Problemy Ukrainy to jedno, a co z Polską to jest druga nawet ważniejsza dla nas sprawa

DAJCIE CHOĆBY DZIŚ NAGRODĘ NOBLA SIKORSKIEMU, TYLKO NA JAK DŁUGO WYSTARCZY TEJ RZENUJĄCEJ PROPAGANDY?

Wczorajszy dzień. lejąca się krew na kijowskim Majdanie, jeszcze bardziej skomplikowały sytuację Ukrainy. Dzisiaj ponoć i oby tak było, po negocjacjach władzy z przedstawicielami opozycji z udziałam między innymi ministra spraw zagranicznych Polski, podpisane zostało porozumienie, które ma pomóc w pokojowym zakończeniu konfliktu, choć media informują o jakimś komitecie z Majdanu, który ma swoje żądania sprzeczne z podpisanym porozumieniem, który funkcjonuje gdzieś poza grupą, która podpisała się pod porozumieniami.

W miarę upływu czasu i eskalacji konfliktu, coraz bardziej widać, jak bardzo skomplikowana jest sytuacja na Ukranie w zakresie postulatów i przywództwa w grupie protestujących. Nie ma żadnej pewności, że osoby kreowane przez media na przywódców poszczególnych grup, przywódców protestów są nimi faktycznie.

Ta coraz bardziej skomplikowana sytuacja pokazuje, że politycy z zewnątrz powinni być bardzo ostrożni przy wyrażaniu sądów na temat tego, co dzieje się na Ukrainie, a tym bardziej stając po którejkolwiek ze stron.

Wśród opozycji pozaparlamentarnej w Polsce, wśród przedstawicieli ruchów obywatelskich coraz częściej słychać głosy oburzenia wobec lekceważenia polskich spraw, nadmiernego zainteresowania się polskich polityków i wiodących mediów dramatyczną sytuacją Ukrainy, a nawet podgrzewaniem emocji w związku z konfliktem. Nie można przecież zapominać, że sytuacja finansowa i społeczna wielu Polaków, polskich rodzin i firm jest bardzo zła. Nie wolno odwracać uwagi poprzez problemy sąsiadów od polskich spraw. Niezbędnie jest podejmowanie działań naprawczych, by w Polsce ludzie niezadowoleni ze swojej sytuacji, udręczeni, umęczeni trwającym ustawicznie kryzysem, nie wyszli na ulice. Trzeba w Polsce zacząć tworzyć warunki do życia i rozwoju nie tylko dla wybranych.

We wszystkich działaniach, w tym w polityce wskazane jest zachowanie odpowiednich proporcji, eksponowanie spraw według ich ważności. To, że doszło do dramatycznych zdarzeń na Ukrainie, nie tylko nie zwalnia polityków i przedstawicieli mediów od zajmowania się sytuacją w naszym kraju, ale powinno być nawet sygnałem ostrzegawczym dla rządzących Polską i kontrolujących ich dziennikarzy, że żyjący w upokorzeniu oraz niedostatku ludzie w pewnym momencie podnoszą się z kolan i zaczynają walczyć o swoje prawa.

Czy już wszyscy podsłuchują wszystkich?

Obecnie w Polsce, by ludzie nie musieli wychodzili na ulice, dochodzić swoich praw, powinny być udrożnione, usprawnione instytucje, których zadaniem jest zabezpieczanie praw zwykłych ludzi, bo w tym zakresie sytuacja jest wręcz dramatyczna. By Polska nie pogrążała się w chaosie, by zwykli ludzie nie odbijali się dosłownie od ściany do ściany, gdy domagają się przestrzegania prawa, to funkcjonariusze publiczni muszą, być pociągani do odpowiedzialności za lekceważenie zwykłych ludzi, naruszanie prawa, niedopełnianie obowiązków i przekraczanie uprawnień. Sędziowie w swej większości muszą zacząć robić to, co do nich należy, na co powinni zwracać uwagę w pierwszej kolejności ludzie reprezentujący władzę w Polsce i przedstawiciele mediów.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje ze świata, Protesty, manifestacje i strajki, Przeciwko człowiekowi i prawu, Wolność i demokracja, Wszystkie i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Problemy Ukrainy to jedno, a co z Polską to jest druga nawet ważniejsza dla nas sprawa

 1. Joseph pisze:

  Koleżanki i Koledzy, pracownicy, związkowcy Ukrainy!

  Pragniemy w imieniu Regionu Gdańskiego NSZZ ?Solidarność? przesłać Wam wyrazy żalu i współczucia z powodu śmierci dziesiątków młodych ludzi zabitych w ciągu ostatnich dni.

  Tu, na polskim Wybrzeżu, ciągle żywa jest pamięć o zamordowanych robotnikach przez komunistyczną władzę w Grudniu 1970 roku i później ? w dniach stanu wojennego.

  Krew córek i synów narodu, to najdroższa krew i nie da się wytłumaczyć żadnymi okolicznościami jej przelania. Wielki myśliciel polskiego narodu ksiądz Piotr Skarga już kilkaset lat temu powiedział, że ?w konflikcie władza ? lud, rację ma zawsze lud?.

  Wierzymy, że społeczeństwo Ukrainy będzie mogło w sposób demokratyczny wyrazić i realizować swoje potrzeby i marzenia. Wierzymy, że winni ostatnich zbrodni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

  Ufamy, że już niedługo razem będziemy mogli budować naszą wspólną europejską rzeczywistość.

  Bogdan Olszewski
  Sekretarz ZRG NSZZ ?Solidarność?
  Zdjęcie: Koleżanki i Koledzy, pracownicy, związkowcy Ukrainy! Pragniemy w imieniu Regionu Gdańskiego NSZZ ?Solidarność? przesłać Wam wyrazy żalu i współczucia z powodu śmierci dziesiątków młodych ludzi zabitych w ciągu ostatnich dni. Tu, na polskim Wybrzeżu, ciągle żywa jest pamięć o zamordowanych robotnikach przez komunistyczną władzę w Grudniu 1970 roku i później ? w dniach stanu wojennego. Krew córek i synów narodu, to najdroższa krew i nie da się wytłumaczyć żadnymi okolicznościami jej przelania. Wielki myśliciel polskiego narodu ksiądz Piotr Skarga już kilkaset lat temu powiedział, że ?w konflikcie władza ? lud, rację ma zawsze lud?. Wierzymy, że społeczeństwo Ukrainy będzie mogło w sposób demokratyczny wyrazić i realizować swoje potrzeby i marzenia. Wierzymy, że winni ostatnich zbrodni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. Ufamy, że już niedługo razem będziemy mogli budować naszą wspólną europejską rzeczywistość. Bogdan Olszewski Sekretarz ZRG NSZZ ?Solidarność?https://www.facebook.com/photo.php?fbid=288861057937951&set=a.287334594757264.1073741829.100004421768086&type=1&relevant_count=1

Możliwość komentowania jest wyłączona.