Dwie Polski

TAKI STAN RZECZY MOŻE FUNKCJONOWAĆ JEDYNIE ZA PRZYZWOLENIEM SPOŁECZNYM

W sumie czy kogoś jeszcze w Polsce dziwi, brak koordynacji działań instytucji publicznych, brak konkretnych osób odpowiedzialnych za pomoc ludziom. Wszyscy zbywają poszkodowanych, często zagubionych, nie radzących sobie z sytuacjami i w normalnym życiu ludzi. Prawie nikogo już nie dziwią również niedopuszczalne, niczym nie uzasadnione dysproporcje w dochodach obywateli Polski.

Dzisiaj w ramach działań poszukiwania sposobu pomocy ludziom poszkodowanym i bezradnym dotarł do mnie mail o treści: ”Nazywam się … mieszkam w Kazuniu Polskim powiat Nowodworski woj. Mazowieckie .
Chcialbym przedstawić Państwu mój problem.
Od 2011roku bylem na świadczeniach rehabilitacyjnych ZUS do ubieglego roku do listopada , świadczenia te otrzymywalem z powodu nie zdolności do pracy mam przepuklinę kręgoslupa mam problemy z poruszaniem a szanowni lekarze w ZUSIE stwierdzili że mogę pracować odwolalem się w grudniu zeszlego roku wezwali ponownie i wraz dostalem odmowę i od listopada zeszlego roku jesteśmy bez środków do życia nie mamy oplaconego prądu gazu poprostu wszystkie oplaty jestem już tak strasznie zalamany zdolowany i bez środków do życia nie wiem co mam robić pisalem już praktycznie wszędzie nikt mi nie chce pomóc pisalem do pana tuska do prezydenta i każdy odmawia po prostu brak mi już sil czy ktoś pomoże nam finansowo??????????????????????????? czy znajdą się takie osoby które są w stanie zrozumieć jaką tralme przeżywam bardzo proszę o pomoc”.

W tym miejscu warto przypomnieć mój pierwszy materiał, którym podzieliłam się z czytelnikami w sieci. To co bardzo ponad 3 lata temu leżało mi na sercu, od czego zaczęłam swoją obecność w sieci, co niestety ciągle jest aktualne i nadal nie daje spokoju, to Mechanizm działania funkcjonariuszy publicznych a prawo. To jest straszne, niesamowite i niedopuszczalne, że nie ma w Polsce instytucji, która była by w stanie przerwać bezprawne działania i totalne lekceważenie zwykłych ludzi, która była by w tanie pomóc osobom potrzebującym wsparcia.

Obecnie w Polsce, gdzie jest masa instytucji, które powinny służyć ludziom,powinny nieść pomoc, jest dosłownie jak w bajce Ignacego Krasickiego, gdzie „Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły”. Zachęcam do przypomnienia sobie treści całej bajki Przyjaciele, która jest bardzo aktualną ilustracją do tego, jak pracują polskie instytucje publiczne. Tak jak zwierzęta w bajce, tak funkcjonariusze publiczni również mają swoje wymówki i odmawiają pomocy zwykłym obywatelom.

Masa Polaków ma bardzo niskie dochody, które nie pozwalają na spokojne przeżycie bez jakichkolwiek luksusów od wypłaty do wypłaty.
Ogromna grupa ludzi nie ma dochodów, nie ma pieniędzy na podstawowe potrzeby podczas, gdy spora część funkcjonariuszy publicznych ma kilkakrotnie zawyżone pensje i świadczenia rentowe lub emerytalne, których wysokość ma negatywny wpływ na liczbę miejsc pracy oraz wysokość wynagrodzeń.

Brakuje pieniędzy na pomoc dla chorych, zagubionych w chorej rzeczywistości ludzi, ale na ogromne kwoty dla nie świadczących pracy między innymi prokuratorów i sędziów są pieniądze.

”15 000 zł. miesięcznie – to wynagrodzenie byłego Prokuratora Krajowego E. Zalewskiego za nie wykonywanie pracy. Chciał jeszcze dodatkowo 3000 zł. – bo nie zna prawa – źródło Aferyibezprawie.org.
Podany przykład nie jest przecież wyjątkiem, tylko ilustruje aktualny stan rzeczy. Miedzy innymi prokuratorzy i sędziowie nie świadczący pracy, przebywający w stanie spoczynku pobierają co miesiąc ogromne pieniądze jak na polskie warunki. Niedopuszczalna sytuacja jest z nadmiernymi wynagrodzeniami i dietami w tak zwanych samorządach, które stały się w Polsce doskonałymi miejscami do zarabiania sporych pieniędzy. Skala problemu jest znacznie szersza, dotyka sporej części instytucji publicznych.

Po ile i jak przyznają sobie premie w kryzysie marszałkowie Sejmu

Tylko widzicie, składanie się często biednych obywateli na bardzo wysokie uposażenia funkcjonariuszy publicznych i osób już nie pracujących, a pobierających ze wspólnej kasy po kilka lub kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie było by niemożliwe bez milczącej zgody podatników. Podobnie jest z lekceważeniem ludzi potrzebujących pomocy, które odbywa się za milcząca zgodą większości.
Niestety w Polsce jest milczące przyzwolenie społeczne na pomiatanie zwykłymi ludźmi, lekceważenie ich potrzeb oraz na nadmierne uposażenia części ludzi pracujących w sferze budżetowej oraz już niepracujących. By przerwać ten niszczący stan rzeczy, konieczne jest przebudzenie się Polaków.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Dyskusje bardzo polityczne, Informacje z kraju, Komentujemy na bieżąco, Przeciwko człowiekowi i prawu, Sprawiedliwość po polsku, Wolność i demokracja, Wszystkie i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Dwie Polski

 1. Stresowany pisze:

  23% VAT http://www.youtube.com/watch?v=m83Bxv6mcEA

 2. Stresowany pisze:

  Podniesienie przez Rzad Tuska o 1%podatku WAT pozwoliło dać pensje dla blisko 100 tys armii bezproduktywnych urzędników. Liczba biurokratów przekroczyła już 550 tys. osób. Polska praktycznie jest już bezbronna, pozbawiona armii i służb bezpieczeństwa przemysł wojskowy nie istnieje, jedynie jest państwem generałów -119 w armii, w większości wysoko emerytowanych/ na ok. 90 tys. żołnierzy/ ( 38.5 ml obywateli ) dorównując liczbie generałów w Chinach- 191/ na 2,25 mln żołnierzy ( 1380ml. obywateli ), w USA – 40 generałów / 1,4 mln żołnierzy.
  W Policji liczba generałów oscyluje w granicach 60 osób/ 97 421 policjantów.
  W Straży pożarnej-32 generałów / 28.5tys. zatrudnionych, nie wliczając generałów w Służbie Granicznej, Straży Więziennej i innych służbach.
  Polskie Koleje Państwowe ? ostatnie krajowe, państwowe, przedsiębiorstwo przewozy pasażerskie i towarowe zmniejszyło do poziomu najniższego w powojennej historii. Udział kolei w rynku przewozowym jest trzykrotnie niższy niż w krajach europejskich
  a długość linii kolejowych z 27 185 km zmniejszyła się do poziomu poniżej 21tys., tym samym pod względem zamykania / likwidowania / linii kolejowych Polska zajęła 1 miejsce wśród krajów kandydujących do Unii Europejskiej.
  To właśnie ta część społeczeństwa ma sie bardzo dobrze i to ona decyduje kto dzierży władzę w Kraju Bezprawia, to ONI mając dobrze zarobki, POsady i apanaże mają gdzies tą POzostała część żebrzącą i modlącą sie o przezycie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.