Konstytucyjne jest za to utrzymywanie nadmiaru władz, ograbianie obywateli z ogromnej części dochodu??

A WSZYSTKO TO PO TO, BY LUDZIOM WŁADZY, ICH RODZINOM I KOLEŻEŃSTWU ŻYŁO SIĘ DOBRZE!!!

By zadbać o swój interes, swoich ludzi z przeróżnych układów i układzików lokalnych przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego gotowi są robić zamieszanie, przeszkadzać w reorganizacji tak zwanych sądów, które faktycznie częściej przypominają struktury, które nie mają nic wspólnego z wykonywaniem prawa niż legalne struktury władzy sądowniczej.

”PSL zapowiedziało we wtorek, że skieruje do Trybunału Konstytucyjnego projekt zmian w prawie, dotyczący zniesienia niewielkich sądów rejonowych. Zaapelowali do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, by wycofał się z tej niekonstytucyjnej, jak twierdzą, propozycji.
PSL twierdzi, że takie zmiany są „uderzeniem w niezawisłość sądownictwa”, a także naruszają m.in. zapis konstytucji dotyczący trójpodziału władzy.

Szef klubu PSL Jan Bury oświadczył na konferencji prasowej, że Stronnictwo oczekuje, iż minister Gowin wycofa się ze swojej propozycji. Bury zapowiedział też, że PSL zwróci się o poparcie wniosku do TK w pierwszej kolejności do polityków PO. Jak podkreślił, ludowcy próbowali odwieść Gowina od pomysłu likwidacji niektórych sądów rejonowych – jednak do tej pory bezskutecznie” – źródło Onet.pl.

Wiecie co, zlikwidować trzeba nie tylko małe sądy. Aby wyplenić bardzo powszechne bezprawie w polskich sądach, usunąć z nich przestępców, którzy są sędziami, zlikwidowane powinny zostać wszystkie sądy.

Te powołane na nowo powinny zostać na zupełnie nowych zasadach, ze zdecydowanie mniejszą liczbą sędziów zawodowych, którzy powinni mieć główne kompetencje jedynie w zakresie czuwania nad prawidłowym przebiegiem procesów.

To co się dzieje obecnie w polskich sądach, dosłownie woła o pomstę do nieba. Większość sędziów nie liczy się z ludźmi, daleko z tyłu mają prawo. Zwykli obywatele nie mają żadnego interesu, by utrzymywać struktury władzy, które działają przeciw nim i ich rodzinom, a w konsekwencji interesom Polski. Tylko niestety jeszcze zbyt mała liczba zwykłych ludzi zdaje sobie sprawę z poziomu patologii. Zbyt mała liczba ludzi świadomych ma odwagę przeciwstawić się dość powszechnemu bezprawiu w sądach.

Mechanizm funkcjonowania funkcjonariuszy publicznych w Polsce a prawo

ZO

Ten wpis został opublikowany w kategorii Demokracja po polsku, Informacje z kraju, Komentujemy na bieżąco, Najważniejsze informacje i wiadomości, Przeciwko człowiekowi i prawu, Sprawiedliwość po polsku, Wolność i demokracja i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.