Zwykłych obywateli potrafią ścigać za grosze

W INSTYTUCJACH PAŃSTWOWYCH WYKRYTO NIEPRAWIDŁOWOŚCI NA 18,7 MLD ZŁOTYCH?

To jest jakiś żart czy co? Jak to jest możliwe, by nie zgadzały się ta ogromne pieniądze? Jeżeli jest to prawda, dlaczego ten rzad jeszcze trwa?

”18,7 mld zł – to finansowa skala nieprawidłowości wykryta przez Najwyższą Izbę Kontroli w instytucjach państwowych w 2012 roku. Tak dużych strat pieniędzy podatników kontrolerzy nie wykryli nigdy wcześniej. Złożyły się na nie m.in. środki wydawane niezgodnie z prawem, zmarnowane przez niegospodarność, zawyżone ceny państwowych zakupów i błędy księgowe. W konsekwencji NIK złożyła 136 zawiadomień o popełnieniu przestępstw. Do tej pory tylko jedno z nich zakończyło się wyrokiem, a trzy aktem oskarżenia prokuratury” – źródło Wp.pl.

Takie niezgodności w publicznej kasie nie powinny i nie mogą zmieścić się w głowach ludzi odpowiedzialnych, którzy oczekują by funkcjonariusze publiczni im służyli, a nie na różne sposoby trwonili wspólne pieniądze.

Niestety problemy z niezgodnością w kasie publicznej na dużą skalę mamy od lat. Raz się na przykład nie zgadza o 10 miliardów innym razem o 18 miliardów, takie tam drobne, oczywiście dla ludzi władzy.

Tylko ci co robią przeróżne przekręty są ładnie ubrani, ślicznie się uśmiechają, a ludzie dają się nabierać na piękne ciuchy, uśmiechy, sztuczki speców od wizerunku, marketingu i propagandy.
I tak zrobiło się nam błędne koło. Odpowiedzialni za rządzenie, wykonywanie zadań za publiczne pieniądze zarabiają ogromne pieniądze, dodatkowo kręcą lody na boku. Wiedzie im się dobrze, stać jest ich na drogie ubrania i korzystanie z wizażystów, specjalistów od marketingu i propagandy, a biedni ludzie, którzy to wszystko finansują, dają się ciągle nabierać, bo rządzący są ładni…

W normalnym, faktycznie obywatelskim kraju nigdy by do czegoś takiego nie doszło. Gdzie ludzie powinni sobie odpowiadać przede wszystkim na pytania: – co ja, moja rodzina z tego mamy, że rządzą tacy, a nie inni ludzie; – co ja, moja rodzina, ludzie w środowisku będziemy z tego mieli, gdy wybierzemy takich nie innych ludzi do władz lub samorządów?

Łączmy się ponad podziałami

Nie wiem jak Wy? My się na obecny stan rzeczy nie zgadzamy. Nie może tak być, by zwykli ludzie ścigani byli za śmieszne pieniądze, byśmy płacili zbyt wysokie podatki, które następnie są między innymi trwonione, gubione gdzieś w zapisach księgowych, bardzo zawiłych zapisach, bo ludzie władzy myślą tylko o sobie, swoim towarzystwie, a daleko z tyłu mają większość Polków i Polskę.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Dyskusje bardzo polityczne, Informacje z kraju, Komentujemy na bieżąco, Najważniejsze informacje i wiadomości, Przeciwko człowiekowi i prawu, Wszystkie i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.