Pikieta pod Sądem Okręgowym w Lublinie

”PRAWI LUDZIE NA ULICY, CHYLĘ CZOŁA”

Dzisiaj w godzinach od 10:00 do 15:00 odbyła się pikieta przedstawicieli Stowarzyszenia Stop Bezprawiu – Lublin pod Sądem Okręgowym w Lublinie. Druga grupa przedstawicieli Stowarzyszenia pikietowała pod Sądem Okręgowym w Białymstoku.

Pikiety zostały zorganizowane w akcie solidarności z protestującymi, głodującymi ludźmi pod Sądem Okręgowym w Krakowie. Protestujący domagają się zmian w wymiarze sprawiedliwości, egzekwowania odpowiedzialności dyscyplinarnej i karnej od funkcjonariuszy publicznych przekraczających uprawnienia i niedopełniających obowiązków.

Relacja dziennikwschodni.pl

W Lublinie jednocześnie przeprowadzane było Referendum Obywatelskie, którego pytania dotyczą między innymi reform w wymiarze sprawiedliwości i odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych.
Prowadzący pikietę mówili o ogromie niesprawiedliwości, pogardzie wobec zwykłego człowieka i prawa.
Przedstawicielka Stowarzyszenia Stop Bezprawiu – Lublin w pewnym momencie wyjęła egzemplarz Konstytucji i przeczytała wybrane artykuły z ustawy zasadniczej jednocześnie dodając krótkie komentarze, które odnosiły się do polskiej rzeczywistości, która ma niewiele wspólnego z prawem stanowionym, w tym z Konstytucją.

Relacja z Białegostoku

Mnie bardzo interesowała reakcja ludzi na to co się dzieje. Część jak zwykle bardzo obojętnie przechodziła obok protestujących. Spora część przechodniów zatrzymywała się, wypełniała karty referendalne, rozmawiała z protestującymi.

W sieci, w komentarzach były słowa poparcia dla protestujących. Wyszperałam również taki komentarz: „Prawi ludzie na ulicy, chylę czoła”.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Dyskusje bardzo polityczne, Informacje z kraju, Informacje z regionu, Najważniejsze informacje i wiadomości, Protest w Lublinie, Protesty na Lubelszczyźnie, Protesty, manifestacje i strajki, Przeciwko człowiekowi i prawu, Wolność i demokracja, Wszystkie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Pikieta pod Sądem Okręgowym w Lublinie

  1. Dżozef pisze:

    Ludzie boją się manifestować ponieważ są zastraszani w pracy. To jest Państwo Totalitarne , i chłop mówi, wróć komuno bo chłop kuno, komuna nie sprzedawała majątku narodowego , karała kto niepracował było można do sekretarz się poskarżyć, nawet na Togowcóów , a teraz możemy tylko narzekać to nam pozostało, bo urzednicy mmaają w dupie obywatela polskiego i biednego , liczą się bogaci i kropka..

Możliwość komentowania jest wyłączona.