Wotum zaufania koleżeństwa dla rządu?

OSTATECZNA I CAŁKOWITA KOMPROMITACJA POSŁÓW DLA KTÓRYCH UTRZYMANIE STOŁKÓW, POPARCIE SWOICH, OKAZAŁO SIĘ BYĆ NAJWAŻNIEJSZE!

Na początek cytat wytropiony w sieci:

„Wraca mąż do domu i zastaje w nim zapłakaną żonę, która pakuje w pośpiechu walizki. – Co robisz?! – pyta.
– Odchodzę! Zdradziłeś mnie! – odpowiada żona i rzuca w niego plikiem zdjęć, na których widać jak uprawia on seks z kochanką.
Mąż ze spokojem przegląda zdjęcia PO czym zwraca się do żony: – Kochanie, uspokój się! Wszystko się ułoży! Musimy tylko wyjaśnić kto te zdjęcia zrobił i dlaczego chce zniszczyć nasze małżeństwo”.

Do takiego właśnie poziomu została sprowadzona w Polsce debata publiczna. Nic nie szkodzi, że padające argumenty i działania pozbawione są logiki, przeczą poprawnemu rozumowaniu. Niezależnie od wszystkiego, najważniejsze jest utrzymanie się obecnie rządzących przy korycie poprzez ustawiczne odgrywanie ról jak w teatrze.

Dzisiaj w Sejmie odegrany został teatr, którego wynik znany był przed głosowaniem. Uwzględniając oczywiście fakt, że poziom zepsucia posłów koalicji PO-PSL oraz pozostałych głosujących jest tak nieprawdopodobny, że niezależnie od tego co się dzieje, oni zawsze stają po stronie koleżanek i kolegów partyjnych lub koalicjantów.
Kompletny brak umiejętności oceny sytuacji, odpowiedzialności za ludzi i kraj oraz brak poczucia wstydu.

A co z Polakami i Polską, takiego pytania nie ma najmniejszego sensu nawet zadawać! My jesteśmy dla nich! Mogą robić z nami, co im się podoba! Ci zepsuci do cna ludzie, którzy zasiadają w Sejmie, żyją w przekonaniu, że im wszystko wolno. O honorze, to nawet nie wypada wspominać, podobnie jak potrzebie toczenia sporów w ramach partii, blokowania niedopuszczalnych działań, odsuwania w partiach na boczny tor osób, które nie sprawdziły się, a nawet bardzo zawiodły.

Po was choćby potop?

Koryto nie wiem który już raz, okazało się najważniejsze, bo nie wiem który to już raz, to towarzystwo oblało egzamin z zakresu sprawowania władzy i żadne koleżeńskie zasłony dymne, typu wotum zaufania dla rządu tego nie zmienią. Ci ludzie są bardzo nieodpowiedzialni. Dzisiaj w trakcie głosowania zlekceważyli, że dalsze odgrywanie teatru może wzbudzić złość wśród znacznej części Polaków, którym znaczna część ludzi władzy wystarczająco długo dosłownie pluła w twarz.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Dyskusje bardzo polityczne, Informacje z kraju, Komentujemy na bieżąco, Najważniejsze informacje i wiadomości, Wolność i demokracja, współpraca i współdziałanie i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.