To nie uczciwość, tylko podatność na manipulację, pozbycie się swoich praw

USTAWA WPROWADZAJĄCA ABOLICJĘ SKŁADEK ZUS DLA PRZEDSIĘBIORCÓW ZA 1999 – 2009 ROKU ZACZYNA OBOWIĄZYWAĆ

BĘDĄ UMARZAĆ DŁUGI, KTÓRYCH FAKTYCZNIE NIE MA, KTÓRE URZĘDNICY ZUS SZTUCZNIE WYGENEROWALI – TAKIE RZECZY TYLKO W POLSCE, PAŃSTWIE TOTALNEGO BEZPRAWIA

A mnie ciągle ręce opadają na samą myśl, jak Polacy dają manipulować sobą. Rozumiem przedsiębiorców i byłych przedsiębiorców, którzy na własnej skórze odczuli, że w Polsce panuje totalne bezprawie, gdzie ludzie masowo przegrywają w sądach, choć prawo jest po ich stronie, że zgodzili się na bardzo głupie rozwiązanie, byle tylko nie zbankrutować, by jakoś przetrwały finansowo ich rodziny.

Nie zmienia to jednak faktu, że to co się stało jest cyrkiem, działaniem wbrew logice i poprawnemu rozumowaniu. Ciekawa jestem, czy ktoś policzył koszty tej hucpy, czołgania zwykłych obywateli, którym kiedyś przyszło do głowy, by wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć sobie miejsce pracy, a teraz będą prosić o łaskę jaśnie nam panujących urzędników ZUS i ich mocodawców, którzy będą zarabiać na zbędnej i nikomu do niczego nie potrzebnej biurokracji. Z danych przekazanych przez ZUS chodzi o 437 tys. przedsiębiorców, w tym prawie 220 tys. już nieprowadzących działalności gospodarczej. Może ktoś się pofatyguje i policzy koszty tej operacji, poprzez którą Polacy odczują kolejny raz, że Urzędnicy ZUS zawsze mają rację, nawet wtedy gdy nie mają, to jednak jak widać mają.
O zniszczone miejsca pracy, skutki dla gospodarki niszczenia firm, pozbawiania ludzi pracy, nawet nikt nie ma odwagi zapytać. Co tam jakiś 220 000 maleńkich firm? Komu i do czego one były potrzebne? Czy kogoś obchodzi los ludzi, którzy musieli zlikwidować firmy?

Wygenerowane w sposób sztuczny długi, a następnie ustawa są efektem braku wrażliwości i przyzwolenia społecznego na totalną samowolę funkcjonariuszy publicznych, na brak wzajemnego wspierania się, brak zwykłej ludzkiej solidarności. Urzędnicy ZUS naruszali prawo, a teraz będą robić łaskę tym, którzy zechcą skorzystać z prawa do abolicji, choć pracownicy ZUS, którzy wydawali decyzje naruszające polskie prawo, powinni za przekraczanie uprawnień wylecieć na zbity pysk z ZUS i odpowiadać w postępowaniach karnych, za to co robili.

Ale tu jest przecież Polska.
Podatnicy nawet coraz bardziej się cieszą, im głupsze, pozbawione logiki i poprawnego rozumowania działania podejmują ludzie władzy. Większość Polaków kocha łożyć na kilka razy przerośniętą biurokrację. Jak widać po doświadczeniach ostatnich lat, Polacy wręcz uwielbiają trwonić pieniądze na biurokrację, wykonywanie nikomu do niczego nie potrzebnej pracy. Wydaje się, że ludzie potrzebują prowadzenia za rękę, a nawet osaczania, jak maltretowany partner pozostaje w związku, bo lubi być bity i poniżany. Tak większość Polaków biernie akceptuje niszczący sposób rządzenia, działania, bo dobrze czuje się z osaczeniem i manipulacją, uwielbia, gdy ich pieniądze wydają inni.

