Zachowali się, jakby się z choinki urwali

W KRAJU SZALEJE KRYZYS, CZĘŚCI OBYWATELI BRAKUJE NA PODSTAWOWE POTRZEBY, A MARSZAŁKOWIE SEJMU PRZYZNAJĄ SOBIE OGROMNE PREMIE, KTÓRE OCZYWIŚCIE POWIĘKSZĄ DŁUGI KRAJU

W kraju gdzie potencjał społeczny jest większy, gdzie ludzie są świadomi i nie przechodzą obojętnie obok spraw wspólnych, już dawno poprzez presję na ludzi władzy wymuszono by zmniejszenie biurokracji, znaczne obniżenie wynagrodzeń części ludzi pracujących w sferze budżetowej, zaprzestanie zadłużania kraju. Tymczasem w Polsce część ludzi dosłownie bije głową w mur niemocy, inni emigrują, a marszałkowie Sejmu mają bardzo dobre samopoczucie. przyznali sobie nagrody przewyższające dochody roczne znacznej części obywateli.

”Ruch Palikota rozważy złożenie wniosku o odwołanie Wandy Nowickiej (RP) z funkcji wicemarszałka sejmu za to, że przyjęła nagrodę za 2012 rok i nie poinformowała o tym klubu. – Elementem naszego programu jest likwidacja tych nagród – podkreśla Andrzej Rozenek (RP).

Rozenek pytany, czy Ruch Palikota złożył czy złoży wniosek o odwołanie Nowickiej, odparł: Nie umiem tego powiedzieć, bo ja nie jestem tu kompetentny do tego, by mówić, czy jakieś wnioski wpłynęły. (…) Natomiast moi koledzy mówią, że rzeczywiście taki wniosek przygotowują, ale do tego, by rzeczywiście on uzyskał większość, to myślę, że daleka droga.

Klub PR ma jeszcze rozmawiać o tej sprawie.

O tym, że marszałek Ewa Kopacz i wicemarszałkowie sejmu otrzymali nagrody za 2012 rok napisał „Super Express”.

Według Rozenka, politycy Ruchu Palikota także dopiero tego dnia dowiedzieli się, że Nowicka przyjęła nagrodę. – Zabrakło tu jakiejś komunikacji między marszałkinią Nowicką a klubem i to rzeczywiście jest bolesne, sprawdzimy, jak do tego doszło, bo być może coś na łączach nawaliło – stwierdził rzecznik klubu RP” – źródło Wp.pl.

Panie wójcie czy panu nie jest wstyd?

To przede wszystkim zwykli ludzie powinni obecnej, nieodpowiedzialnej, drapieżnej, bez samoograniczenia władzy powiedzieć dość!!!
Pomyślcie, jak trzeba być egoistycznym i próżnym, by pożyczać pieniądze i przyznawać sobie tak ogromne nagrody? Jak trzeba być nieodpowiedzialnym, by wydawać tak ogromne pieniądze na utrzymanie struktur państwa i samorządów oraz instytucji publicznych oraz dalej zadłużać kraj, niszczyć ludzi, rodziny i firmy poprzez nadmierne obciążenia podatkami i składkami na ubezpieczenia społeczne.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje z kraju, Najważniejsze informacje i wiadomości, Sprawiedliwość po polsku, Wolność i demokracja i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.