Pod Sejmem protestują opiekunowie osób niepełnosprawnych

OSOBY CHORE GŁODUJĄ, NIC NIE SZKODZI, PRZECIEŻ LUDZIE WŁADZY SĄ CIĄGLE SYCI I ZADOWOLENI!

Tak jest w kraju, gdzie do rządzenia dorwali się bez czucia i wyobraźni zapatrzeni w siebie oraz swoje potrzeby zdemoralizowani cwaniacy, którzy resztę obywateli mają daleko z tyłu. W kraju rządzonym w większości przez ludzi pozbawionych szacunku do ludzi i prawa, dochodzić swoich praw, elementarnych praw gwarantujących przeżycie muszą poprzez protest opiekunowie osób niepełnosprawnych i ich podopieczni.

Rządzący Polską pogubili się kompletnie. Mieszają się nie w swoje sprawy, narażają bezpieczeństwo ludzi i kraju oraz trwonią, trwonią, trwonią bez opamiętania publiczne, czytaj nasze, wspólne pieniądze.
Na wszystko co zbędne jest kasa, a nawet jak nie ma, to się pieniądze pożycza i wydaje. Oczywistym dla sporej części Polaków jest, że część wynagrodzeń ludzi pracujących w strukturach państwa i samorządów jest zawyżona, iż nas nie stać na wypłatę tak wysokich uposażeń. A te kosztowne, wypasione siedziby, szklane domy? Fury i komóry, których do dyspozycji polscy funkcjonariusze publiczni mają wyjątkowo dużo, o wiele za dużo.

W krajach znacznie bogatszych ludzie władzy nie pozwalają sobie na takie szastanie pieniędzmi. W krajach znacznie bogatszych obywatele nie pozwalają na takie szastanie pieniędzmi przez rządzących jak w Polsce. Na przykład w Wielkiej Brytanii, kraju znacznie bogatszym, z większą liczbą mieszkańców niż Polska utrzymanie królowej kosztuje mniej niż w Polsce prezydenta, który zajmuje się ukraińskim przedsiębiorcami podczas gdy około 10 milionów obywateli Polski żyje na granicy ubóstwa lub w ubóstwie.

Jak się pieniądze wydaje na zbytki, trwoni je, to oczywistym jest, że brakuje na podstawowe potrzeby, na podstawowe rzeczy. Jeżeli solidarność z urzędu w ramach takiej wspólnoty jak państwo ma jakiś sens, to uważam, że jedynie wobec osób faktycznie potrzebujących tej pomocy. Taką jedną z nielicznych według mnie grup są osoby, które nie są w stanie samodzielnie egzystować oraz ich opiekunowie. Wobec których nasza solidarność wręcz z urzędu jest niezbędna i konieczna.

Patrząc nawet z czysto ekonomicznego punktu widzenia, wsparcie dla osoby chorej i jej opiekuna jest tańsze niż zapewnienie osobie niepełnosprawnej, niezdolnej do samodzielnej egzystencji opieki całodobowej w odpowiednim ośrodku, gdzie koszt utrzymania jednej osoby miesięcznie licząc wszystkie koszty sięga kilku tysięcy złotych.

Celowo w materiale nie dzielę opiekunów na osoby pracujące z dziećmi lub dorosłymi, bo pomoc potrzebna jest jednym i drugim, choć przecież w Sejmie był odrębny protest opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Rządzący zdołali już dawno opiekunów podzielić poprzez prawo zgodnie z zasadą: dziel i rządź. Co jest przejawem różnicowania, dyskryminacji, co bardzo niepokoi opiekunów niepełnosprawnych osób dorosłych, którzy mają przekonanie, że są traktowani gorzej, są dyskryminowani.

Nic tak nie dezintegruje, nie dzieli ludzi jak wszelkie różnicowania i sztuczne choćby poprzez prawo podziały. Ludzie gdy się ich różnicuje, jednych faworyzuje, a innych dyskryminuje, choćby było im bardzo ciężko z reguły zaczynają sobie skakać do gardeł na wzajem, nie mają sił ani czasu, by wymagać od rządzących. Zaś ludziom władzy z taką kondycją moralną jak większość rządzących Polską, właśnie o to chodzi. Podczas gdy brakuje na podstawowe potrzeby ludziom chorym, wymagającym stałej opieki oraz ich opiekunom jaśnie nam panujący ciągle mogą żyć w dostatku, a nawet w zbytku i przepychu.

Słabość elit politycznych

A te głodujące pod Sejmem, chore osoby? Ile osób, w tym ludzi władzy to obchodzi? Wsparcie protestujący w większości dostają od zwykłych, wrażliwych ludzi i nielicznych polityków, którym nie jest jeszcze wszystko jedno. Rządzącym i ich poplecznikom przecież ciągle żyje się dobrze, a to przecież dla ludzi władzy jest najważniejsze, to się tak na prawdę tutaj liczy.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Dyskusje bardzo polityczne, Informacje z kraju, Najważniejsze informacje i wiadomości, Protesty, manifestacje i strajki, Przeciwko człowiekowi i prawu, Sprawiedliwość po polsku, Wolność i demokracja, Wszystkie i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Pod Sejmem protestują opiekunowie osób niepełnosprawnych

  1. Agent Romek pisze:

    Jesteście biedni, bo oddajecie wszystko na kościół. Może pora zaakceptować, że nie ma żadnych dowodów na istnienie jakiegokolwiek boga, skończyć z konkordatem i łożeniem na funkcjonariuszy Watykanu?

Możliwość komentowania jest wyłączona.