W środę było spotkanie we Wrocławiu, jutro będzie w Warszawie

WYRAŹNE ZNIECIERPLIWIENIE W AUTENTYCZNYCH ORGANIZACJACH POZARZĄDOWYCH

Gdy cztery lata temu zaczęłam publikować w sieci, powstał pierwszy projekt z serii Zbuntowani Obywatele. to zupełnie inaczej niż obecnie wyglądała w Polsce sytuacja w zakresie aktywności zwykłych obywateli. Nawet mnie optymistce nie marzyło się, że w krótkim przedziale czasu powstanie tak dużo stowarzyszeń, dla których głównym fundamentem jest niezadowolenie wobec traktowania zwykłych ludzi przez funkcjonariuszy państwa polskiego i samorządów.

Ruchy obywatelskie są bardzo rozproszone, ale jednocześnie coraz bardziej widoczna jest potrzeba jednoczenia działań. Oczywistą oczywistością jest, że specjaliści od rozbijania autentycznie obywatelskich organizacji robią, co mogą, by nie dopuścić do łączenia się mniejszych grup w większe, nawiązywania ściślejszej współpracy, bo przecież autentyczna aktywność obywatelska w Polsce jest bardzo niemile widziana przez ludzi władzy.

Niezależnie od przeciwności losu, niechęci ludzi władzy, braku pieniędzy i masy innych problemów na jakie napotykają zwykli Polscy, współpraca grup obywatelskich, łączenie się w większe struktury jest nieuniknione.

W środę 25 września 20013 roku odbyło się spotkanie aktywnych osób z różnych organizacji pozarządowych z terenu Polski we Wrocławiu, którym nie specjalnie zainteresowały się media, bo o mamie Madzi pisać mszą. Muszą przecież poprzez różne bzdety odwracać uwagę od spraw najważniejszych dla Polaków i Polski. Na zebraniu zostały podjęte decyzje w zakresie dalszego formalizowania współpracy. Mam nadzieję, że został zrobiony mały, ale jednocześnie znaczący krok.

Jutro ma być spotkanie w Warszawie. Czy tym razem również zostaną popchnięte pewne sprawy do przodu? Zobaczymy.

Gruba kreska

Obecnie niestety jest ogromne ryzyko, że wzrastającą aktywność obywateli będą próbowali wykorzystać politycy do swoich celów, budowania zaplecza, które będzie odwalało czarną robotę, by jaśnie nam panujący, pełniący różne funkcje mogli dalej inkasować duże pieniądze i błyszczeć w mediach.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Dyskusje bardzo polityczne, Wolność i demokracja, współpraca i współdziałanie, Wszystkie i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.