Sukcesu bez zaangażowania sporej części Polaków nie będzie!

PRZEDSTAWICIELE POSZCZEGÓLNYCH WŁADZ W NISZCZENIU LUDZI I KRAJU SĄ SILNI BIERNOŚCIĄ POLAKÓW

Nie raz nawoływałam z tego miejsca do aktywności publicznej, organizowania się, przeciwstawiania się gardzeniu ludźmi i prawem przez funkcjonariuszy publicznych. Bierność Polaków leży u podłoża zła, które dzieje się w Polsce. To przez to, że większość jest bierna, obojętna, że nie potrafimy w praktyce być solidarni wobec siebie większość polskich funkcjonariuszy publicznych: urzędników, policjantów, prokuratorów i sędziów robi co im się podoba, niszczy ludzi i kraj, wykorzystuje zajmowane stanowiska do celów osobistych oraz do ceków klik i koterii w których bardzo często tkwi.

”Jednego jednak nie rozumiemy. Jest to już 50 docinek wyjątkowego naruszenia prawa. Za większością z tych pokrzywdzonych przez państwo stoją załogi, które straciły pracę. Wydawać by się mogło, że są to najbardziej zdesperowani pokrzywdzeni w Polsce. Ale pytamy; gdzie oni są ? Czy wydaje im się , że po programie ich problem zostanie rozwiązany ? Polsat dał całej 50 szansę. Ta 50 -tka to co najmniej 1000 osób pokrzywdzonych i ich pracowników. Czy zasnęliście ? Czy uważacie, że załatwią Wasz problem adwokaci ? Czy myślicie, że 20- Niepokonanych2012 załatwi wraz z pomocą programu ” Państwo w państwie” wasze krzywdy ? Gdzie jesteście? Dlaczego nie włączacie się do ruchu, który może zmienić naszą wspólną sytuację i pomóc tym co nie mieli szczęścia być w programie. Jako Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu jesteśmy rozczarowani waszą biernością.
Zastanawiamy się czy Wasz udział nie był stratą czasu dla dobra sprawy i wprowadzenia zmian oraz restytucji niesprawiedliwych orzeczeń sądów, urzędników itp.
Sam Zarząd Niepokonanych2012 i pomoc programu „Państwo w Państwie” nie rozwiąże Waszych i naszych krzywd. Do cholery, zrozumcie, że siła ruchu społecznego tkwi w masowym udziale – przede wszystkim Waszym. Że sukcesy nie przychodzą z dnia na dzień. To ciężka walka z bezprawiem. A Wy co ? Program poszedł i czekacie na sukces ?

Nie sukcesu bez zaangażowaniu wszystkich nas NIE BĘDZIE !!!!!!!!!

Przykro mi, że muszę napisać prawdę, ale zrozumcie że tracicie niepowtarzalną szansę – źródłoZdaniem przedstawicieli Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu

Całkowicie zgadzam się ze stanowiskiem członków Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu. Bez aktywności sporej części obywateli nie jesteśmy w stanie zmienić sposobu traktowania ludzi przez przedstawicieli władz, którzy nie są od tego, by tylko brać. Przedstawiciele władz są przede wszystkim po to, by służyć ludziom, o czy większość z nich zapomniała, bo my dobrowolnie zrezygnowaliśmy z kontrolowania władz, większość biernie czeka i liczy, że ktoś za nich ich sprawy załatwi. I oczywiście większość urzędników, policjantów, prokuratorów oraz sędziów załatwia sprawy po swojemu, z korzyścią dla siebie i swojego otoczenia.

Wiem, że spora część czytelników myśli sobie: łatwo napisać, trudniej zrobić i tu zapewne pojawi się masę obiekcji. Brak czasu, brak pieniędzy i cały szereg innych. Powody bierności oczywiście dobrze brzmią, tylko nie o to przecież chodzi, by się tłumaczyć, tylko by być skutecznym w działaniu, by zapewniać byt sobie i rodzinie niezależnie od pojawiających się trudności. Wydaje mi się, że to jest sedno sprawy. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że nikt niczego za nich nie załatwi. Nie można w nieskończoność uciekać przed problemami. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że warto inwestować w siebie i pomyślność swojej rodziny poprzez aktywny udział w życiu publicznym.

Mechanizm działania funkcjonariuszy publicznych a prawo

Inwestycja znacznej części obywateli w aktywność publiczną musi procentować, zwróci się poprzez polepszenie warunków do życia i rozwoju, zmarginalizowanie patologii w państwie, które osaczają, demolują ludziom życie. Obecnie uważam, że ci którzy są przekonani do tego, że nie można sfery publicznej zostawiać innym powinni do wspólnej pracy, działania zachęcać innych.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Informacje z kraju, Przeciwko człowiekowi i prawu, Sprawiedliwość po polsku, Wolność i demokracja, Wszystkie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Sukcesu bez zaangażowania sporej części Polaków nie będzie!

