A w Polsce interesy komorników są najważniejsze

O LUDZIACH I ICH RODZINACH NIE MYŚLI NIKT!

W Polsce nie ma większego problemu z windykacjami długów powstałych na bazie kredytów hipotecznych. Jest za to ogromny problem z dużą ilością windykacji z różnych tytułów, gdzie w pierwszej kolejności i najważniejsze są interesy komorników, które chronią przede wszystkim sędziowie.

”Niektóre rządy państw europejskich zdając sobie sprawę z osłabienia gospodarki, spadku dochodów gospodarstw domowych, a także destrukcji kapitału społecznego, do jakiej prowadzi windykacja, zdecydowały się na rozwiązania chroniące zadłużonych.

W Irlandii np. powołano specjalną rządową agencję, która jako jedyna ma prawo windykować długi zabezpieczone hipoteką. Postępuje według takich procedur, żeby zapewnić bankowi zwrot pożyczonych pieniędzy, ale równocześnie nie doprowadzać do wykluczenia społecznego i finansowego dłużnika” – źródło Wp.pl.

Zobaczcie, można zabezpieczać interesy tego, kto pożyczył pieniądze i nie dopuszczać do wyniszczania finansowego i społecznego dłużników, tylko trzeba chcieć to robić.

Tymczasem w Polsce ściąganie długów jest wręcz rajem dla wszelkiej maści windykatorów i komorników oczywiście, których interesy zabezpieczone są ponad interesami dłużników. Jest to uważam bardzo poważny problem społeczny, z którym rządzący nie chcą nic zrobić, bo taka jest brutalna prawda, którą trzeba przy każdej nadarzającej się sytuacji powtarzać. Mamy bardzo złe prawo, ale jego wykonanie przez sędziów jest jeszcze gorsze.

Brak normalnie słów na to, co komornicy za wyraźnym przyzwoleniem sędziów, potrafią robić z ludźmi, całymi polskimi rodzinami.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wszystkie i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „A w Polsce interesy komorników są najważniejsze

  1. Joseph pisze:

    Ponad pięć tysięcy osób popełniło samobójstw przez prokuratorów,sędziów i komorników, o tym nie zapominajmy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.