Teraz trzeba negocjować za zamkniętymi drzwiami panie Tusk, a nie opowiadać się po żadnej ze stron

WŁADZE ROSJI PÓKI CO PRZYPOMNIAŁY TYLKO O SOBIE

W co ten Tusk pakuje Polaków i Polskę? Normalnie brakuje słów na dalsze podgrzewanie emocji i występowanie przeciwko Rosji, która póki co tylko przypominają o swoim istnieniu! Teraz trzeba negocjować i to za zamkniętymi drzwiami, bez udziału mediów, a nie opowiadać się po żadnej ze stron.

”- Świat stanął na krawędzi konfliktu, którego skutków jeszcze nie dostrzegamy. Nie wszyscy w Europie zdają sobie sprawę z sytuacji. W obliczu zagrożeń musimy być solidarni z tymi, którzy odczuwają uzasadnione obawy – powiedział premier Donald Tusk w oświadczeniu związanym z wydarzeniami na Ukrainie i w Rosji. W ocenie Tuska znaleźliśmy się dzisiaj w historycznym, dramatycznym momencie, który będzie testem prawdy.

– Dzisiaj obywatele państwa ukraińskiego muszą dowiedzieć się, że mają prawdziwych przyjaciół. (…) W obliczu zagrożeń musimy być solidarni z tymi, którzy odczuwają dzisiaj uzasadnione zagrożenie i obawy – powiedział Tusk.

– Trzeba bardzo wyraźnie dać sygnał, że Europa i świat nie będą tolerowały żadnych aktów agresji, czy interwencję – dodał.

odkreślił, że wobec wydarzeń dotyczących Ukrainy „musimy mocniej niż do tej pory współpracować tutaj w Polsce”. – Takie sytuacje wymagają szczególnej solidarności i jedności Polaków – powiedział premier.

Poinformował, że będzie rozmawiał o sytuacji z ministrami spraw zagranicznych i obrony, po którym odbędzie się ich wspólne spotkanie z prezydentem.

– Zadaniem międzynarodowej opinii publicznej, Unii Europejskiej, całej wspólnoty Zachodu jest skuteczne wywarcie presji na tych, którzy chcieliby złamać gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy – powiedział premier.

Na Krymie stacjonują tysiące rosyjskich żołnierzy

Podkreślił, że „dzisiaj nie powinniśmy wywierać presji na Ukraińców i Ukrainę”. – W ostatnich dniach i godzinach widać, że władze Ukrainy zachowują się odpowiedzialnie i nie prowokują żadnego z konfliktów ani zdarzeń, jakich jesteśmy świadkami na Krymie i w niektórych innych regionach Ukrainy – zaznaczył.

– Dlatego będę apelował do moich partnerów w Europie, aby presję na rzecz utrzymania pokoju wywierano nie na Ukraińców, a przede wszystkim na Rosję, bo ten aktor wydarzeń zdaje się być dzisiaj zainteresowany niestabilną sytuacją w tej części świata – powiedział Tusk.

– Wiem, że będę musiał przełamywać opory u niektórych naszych partnerów w Europie, ale jest rzeczą bardzo ważną w obliczu tych zdarzeń i komunikatów, jakie płyną dzisiaj z Ukrainy, z Krymu, z Rosji, aby Europa była solidarna i jednolita w swoich działaniach – uznał” – źródło Wp.pl.

Zauważcie, że Tusk, którego rząd w osobie ministra Sikorskiego niepotrzebnie wtrącił się w sprawy Ukrainy, to jeszcze teraz sam premier przyznaje się, że będzie podburzał innych do dalszego mieszania się w nie swoje sprawy i ogłasza to jeszcze publicznie. Jak to jest możliwe, że ten człowiek jest premierem polskiego Rządu?

Zbuntowani Obywatele

Społeczność międzynarodowa zachowuje się powściągliwie, bo tak trzeba w tej bardzo trudnej, ekstremalnej sytuacji. Tym bardziej potrzebne są powściągliwość i spokój, ponieważ przy przekazaniu władzy doszło do rażącego naruszenia prawa, a władze rosyjskie zostały sprowokowane niedopuszczalną sytuacją w zakresie przejęcia władzy w kraju, gdzie zamieszkuje dużo Rosjan. Spokój, negocjacje bez paplania w mediach, nie mieszanie się w nie swoje sprawy mogą bardziej pomóc Ukraińcom i Ukrainie niż korzystanie z pomocy takich tuzów polityki jak premier Polski Donald Tusk, który naopowiadał bzdur i wymachuje przysłowiową szabelką, tylko nie wiadomo po co, komu i czemu ma to służyć?

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje ze świata, Komentujemy na bieżąco, Najważniejsze informacje i wiadomości i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.