 1. Alfred Surma pisze:

  Szanowni Państwo to jest prawda, bez zorganizowanego społecznego oporu ze strony społeczeństwa nic dobrego nie wyniknie. Korporacje szczególnie prawnicze zapewniają eskalację bezprawia przez kłamców, oszustów czy dosłownie przestępczego elementu prawa jako konieczność by być bezkarnym a statusy ochrony zapewniają nietykalność . Uprawianie bezprawia i prześladowań normalnych obywateli przez wąską grupę ludzi z przywilejami. Korporacje tak lekarzy jak i prawników uprawiają ochronę bezprawia uprawianego w ramach wieloznacznej interpretacji i wielosłowia po to by chronić i osłaniać oszustwa i kradzieże w majestacie prawa. Początek dał pan prezydent „boluś” gdy sprzedał Włoskiej firmie zakłady włókiennicze w Lodzi. Kilka dni po sprzedaniu na bezrobocie poszło 8 – m tysięcy ludzi, którym trzeba dać kuroniówkę. Gdy przeliczymy dane świadczenia na wartość jaką otrzymano za zakład, który szybko włosi zlikwidowali to mamy odpowiedź na pytanie, które trzeba zadać euroentuzjastom i ludziom, którzy twierdzą, że niewidzialna ręka coś tu zrobi!!. Niewidzialna ręka biznesu zagranicznego tylko zlikwiduje nasz przemysł a nasze społeczeństwo zniknie z mapy europy na długie lata.
  Szanowni Państwo najwyższy czas zacząć budować nowe podziemie do obrony naszego społeczeństwa i dla naszego Narodu. Czekam na odzew i na propozycje, jak trzeba to zrobić. Na pewno nie w internecie.
  Inwalida okradany przez Olsztyńskich sędziów.

 2. Stresowany pisze:

  Niepokonani2012 nie chcą angażować sie politycznie a jedynie namawiają do integracji osoby których dotknął temat bezprawia urzędniczego . prokuratury, sędziów, skarbówki, nadzoru budowlanego itp. Ich celem jest „utworzenie ” Raportu o ilości bezeceństwa urzędniczego i wówczas prowadzenie z „Władzą” rozmów jak owe „bezeceństwo” zlikwidować. A ja uważam iż to bezeceństwo tworzy się odgórnie, i nic poza zmianą ustroju państwa a potem przepisów i dalej aktów wykonawczych wprowadzić ład i porządek prawny w :Krainie Bezprawia i rozwiązłości urzędniczejąc. Można to zrobić i oddolnie , ale panoszące sie na scenie politycznej partie dyktatorskie pod przywództwem jednoosobowych „Gburów” nie myśla o obywatelu jako jednostce a jedynie dla zaspokojenia ideologii paryjnej i partykularnych interesach jej członków. Analizując program ideologi poszczególnych partii można wysunąc jedno – precz z nimi,a parti całkowicie wyzwolonej z ludzi byłych służb bezprawia nie można jak na razie odolnie utworzyć bo każdy tworzący się oddolny ruch polityczny jest inwigilowany ze szczególnym naciskiem by nie wzrósł do „siły znaczącej”.
  Społeczeństwo nie dojrzało jeszcze do rewolucyjnej przemiany, która w obecnej chwili juz jest niezbędna, ale jeszcze dużo czasu trzeba i dużo ‚”doznań” działania ówczesnej władzy przez obywateli by stanęli do „zrywu” aby rządzącą ekipę opierającą swe rządy na stworzonych przez siebie i tylko dla siebie prawie „odsunąć” do lamusa i stworzyć prawo przyjazne człowiekowi uczciwemu, prawowitemu, prawu i służby respektujące prawo dla obywatela a nie dla jedynie sfery czy kasty rządzącej. Jeszcze nie czas, oj jeszcze nie czas i nie należy łudzić sie że to będzie szybko, ale ten czas nadejdzie,- społeczeństwo nie wytrzyma, i stanie do „zmian” jak ” kosynierzy” na słowo „wici”.
  Na dziś pozostaje jedynie – uświadamianie , informowanie społeczeństwa jaką ta „zieloną wyspę” zgotowali z Polski dotychczasowi rządzący i komu ta zielona wyspa owocuje i kto zżera z Niej owoce! Ja podpowiem—nie są to owoce które okraszają Polskie stoły i wzbogacają Polski Naród.

Możliwość komentowania jest wyłączona.