Toast dla ukochanego Tuska!

„OBY ŻYŁ WIECZNIE!” – Radosław Sikorski

Opublikowane materiały z rozmów polityków są najlepszym podsumowaniem rządzenia ekipy Tuska. Sami podsumowali swoją działalność i pracę, a teraz powinni odejść bez dalszego prowokowania zwykłych obywateli. Totalny brak zainteresowania losami ludzi, którym mają obowiązek służyć, pogarda wobec prawa możliwie najlepsze ustawianie siebie, by tkwić przy możliwie najlepiej opłacanym korycie.

Ten ukochany Tusk i życzenie oby żył wiecznie jest przejawem totalitaryzmu. Ustawili się w życiu wyjątkowo dobrze, to mogą uznawać, że lider, co tam lider, ukochany pan i władca może być tylko jeden. Jaka demokracja wewnątrz partii i w rządzie, takie toasty.

A taki karygodny, niedopuszczalny stan rzeczy w demokratycznym państwie prawa oczywiście i bez zastrzeżeń akceptują członkowie partii rządzących Polską? Bezwarunkowo akceptują taki stan rzeczy posłowie na Sejm koalicji PO-PSL, którzy uważam, udowodnili nam poprzez wczorajsze przegłosowanie wotum zaufania dla rządu, że nie mają kwalifikacji merytorycznych i moralnych, by reprezentować kogokolwiek w parlamencie.

Wiem, pamiętam, że Polska nie jest demokratycznym państwem prawa, ale na takie państwo Polacy umówili się 25 lat temu? A może mi się tylko tak wydaje?
Tylko ta zgraja bardzo interesownych ludzi bez kompetencji i skrupułów zdemolowała wszystko, co tylko się dało zdemolować.

Niestety w sprawie zwykli obywatele nie są bez winy. Daliśmy się zepchnąć na margines. Najpierw przez kilka lat zajęliśmy się tylko swoimi sprawami, a oni zawłaszczyli sobie wszystko, co mogli sobie tylko zawłaszczyć.

Od kilku lat nawet bardzo konsekwentne, wieloletnie działania zwykłych obywateli są bez znaczenia. Tak większość ludzi zatrudnionych w strukturach państwa i samorządów jest zdemoralizowana, że robią, co im się podoba z dochodzącymi swoich praw ludźmi i nikt za nic nie odpowiada, bo ustawicznie kryją się nawzajem.

Uważam, że ten stan rzeczy trzeba przerwać tu i teraz rozpoczynając rozliczanie od ludzi, którzy piastowali ważne funkcje we władzach i tak bardzo zawiedli.
W sprawie nie można zapominać, że najwyższą władzą w Polsce jest Naród, a nie śmieszny na dzień dzisiejszy Sejm, gdzie 237 osób, w tym sami zainteresowani, których prawdziwe oblicza zostały zdemaskowane, próbują decydować za faktyczną większość ludzi, urządzając teatralne głosowanie w sprawie wotum zaufania do rządu, kompromitując siebie ostatecznie oraz szkodząc Polakom i Polsce.
W tym szaleństwie jest metoda. Po was choćby potop?

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Dyskusje bardzo polityczne, Informacje z kraju, Komentujemy na bieżąco, Najważniejsze informacje i wiadomości, Wolność i demokracja i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.