Skutki obłędnej polityki wschodniej

CHAOS NA UKRAINIE ORAZ EMBARGO NAŁOŻONE PRZEZ RZĄD UKRAINY NA DOSTAWY POLSKIEGO MIĘSA

Już nie sposób się w tym wszystkim rozeznać, co dzieje się na Ukrainie, jaki kolejny region ogłasza niepodległość czy coś podobnego. W sprawie tylko jedno jest pewne, że podpuścić niezadowolonych ludzi jest łatwo, „stowarzyszyli” ich szybko, a teraz bardzo trudno będzie zapanować nad tym co dzieli, nad żądaniami i działaniami separatystycznymi.

Do boju panie prezydencie Komorowski, premierze Tusk i pozostali zwolennicy obłędnej polityki wschodniej Polski. Zdaje się, że dostaliście po nosie od tak wspieranych nowych władz Ukrainy. Nowe władze Ukrainy właśnie odwdzięczają się polskim politykom i Polsce za pomoc poprzez wprowadzenie embarga na dostawy na Ukrainę polskiego mięsa.

”- Zupełnie nie rozumiemy, dlaczego nowy, demokratyczny, proeuropejski rząd Ukrainy nałożył embargo na mięso z Polski – przyznał przewodniczący Komitetu Współpracy Wschodniej Tadeusz Namedyński. Jak podkreślił, obecnie Ukraińcy sprowadzają wieprzowinę z Białorusi, gdzie problem z afrykańskim pomorem świń jest o wiele większy niż w Polsce. – Na Białorusi zarażone są i dziki, i chlewnie – zaznaczył Namedyński. Jego zdaniem embargo musi być motywowane politycznie. (Agencja TVN/x-news) – źródło Onet.pl.

Domyślam się nawet, co myślą sobie czytelnicy. W sumie nic dziwnego ani nowego. Zawsze za bezsensowne „wymachiwanie szabelkami” przez rządzących Polską byliśmy tak samo „wynagradzani”. Międzynarodowa polityka w ostatnich latach naznaczona jest przecież bezsensownymi udziałami polski w różnych konfliktach, że wspomnę tylko Irak i Afganistan.

Nie wiem czy ktoś jest w stanie logicznie i rzeczowo wytłumaczyć, po co Polska mieszana jest w konflikty, które nas nie dotyczą. W imię czego popieramy sojuszników gdzieś na krańcach świata? Jakie z tego korzyści odnosimy?

Nie trzeba było długo czekać, wystarczyło kilka tygodni, kilka dni, by odczuwalne były dla Polaków i Polski negatywne skutki obłędnej polityki wschodniej.
Embargo na zakup mięsa w pierwszej kolejności uderza w rolników, którzy nie otrzymają pieniędzy za niesprzedane świnie, co następnie będzie miało skutki dla innych dziedzin gospodarki, bo rolnicy będą musieli ograniczyć zakupy czyli mniej zarobią handlowcy i producenci.

To wszystko nic jednak nie szkodzi. Nasi najukochańsi, najśliczniejsi przywódcy, którzy skutecznie manipulują ogromną częścią ludzi, jak nikt inny nadają się do rządzenia krajem, bo kto jak nie oni tak skutecznie zdemoluje Polskę do końca?

Słabość elit politycznych

Przecież już wielokrotnie udowadniali nam, że potrafią niszczyć i zamykać. Co może nie udowodnili tego przy tak zwanej prywatyzacji, która faktycznie była likwidacją większości zakładów przemysłowych, była likwidacją większości przemysłu w Polsce. A może był ktoś w dziejach Polski, kto równie skutecznie i do granic obłędu zadłużył samorządy i kraj? Czy kiedykolwiek uciekały z Polski miliony osób za pracą i lepszym życiem na porównywalną skalę jak obecnie? W tej dziedzinie przecież jaśnie nam panujący są również najlepsi i bezkonkurencyjni. A to przecież nie jest koniec listy przejawów rządzenia przez niszczenie.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dyskusje bardzo polityczne, Informacje ze świata, Komentujemy na bieżąco, Najważniejsze informacje i wiadomości, Wolność i demokracja i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Skutki obłędnej polityki wschodniej

  1. Agent Romek pisze:

    Jak komuś nie pasuje hodowla świn to niech zmieni zawód, albo niech zaakceptuje ryzyko polityczne.

Możliwość komentowania jest wyłączona.