Czy tak jak orzeł, potrafisz się wznieść wysoko, ponad prywatę, ponad to co przyziemne, ponad swoje wygodnictwo, zarobki, ponad podziały? Czy potrafisz się unieść wzwyż i z lotu owego królewskiego ptaka ogarniać jak najszersze horyzonty?
  Czy patrzysz daleko i wstecz za siebie, żeby poznać i odkryć na nowo swoje wspaniałe dziedzictwo, dzieje nie mające sobie równych, klejnot narodowej kultury? Czy patrzysz z troską w przyszłość, żeby w jak najlepszym stanie ten skarb pomnożony przekazać następnym pokoleniom? Czy patrzysz też bacznie na prawo i na lewo, czy jakieś niebezpieczeństwo nie czyha, gotów rzucić się do obrony i nie dać skalać gniazda?
  Czy jesteś taki, jak ten królewski ptak, czy może jak ta nieszczęsna kura ? chodzisz po swoim ciasnym podwórku, tylko narzekasz, gderasz, gdaczesz i patrzysz, kto by tu ziarna posypał, żeby się rzucić i rozdziobać. A może, nie daj Boże, nie jesteś już nawet kurą, tylko jakimś hodowlanym brojlerem, w ciasnym boksie z telewizorem, niezdolnym kroku o własnej sile nawet wykonać ? żywiony jakaś papką medialną, byle jaką, którą obcy Ci dadzą, gotów to wszystko pożreć, cały słaby, niezdolny do niczego, gotowy do tego, żeby inni zrobili z Tobą co zechcą?
  Kim jesteś współczesny Polaku? Bądź sobą! Bądź orłem!
  x. Roman Adam Kneblewski, Kazanie jasnogórskie (fragm.), 22 marca 2014 r , Częstochowa

 2. Niewolnik pisze:

  „Dalej bracia do bułata,
  Wszak nam dzisiaj tylko żyć!
  Pokażemy, że Sarmata
  Jeszcze umie wolnym być.”
  – Rajnold Suchodolski.

Możliwość komentowania jest wyłączona.