Spadek poparcia dla Ruchu Palikota

TRZEBA BUDOWAĆ NA SKAŁACH, A NIE PIASKU

W polityce skałami są kompetencje, uczciwość, pracowitość, otwartość na ludzi i ich potrzeby. Piaskiem według mnie jest propasganda, marketin polityczny i wszelkie sztuczki wizerunkowe.

Ostatnie sondaże popularności partii politycznych pokazują wyraźny spadek zainteresowania przez potencjalnych wyborców Ruchem Palikota, któremu ludzie zaufali w przekonaniu, że posłowie zajmą się sprawami ważnymi. Tymczasem przedstawiciele partii zasiadający w parlamencie w większości przypadków nie potrafią odróżniać spraw bardzo ważnych od nie istotnych.

”Wedle najnowszego sondażu CBOS Ruch Palikota plasuje się dopiero na piątym miejscu – za PO, PiS, SLD i PSL. Rezultat RP to jedynie 3 proc. W stosunku do majowego sondażu jest to spadek aż o 4 pkt. proc. Wyniki innych partii to: PO – 32 proc. (+5 pkt. proc.), PiS – 20 proc. (-1), SLD – 9 proc. (-3), a PSL – 6 proc. (-1). Identyczny z Ruchem Palikota wynik uzyskała też Solidarna Polska. Badanie przeprowadzono w dniach 14-20 VI na reprezentatywnej grupie 1013 dorosłych osób” – źródło Onet.pl.

Jak widać formacja polityczna bazująca na marketingu wyraźnie zaczyna tracić.
Jedynym ratunkiem dla ugrupowania według mnie jest zakasanie rękawóew i zabranie się do ciężkiej pracy, skupienie się na sprawach ważnych dla ludzi i kraju.
Zupełnie inną sprawą jest czy przedstawiciele ugrupowania są przygotowani merytorycznie i gotowi do ciężkiej, systematycznej pracy.

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Dyskusje bardzo polityczne, Informacje z kraju, Komentujemy na bieżąco, Wolność i demokracja, Wszystkie i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.