Słuchajcie, z zainteresowaniem czytałam komentarze pod materiałami w sieci informującymi o abolicji. Część z tych, którzy pokornie, terminowo i bez zastrzeżeń płacą składki na ZUS jest oburzona. Bo przecież uczciwy Polak daniny na ZUS płacić musi, to nic, że kosztem pieniędzy do własnej dyspozycji, często kosztem i tak skromnych dochodów własnej rodziny, kosztem potrzeb swoich dzieci.

System ubezpieczeń

Według mnie, nie jest to żadna uczciwość tylko konformizm, brak odwagi, podatność na manipulację, zgoda na pozbycie się praw i pogorszenie sytuacji finansowej swojej oraz rodziny. Co to ma wspólnego z uczciwością, że jedni pracują, by za wypracowane pieniądze mogli żyć inni, podczas gdy brakuje pracującym?
Wiem, że jako społeczeństwo mamy zobowiązania wobec seniorów. Zobowiązania wobec seniorów, które powinny być wypłacane w rozsądnej wysokości, zgodnie z możliwościami, to nie były by problemu. Problemy zostały stworzone w sposób sztuczny. Czy wcześniej kiedykolwiek w historii były tak wysokie świadczenia dla części osób je pobierających? Kolejny problem, to ogromna liczba osób które pobierają świadczenia, choć powinny jeszcze pracować. A nadmiar biurokracji i trwonienie publicznych pieniędzy na lewo i prawo, w zasadzie bez żadnych ograniczeń? Wymieniłam przecież tylko niektóre idiotyzmy, które przyczyniają się do dożynania przedsiębiorców, likwidacji miejsc pracy, często ubóstwa pracujących.

Absurdalny system ubezpieczeń. KRUS powinie otrzymać mistrzostwo świata w marnowaniu publicznych pieniędzy, lekceważeniu ludzi i prawa

Zgoda na drenowanie kieszeni Polaków poprzez składki na ZUS, utrzymanie nadmiaru biurokracji i masę innych niedopuszczalnych wydatków w związku z rządzeniem uważam, że nie ma nic wspólnego z uczciwością. Jest przejawem braku wiedzy, efektem podatności na manipulację, zgodą na pozbycie się swoich konstytucyjnych praw.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje z kraju, Najważniejsze informacje i wiadomości, Przeciwko człowiekowi i prawu, Sprawiedliwość po polsku, Ubezpieczenia społeczne, Wszystkie i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „To nie uczciwość, tylko podatność na manipulację, pozbycie się swoich praw

  1. Stresowany pisze:

    Nie ma co komentować. Państwo bezprawia urzędniczego i totalnej inwigilacji obywatelskiej w dążeniu do całkowitej niwelacji Narodu Polskiego, wyprzedaży dorobku i majątku narodowego, tradycji i historii, a jedynie tworzeniu niewolnictwa w każdym zakresie życia.

  2. Anna Tur pisze:

    Umorzenie otrzymali Ci ,którzy działalnosci już nie mają lub nie płacili z zasady.Pozostała jeszcze grupa ,która jeszcze przetrwała.Ci własnie z mocy ustawy abolicji nie mają za wymyslone zresztą długi przez ZUS, bo Ci własnie zawsze płacili na czas odejmujac dzieciom od ust.Każdy z nich płacił składki zgodnie z prawem ale na wskutek zachłanności ZUS pozywali płatników do Sądu, a który to jest na usługi ZUS nie dla obywateli ,o nie. Obwieszczono wszem i wobec ,że darowali długi. Powiadam Wam, nikomu nic nie darowali !Ustawa jest tak napisana ,żeby płatnik nie podlegał umorzeniu. Wszyscy ,którzy prowadzą dalej działalnośc i nie poszli jeszcze po zasiłek muszą czekać na notyfikację Komisji Europejskiej .Oczywiscie , jestem przekonana ,że nie będziemy podlegać umorzeniu.Dlaczego? A to dlatego,że pomoc de mini mis nie jest dla przedsiębiorców ,którzy są bliscy „0”, trzeba mnieć wysokie dochody jak do banku.Dla kogo abolicja ? Dla nikogo? Dali ,żeby nie dać!

Możliwość komentowania jest wyłączona.