Klub RP wycofał poparcie dla Nowickiej

W DEMOKRACJI PRZEDSTAWICIELE WŁADZ POWINNI BYĆ SPOŚRÓD ZWYKŁYCH LUDZI I WŚRÓD LUDZI

W Polsce niestety pełnienie funkcji publicznej, która powinna być przede wszystkim służbą, jest doskonałym sposobem na polepszenie sobie bytu, podniesienie stopy życiowej. Nie dość, że natworzono masę zbędnych stanowisk i funkcji, to z reguły wynagrodzenia w sferze publicznej zawyżone są nawet po kilka razy.

Większość ludzi władzy żyje w zupełnie innym świecie niż zwykli Polacy. Oderwanie się od rzeczywistości jest bardzo groźnie. Decyzje ludzi, którzy bujają gdzieś w obłokach wywołują bardzo negatywne skutki dla ludzi i kraju, mają negatywny wpływ na liczbę miejsc pracy, wysokość wynagrodzeń, kondycję firm, stan finansów państwa, a w Polsce ogromne zadłużenie, które jest dalej powiększane przez zachłannych i nieodpowiedzialnych ludzi.

”Klub Ruchu Palikota wycofał w czwartek swoje poparcie dla Wandy Nowickiej jako wicemarszałek Sejmu. Dziennikarzy poinformowała o tym sama Nowicka po posiedzeniu klubu. Nie chciała odnieść się do tej decyzji”- źródło Interia.pl za PAP.

Mam nadzieję, że jest to chyba pierwsza, historyczna decyzja polityczna, która uruchomi lawinę, gdy posłowie poprzez decyzję powiedzieli: nie jesteśmy tu dla pieniędzy. Tego typu jednostkowa decyzja nie załatwi niczego. Konieczne jest uruchomienie weryfikacji wynagrodzeń w sferze budżetowej, dostosowanie ich do wartości wykonywanej pracy, czytaj obniżenie tych, które są zawyżone, nie przystają do wynagrodzeń w Polsce, a jedynie obniżają dochody zwykłym obywatelom, zwiększają zadłużenie kraju.

Panie wójcie czy panu nie jest wstyd?

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Informacje z kraju, Najważniejsze informacje i wiadomości, Przeciwko człowiekowi i prawu, Wolność i demokracja, Życie społeczno - polityczne i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.