Odszkodowanie za doprowadzenie firmy do upadłości?

URZĘDNICY I SĘDZIOWIE MUSZĄ ZACZĄĆ ODPOWIADAĆ ZA SWOJE CZYNY

Przede wszystkim zupełna bezkarność funkcjonariuszy publicznych, brak szacunku do pracodawców za to, że tworzą miejsca pracy, wytwarzają różne produkty, są animatorami funkcjonowania, a nawet rozwoju poszczególnych miejsc i bierność zwykłych ludzi doprowadziły do powstania w Polsce raju dla urzędników i sędziów, którzy mogą systematycznie i bezkarnie osaczać ludzi, niszczyć całe rodziny i firmy. Tym małym ludziom, którzy myślą tylko o sobie i swoim najbliższym otoczeniu brakuje na tyle wyobraźni, że nie zdają sobie sprawy, iż jak zniszczą sporą część ludzi i firm, swoich pracodawców, to wreszcie i dla nich zabraknie.

”Za doprowadzenie do upadłości fabryki margaryny Kama amerykański inwestor domaga się od Polski ponad 0,5 mld zł – dowiedzieli się reporterzy „Gazety Wyborczej” i RMF FM.
Amerykanie zainwestowali miliony w Nadodrzańskich Zakładach Przemysłu Tłuszczowego w Brzegu (Kama Food). Kontrolę nad fabryką oddali w ręce spółki, która wynagrodzenie za swoje usługi wliczała w koszty, co nie spodobało się skarbówce. Najpierw kontrole, a potem domiary zniszczyły firmę.

W 2003 r. sąd ogłosił jej upadłość, a prokuratura wszczęła śledztwo o nadużycia.

Teraz Amerykanie zgłosili roszczenia wobec Polski. Zarzucają, że Kamę zniszczyły kontrole skarbowe”- źródło Wp.pl.

Dobrze,że coraz więcej osób zaczyna przeciwstawiać się niszczącej sile jaką w Polsce są funkcjonariusze publiczni
, w tym urzędnicy i sędziowie, którzy przynajmniej część odszkodowań powinni płacić z własnej kieszeni.
Ogromne szkody jakie w sferze ludzkiej, społecznej i gospodarczej wyrządzają przedstawiciele państwa polskiego nie mogą dalej pozostawać bezkarne.

Konieczne jest przejmowanie inicjatywy, przeciwstawianie się niszczącej sile. Państwo jest od tworzenia warunków do życia i rozwoju, a nie trwonienia potencjału tkwiącego w ludziach i gospodarce.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biznes i przedsiębiorczość, Demokracja po polsku, Dyskusje bardzo polityczne, Informacje z kraju, Komentujemy na bieżąco, Wolność i demokracja, Wszystkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.