Niszczyć, rozbijać może byle kto!

BY ZBUDOWAĆ COKOLWIEK, POTRZEBNE SĄ WYTRWAŁOŚĆ, KOMPETENCJE I CIĘŻKA, SYSTEMATYCZNA PRACA

Już czary i zaklęcia, a nawet rozbijanie grup obywatelskich nie pomogą, by dalej utrzymywać bizantyjski system rządzenia, oparty na krzywdzie zwykłych obywateli. Spora część obywateli ma obecnego sposobu rządzenia zwyczajnie dość!

Przez kilka lat się pobawili, lekceważąc ludzi i prawo, trwoniąc wspólny majątek, żyjąc ponad stan, przejadając owoce ludzkiej pracy. A jest ich coraz więcej i więcej, co jeszcze bardziej przybliża godzinę prawdy, upadku obecnego sposobu rządzenia.

W Polsce jest za dużo państwa w państwie. Takiego stanu rzeczy nie jest w stanie wytrzymać żadna społeczność. By zatrzymać ogromne oburzenie ludzi pokrzywdzonych bezpośrednio lub pośrednio przez polskich funkcjonariuszy publicznych, nie będzie w stanie zatrzymać nic, nawet rycie przez napuszczonych specjalistów od rozbijania w grupach obywatelskich.

Brak pieniędzy w sferze publicznej zrobi swoje. Zobaczcie, co dzieje się z ceną paliwa, skutkiem spadku której są zmniejszone wpływy do budżetu z podatku VAT.

Najlepiej dla nas wszystkich będzie, gdy obecnie rządzący już rozpoczną i to w sposób znaczący ograniczanie kosztów funkcjonowania państwa.

Każdy kolejny dzień rozrzutności przyczynia się do potęgowania problemów finansowych i społecznych. Przyczynia się do podgrzewania emocji. Trwonić wypracowane już pieniądze, może byle kto. Co działo się w polskiej sferze publicznej od lat.

Zdecydowanie trudniej jest, gdy trzeba cokolwiek tworzyć lub budować. Gdy tworzymy jakąś wartość, potrzebne są wytrwałość, kompetencje i ciężka, systematyczna praca. O czym powinni pamiętać wszyscy aspirujący do rządzenia.

Po was choćby potop?

Czas dorabiania się na sferze publicznej, nieuchronnie się kończy.
A po tym okresie w publicznej kasie pozostają nam tylko ogromne długi. Idzie czas, gdzie zarabiać będzie można głównie w sferze prywatnej. Wspólnymi siłami będziemy musieli odbudować sens funkcjonowania we wspólnotach, sens istnienia państwa i struktur samorządowych, które muszą zacząć służyć ludziom. Osoby pełniące funkcje w strukturach państwa, instytucjach publicznych i samorządach, muszą zacząć służyć ludziom.

Barbara Berecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Wolność i demokracja, Wszystkie i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.