Komornik to ma klawe życie!

KTO POZWOLIŁ ZADŁUŻYĆ TAK PAŃSTWO I SAMORZĄDY?

Normalnie i dosłownie nawet bardzo spokojnym ludziom w obliczu totalnej bezsilności w kieszeniach otwierają się noże na to, co dzieje się w Polsce. Kto im pozwolił zadłużyć tak państwo i samorządy czyli faktyczne nas wszystkich? Kto dopuścił do tego, że komornicy osiągają wielokrotnie zawyżone dochody w stosunku do wartości wykonywanej pracy?

W Polsce windykacje komornicze są istną plagą, która wyniszcza ludzi, firmy i jak widać na poniższym przykładzie samorządy.

”O tym, że komornicy zajmują konta zwykłych obywateli czy firm, wiadomo od dawna. Teraz biorą się również za gminy. Taka sytuacja miała miejsce w Rewalu – pisze „Super Express”.

Z Rewalu w Zachodniopomorskiem komornik wszedł na konto urzędu i zabiera z niego m.in. wpłaty mieszkańców, aby ściągnąć dwa miliony dla banku, który domaga się spłaty długu. Sam komornik ma na tym zarobić ponad 90 tys. zł.

Tak nas kantują na każdym kroku

Zobowiązania gminy sięgają kwoty 115 mln zł. Tylko w banku Nordea do spłaty pozostało 30 mln zł. Dwa miliony z tego to zaległość, na spłatę której bank nie mógł się doczekać. Uzyskał więc nakaz zapłaty i teraz odzyskaniem długu zajął się komornik.

Komornik wystosował także pisma do mieszkańców, informujące o tym, że od tej pory powinny wszystkie zobowiązania wobec gminy przekazywać jej wierzycielowi za jego pośrednictwem.

Wie wszyscy mieszkańcy zamierzają jednak płacić komornikowi. Twierdzą, że to skandal.

Wójt Rewala, Robert Skraburski liczy na pomyślne rozwiązanie problemu. Trwają rozmowy z bankiem” – źródło WP.PL / Super Express.

Zadłużanie kraju i samorządów powinno być zabronione. Nikt nam nie dał takiego prawa, by nasi reprezentanci mogli zadłużać nie tylko nas ale i następne pokolenia. Tymczasem jak widać na przykładzie szaleństwo zadłużania samorządów, czytaj społeczności lokalnych sięgnęło granic absurdu i nie bardzo wiadomo jak to zatrzymać.

Sprawa postępowań komorniczych w Polsce, to jest kolejny wręcz narodowy problem. Z informacji jakie do nas docierają, wynika, że prowadzone są ogromne ilości postępowań komorniczych. Sądy w zasadzie nie badają słuszności wszelkich roszczeń, tylko wydają odpowiednie postanowienia, by wkraczać mogli komornicy, którzy według mnie dosłownie szaleją. To poszukiwanie pieniędzy i majątku przed uprawomocnieniem się działań sądu i komornika jest jakimś wariactwem, które jak to wariactwo nie ma żadnego uzasadnienia.

Samorządy, które z reguły dysponują prawnikami jeszcze jakoś mogą się bronić przed zachłannymi komornikami, ale znowu z informacji jakie docierają, wynika, że nie koniecznie sobie radzą.
To co można mówić lub pisać o pozycji na styku z komornikami biednych, słabo wykształconych, zagubionych ludziach, którzy mają skromne dochody lub stracili źródło dochodu. Komornik ściągnie dług lub nie, a wynagrodzenie sobie nalicza.

Takie rzeczy to tylko w Polsce, gdzie człowiek nie wykonał pracy, nie był skuteczny w ściąganiu długu, a wynagrodzenie sobie nalicza.

Komornicy i sędziowie ponad prawem?

W ostatnich latach w Polsce z punktu widzenia dochodów, komornicy mają klawe życie. Zaś sposób organizacji funkcjonowania komorników, obowiązującego prawa w tym zakresie, ilość prowadzanych windykacji świadczy o prowadzeniu przez państwo poprzez chory sposób ściągania długów polityki antyspołecznej.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Dyskusje bardzo polityczne, Informacje z kraju, Komentujemy na bieżąco, Najważniejsze informacje i wiadomości, Przeciwko człowiekowi i prawu, Wolność i demokracja, Wszystkie i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.