Seria zbędnych ewakuacji

TAK JEST W KRAJU, GDZIE LUDZIE WŁADZY POMIATAJĄ ZWYKŁYMI OBYWATELAMI

Fałszywe zawiadomienia o grożącym niebezpieczeństwie nie wynikają z szacunku do ludzi władzy, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo obywateli i kraju. Pomysły by różne służby stawiać w stan pogotowia, by wywołać psychozę strachu, rodzą się w zdesperowanych, bezradnych głowach, gdy zawodzą wszelkie prawem dopuszczone środki oddziaływania na to, co dzieje się w społeczności, w tym w kraju.

”Seria ewakuacji szpitali i prokuratur w kilku polskich miastach. Alarm wywołały maile i telefony o podłożonych w budynkach bombach. Służby wkroczyły do akcji m.in. w Warszawie, Krakowie, Koszalinie i Katowicach. MSW zapewniło, że nie ma zagrożenia dla życia ludzi, a alarmy są fałszywe.

Według policji, istnieje podejrzenie, że wszystkie maile zawierające informacje o podłożeniu ładunków pochodzą od tej samej osoby. Wybuchy miały nastąpić dokładnie w południe. – Treść informacji jest bardzo podobna. Robimy wszystko, by ustalić IP tego użytkownika – powiedział rzecznik komendanta głównego Mariusz Sokołowski.

Jego zdaniem, alarm może dotyczyć nawet kilkudziesięciu instytucji w całym kraju. – Osobie, która wysyła alarmy bombowe, grozi do 8 lat więzienia” – źródło Onet.pl.

Policjanci bawili się za nasze pieniądze

Najtragiczniejsze w sprawie jest to, że tego typu informacji nigdy nie można lekceważyć. Nie sposób oddzielić informacji tego typu tych fałszywych od prawdziwych. Niestety często jest tak, że informacje o zagrożeniu są prawdziwe. Zlekceważenie ich mogło by wywołać bardzo tragiczne skutki.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje z kraju, Komentujemy na bieżąco, Najważniejsze informacje i wiadomości, Wszystkie, Życie społeczno - polityczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.