Berlusconi skazany za nadużywanie władzy i korzystanie z prostytucji nieletnich

WŁOSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI NIE ZAMIÓTŁ SPRAWY POD PRZYSŁOWIOWY DYWAN

Najwyższy jest czas ku temu, by przedstawiciele polskich organów ścigania i sędziowie zaczęli się uczyć od swoich koleżanek i kolegów z innych państw, jak powinni zachowywać się prokuratorzy i sędziowie, po co są, jakie jest ich zadanie?

To o czym zapomina się w Polsce czyli wzajemnym kontrolowaniu się władz, okazuje się, że ciągle działa w innych krajach uznawanych za demokratyczne.

”Obrona byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego zapowiedziała odwołanie się od wyroku sądu w Mediolanie, który skazał polityka w poniedziałek na 7 lat więzienia i dożywotni zakaz sprawowania urzędów za korzystanie z prostytucji nieletnich i nadużycie władzy” – cały materiał Interia.pl

Co kraj to obyczaj, różne standardy. Ech, ci włoscy sędziowie! W świetle standardów stosowanych w Polsce, normalnie uwzięli się na Berlusconiego. Jakie nadużywanie władzy? Raptem jeden telefon i opiek zaprzyjaźnionych osób nad małoletnimi dziewczynami, które lubił widywać były premier? Też mi problem, od razu zarzuty i wyrok?

W Polsce to jest dopiero „demokracja i państwo prawa”. Weźmy na przykład sędzia Milewski, byłego prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku. W zasadzie dał się złapać w rozmowie telefonicznej na tym, że jest dyspozycyjny wobec przedstawicieli władzy, ale co to niby jest za problem? Ktoś inny dał się nagrać przy braniu łapówki i też nie ma problemu? W polskiej „demokracji i państwie prawa” koleżeństwo, wzajemne wspieranie się ludzi władzy są przecież najważniejsze, co potwierdzają między innymi dość liczne wyroki sądowe. Koleżeństwo, wzajemne chronienie się leżą wręcz u podstaw funkcjonowania ludzi władzy w Polsce po 1989 roku.

Berlusconi za nadużywanie władzy dostał wyrok, podczas gdy sędzia Milewski może nadal pracować. O zgrozo może sądzić. Ci co brali łapówki w świetle jupiterów, mogą cieszyć się tym, że są niewinni. Oczywiście są niewinni zdaniem polskich sędziów, bo przecież są dowody, iż są faktycznie winni. W sumie czy czemuś można się dziwić? To jest takie polskie zbiorowe szaleństwo, działanie wbrew logice i poprawnemu rozumowaniu. Choroba, która już dawno przyjęła rozmiary epidemii, zaatakowała większość przedstawicieli na przykład sądów, bez oczyszczenia których z sędziów, którzy nie mają pojęcia, po co są, komu powinni służyć, Polska jest bez szans . Jakie demokracje, sposoby kontrolowania się władz, takie sposoby funkcjonowania ludzi władzy, wydawania orzeczeń.

List otwarty

Kiedy się Polacy obudzą i zaczną na skalę masową, domagać się przestrzegania należnych im praw? Kiedy Polacy obudzą się i zaczną wymagać by ludzie władzy, funkcjonariusze publiczni robili to, co do nich należy czyli by służyli ludziom przestrzegając obowiązujące prawo.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dyskusje bardzo polityczne, Informacje ze świata, Komentujemy na bieżąco, Najważniejsze informacje i wiadomości, Wszystkie, Życie społeczno - polityczne i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.