Po stronie opozycji

KTO ZBIERZE PODPISY KANDYDATOM OPOZYCJI, JAK NIE MY?

Słuchajcie, wiem, widzę, że opozycja pozaparlamentarna jest rozdrobniona, a nawet momentami zagubiona. Tylko to nie jest czas na analizy, marudzenie i zgłaszanie obiekcji.
Przyszedł czas na działanie. Po pierwsze i najważniejsze, by w Polsce doprowadzić do pokojowych zmian, by wreszcie skończyć między innymi z trwonieniem sił i energii na zbieranie ogromnych ilości podpisów na listach poparcia kandydatów, potrzebne jest zebranie odpowiedniej ilości podpisów, za co powinien czuć się odpowiedzialny każdy, któremu nie jest wszystko jedno. Ja w każdym raziei osoby z mojego otoczenia zbieramy podpisy, a Ty?

Jest inicjatywa popierana przez część kandydatów, by ograniczyć koszty i osiągnąć oczekiwany efekt. Zbieramy jednocześnie podpisy poparcia dla kilku kandydatów. A kto nam zabroni? Ponoć tu jest wolny kraj? Ważne by dane użyte były za zgodą ich właścicieli, potwierdzone własnoręcznym podpisem.

Jestem przeciwna staniu w rozkroku, ale sytuacja jest ekstremalna. Musimy dać radę. Ja na własny użytek kandydatów opozycji traktuje jak przedstawicieli jednego ugrupowania. Musi być jakiś sposób, by wyjść z zaklętego kręgu absurdalnego rządzenia Polską oraz by zmienić oblicze polskich samorządów.

Podpis na liście kandydata do niczego nie zobowiązuje. Wybierać będziemy 10 maja 2015 roku, teraz robimy obywatelską akcję, by opozycja w wyborach reprezentowana była w sposób znaczący. W zasadzie poza jednym kandydatem, któremu mój podpis nie jest do niczego potrzebny, który zwykłych obywateli ma daleko z tyłu, co udowodnił wielokrotnie, mogę poprzeć chęć kandydowania każdemu, komu mocno na sercu leży los Polaków i Polski.

Jeżeli ktoś do sprawy podchodzi bardziej wybiórczo, to jak nie chce wesprzeć Pawła Kukiza, to może niech poprze Mariana Kowalskiego lub Janusza Korwin – Mikke, albo jeszcze kogoś innego reprezentującego opozycję. To jeden z przedstawicieli opozycji dla dobra Polaków i Polski powinien wygrać najbliższe wybory prezydenckie. I wygra, pod warunkiem, że nie będziemy stali z boku i marudzili.

My w stronie będziemy publikowali informacje na temat poszczególnych kandydatur, co zresztą już zaczęliśmy robić.
Włączamy się aktywnie w zbieranie podpisów w pierwszej kolejności dla Pawła Kukiza, by można było dalej propagować potrzebę przywrócenia państwa obywatelom, niezbędną potrzebę zmiany ordynacji wyborczej i podstawowa sprawa w każdym demokratycznym państwie prawa, to jest społeczna kontrola wymiaru sprawiedliwości, bez prawidłowego funkcjonowania którego, państwo funkcjonuje tylko teoretycznie. Czego doświadczamy osobiście.

Wielokrotnie pisałam, że nie po słowach lecz po czynach nas poznają. Jednocześnie zauważyłam po ponad 10 letniej walce z potężnymi organami rentowymi i niestety z sędziami, bo w Polsce bardzo często jest tak, że obywatele nie dochodzą swoich praw, tylko walczą z sędziami pozbawionymi kompetencji, wyobraźni, elementarnych ludzkich odruchów, że ci którzy potrafią operować słowem, też bywają bardzo przydatni w bardzo nierównej walce z ogromem bezprawia w państwie.

W tym stanie rzeczy, gdy jest wiele zadań do wykonania, musimy korzystać z różnych swoich zdolności, musimy być jak kobieta pracująca w „Czterdziestolatku”, gdy trzeba zbierać podpisy, to je zbieramy, gdy trzeba pisać, to piszemy, a jak trzeba nosić ulotki, też damy radę. Czego człowiek nie zrobi dla wspólnej sprawy, by państwo polskie służyło obywatelom? Pamiętacie, nasi dziadkowie i pradziadkowie przelewali krew za Polskę!

Polska jest w fazie nasilających się protestów. Naturalną koleją rzeczy będzie zmiana ludzi władzy. Innej możliwości nie ma. Tym, którzy przejmą stery w sferze publicznej, już dzisiaj należy współczuć i oferować wsparcie, bo jest ogromna praca do wykonania. Nikt za nas niczego nie załatwi!

Potrzeba bardzo dużo siły, cierpliwości i determinacji, by wyprowadzić Polaków i Polskę z bardzo szkodliwego, niszczącego rządzenia opartego na egoizmie, prywacie i oparach absurdu, którego efektem są potężne długi, wyprzedany ogromny majątek, miliony obywateli wypędzonych na emigrację i tym podobne dokonania.

Kadencyjność funkcji publicznych

Damy radę, gdy ostro zabierzemy się do pracy na rzecz dobra wspólnego!

Barbara Berecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje z kraju, współpraca i współdziałanie, Wszystkie, Życie społeczno - polityczne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.